Po dobrodružství Poseidonu

Beyond the Poseidon Adventure

Katastrofický / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1979, 117 min

• fiLLthe3DD

Vždyť je to téměř stejné jako jednička,tak v čem je problém?!? Asi v tom,že tahle slátanina dost sráží úroveň prvnímu dobrodružství. Co měla být ta ,,zápletka" s plutóniem fakt nevím,dále mě rozčilovali špatné postavy,hloupé dialogy,extrémně dlouhé scény a přestřelky se zbraněmi na lodi Poseidonu byly též špatný nápad. Pochválit můžu jen práci kameramana a dobré speciální efekty(možná by tvůrci udělali líp kdyby přidali více té vody). Úplně zbytečný film,bez špetky originality a noblesnosti prvního dílu(navíc je to pěkná nuda)... Alespoň tu loď na konci zničily,takže další dobrodružství(krom remaku)už nikdy neuvidíme :-) 40%(25.1.2014)

• Enterprise

Přiznávám se zcela dobrovolně, že film Dobrodružství Poseidonu jsem zatím ještě neviděl, takže těžko mužu srovnávat oba filmy, ale tento film i přes přítomnost (mého oblíbence) Michaela Caine mužu hodnotit jen jako opravdu hodně průměrný a realitě hodně vzdálený. Opravdu nejsem žádný odborník na krizové situace, ale čistě co do logiky věcí, pokud bych se dostal na potápějící se loď a podařilo by se mi objevit nějaké přeživší (popřípadě si přivlastnil nějaké peníze), moc bych se nezabýval nějakou sáhodlouhou konverzací a mazal bych rychle pryč. Takhle jsem musel přežít dlouhé minuty zbytečných konverzací, až jsem si někdy trochu škodolibě přál, aby se lodí otřásla mohutná detonace a já si mohl říct "to máte za to".(17.6.2011)

Neřekl bych, že se jedná o vyloženě špatný film. Bohužel se však přeci jenom člověk nemůžu ubránit dojmu z jisté zbytečnosti tohoto filmu. Obzvlášť když se jedná o pokračování takové klasiky jako je Dobrodružství poseidonu. Prostě je tu cítit pokus vymlátit ze slavné značky ještě nějaký ty chechtáky. Naštěstí je aspoň Allen zručný režisér a když tu navrch hrají taková esa jako Caine a Savalas, tak to nemohlo dopadnou úplně špatně nicméně to nic nemění na tom, že na geniální první díl se to prostě nechytá.50%(22.4.2014)

Tomuhle filmu hodně ubližuje jeho název. Není to pokračování Dobrodružství Poseidonu, ale akční film z podobného prostředí. Herecké obsazení je výstavní (především skvělý záporák Telly Savalas) a po stránce příběhové to také není úplně nejhorší. Nic extrovního, ale v neděli odpoledne to potěší. 60%.(24.8.2005)

„Jediný rozdiel je v tom, že tá opica sa neospravedlňovala.“ Veľmi voľné pokračovanie klasiky katastrofického žánru: len zopár hodín po strašnej nehode, kedy obrovská vlna prevrátila dole hlavou luxusnú zaoceánsku loď, sa do jej smrteľne nebezpečného vnútra vnára drsný kapitán so srdcom na správnom mieste (vlasatý Michael Caine) so svojou posádkou, aby si čo-to pokradli, pretože morálka im moc nehovorí. Plus je tu holohlavý filozofický a plešatý doktor alias Kojak alias Telly Savalas. Snímka pôsobí od úvodných titulkov zastaralo, ale ani čas jej nevzal pôsobivú atmosféru. Akčná scéna strieda akčnú scénu, sem-tam pokus o psychologické budovanie vzťahov... Priemer.(14.12.2008)

• - Vzniku tohoto filmu přálo štěší. Podle storyboardů původního scénáře z původního Dobrodružství Poseidonu (1972) se měla loď po ukončení hlavní dějové linie (záchrana a odlet pasažérů) potopit. Z nějakého důvodu tato scéna nebyla nikdy dotočena a pokud by dotočena byla, tak by tento film z principu nejspíš nikdy nevznikl. (FIBO)

• - Záběry ze strojovny lodi jsou kombinací nových záběrů s herci a záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (bez herců). Všímavější diváci si všimnou, že některé části strojovny vypadají úplně jinak než v původním filmu, a není divu - pokračování vzniklo až o 7 let později. (FIBO)

• - Jakmile kapitán Turner v úvodu jako první proleze dvířky do strojovny, tak naváže střih na záběr z prvního filmu (s červeným kolem). Paradoxně tento záběr je zrcadlově převrácený pohled právě na místo, odkud kapitán Turner vykukuje. Jinými slovy, u diváka má být vzbuzen dojem na vzdálené místo, kam kapitán hledí a podstatě je to záběr na místo, kde sám stojí. (FIBO)