Jeden z nejpopulárnějších francouzských režisérů posledních dvou dekád, kterého proslavily především snímky Jméno růže či Boj o oheň, ale také o něco více současná dramata Sedm let v Tibetu či Nepřítel před branami, v roce 1995 kývnul společnosti IMAX, jež se s jeho pomocí rozhodla natočit svůj první 3D film. A Jean-Jacques Annaud tento krátkometrážní snímek nakonec věnoval příznivcům historické aviatiky a také divoké a nesmlouvavé horské přírody. Hlavními hrdiny vizuálně působivého dobrodružství, odehrávajícího se v 30. letech minulého století a natočeného na motivy skutečné události, jsou dvě legendy francouzského letectví - Jean Mermoz v podání Vala Kilmera a „píšící“ pilot Antoine de Saint-Exupéry s tváří Toma „Amadea“ Hulceho. A právě tito dva zcela rozdílní muži mají za úkol provést něco, co dosud nikdo nedokázal. Mají vytvořit letecký most, který by přepravoval poštu mezi Jižní Amerikou a Francií. Jeden z jejich nových letců Henri Guillaumet, kterého hraje Craig Sheffer, ovšem havaruje v Andách, a proto se ho budoucí autor Malého prince vydává zachránit. Jeho mise je ale neúspěšná a Guillaumet se musí dostat do bezpečí sám, pouze vlastní silou. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,054,636Tržby Celosvetovo $34,240,094║ mrazivý príbeh o prekonaní seba sama /60%/ ()

Jhershaw

Stokrát obehraný příběh, jak se člověk nenechal přemoci krutou přírodou. Nebýt těch několika cool 3D záběrů (kamera letící těsně nad povrchem hor) a pěkné hudby G. Yareda, tak není o co stát. ()

Slarque

Reklama slibovala první imaxový trojrozměrný hraný film, což je pravda tak napůl. Hlavními hrdiny tohoto filmu jsou totiž nepochybně hory a v tomto směru mi přišel mnohem zajímavější dvourozměrný Everest. Řídký děj sotva stačí na těch 40 minut a spousta dialogů (vlastně spíš monologů a myšlenek) působí opravdu uboze. V těch pár hraných záběrech je vidět možnosti tohoto formátu: výpravu, kostýmy a herce můžete obdivovat z bezprostřední blízkosti, teď jen najít lidi, kteří těchto předností dokáží využít. ()

MissJ

Samotnému filmu bych normálně dala tři *. Ale vzhledem k tomu, že to byl můj první IMAX a navíc zhlédnutý v New Yorku, ráda na něj vzpomínám a tři by byly málo. ()

kinderman

Stylová připomínka dávného francouzského televizního seriálu Letecká pošta (počátek 80.let?), kdy jsem si do školních sešitů kreslil dvojplošníky a mým hrdinou byl Jean Mermoz. ()

Martin741

Vzhladom na to, akym reziserskym talentom oplyva Jean -Jacques Annaud /Medved, Totem vlka, Jmeno Ruze/ je tento film len priemer. Namet o leteckom moste je fajn, aj vizualne je film nadherńy, ale chyba tomu myslienka a hlavne spracovanie je az moc televizne a tak sa film jednak straca v sedivom priemere a jednak namet je len povrchne liznuty, bez patricnej stavy a bez tempa. Skoda potom cloveka ako Val Kilmer /Lovci lvu, The Doors/, ze sa zahadzuje v takomto sivom priemere : 65 % ()

Radiq

Nechápu, proč je na plakátu Val Kilmer, když ten tam hraje dohromady asi tak minutu. Zbytek stojí na solidním hereckém výkonu Craiga Sheffera a na vůli přežít. A nejlepší na tom je, že to bylo podle pravdy. Takovyhle koule už v dnešní době moc lidí nemá, aspoň v moderním světě ne. 3D to mohlo byt lepši, ale i taky jsou podle mě 3 hvězdy až až. Zas taková bomba to totiž zas nebyla. Vickrát nepotřebuju. ()

SeanLSD

Rozhodne to nie je nezaujímavý námet... - len to spracovanie je také nejaké... melodramaticky archaicky nenápadité.. - a Exupéryho aj Kilmera je minimum. Naopak maximum je zabijáckych veľhôr nezlučiteľných s životom a každopádne veľký rešpekt oddanému poštárovi, čo sa nehodlal vzdať a ešte aj pri pokuse o peší prechod zasneženými Andami bez rukavíc sa pokúsil so sebou potiahnuť vrecia s poštou, aby už 10 dní po tom, ako zázrakom a odhodlaním prežil, znovu sadal do lietadla plniť svoje poslanie. ()

VanTom

I s přihlédnutím k IMAX určení snímku nestojí primitivní, kratičká historka za nic (letí – spadne – jde – happy end). Všechno povrchně jak z letadla, v pár scénách. Především ale neohromí ani z technického / filmařského hlediska, dechberoucích záběrů dvojplošníků či majestátních And je málo. Nevím, jak v době vzniku (a ve 3D na velkém plátně), ale dodnes přežila jen hudba Gabriela Yareda. ()

Kroc

Normálně dvě,jako všechny iMaxové filmy, které nejsou nic moc, ale protože tam hraje Val Kilmer tak je to ještě jedna navíc :o) ()

Anderas

No tak je to takový ten iMAXovský standart, čili filmový průměr až podprůměr. I když zase svou úlohu plní celkem dobře, neboť 3D zážitek z hor je dosti intensivní. Příběh by nebyl z nejhorších, jen ho lépe podat. Myšlenky o malosti člověka a jeho bezmocnosti jsou sice vždy hodny pozornosti, tady ale zní velmi fádně a především jsou až do zblbnutí opakovány. Prostě mě to po čase dost štvalo. Taky mě pak zarazila část, kdy se ještě trmácí po horách a před ním je hodně dalších hor, střih, v nové scéně už je tráva a o moment později primitivní civilizace.... no prostě trochu neohrabané. Ale jak říkám, 3D efekt funguje dobře a na absenci příběhu jsem si u iMAXovyn už celkem zvykl. ()