Ideální manžel

An Ideal Husband

Ideálny manžel

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1999, 97 min

Divadelná záležitosť, niet tu jedinej „akčnej“ scény, celé to zaváňa ohobľovanými doskami. Tvorcovia sa mohli posnažiť a film viac rozpohybovať a niektoré scény umiestniť do exteriérov. Na divadelnú hru môžem ísť predsa do divadla. Dej plynie v dialógoch, ktoré interpretujú kvalitní charakteroví herci, je tu zástupca takmer z každého kontinentu :-) Ich výkony sú presvedčivé, ale žiadna Oscarová kreácia sa nekoná. Všímal som si predovšetkým Blanchettovú s Mooreovou, lebo sú to moje obľúbenkine, ale tie predviedli len svoj štandard. Prekvapivo dobre zahrali Everett a Driverová.(28.9.2003)

Jako u jiných konverzaček, i tady odpovídá výsledek hlavně obsazení. A to je rozhodně lahůdkové. Ze všech zúčastněných si své party nejvíce vychutnali Rupert Everett a Julianne Moore. Ale je třeba říci, že jejich role jsou těmi nejvděčnějšími. Oproti naší televizní verzi je tahle hlavně nepoměrně výpravnější, ale to mi připadá samozřejmé.(9.4.2004)

• Maica

Příjemný film: příjemné prostředí, herci, humor, atmosféra. Začínám přicházet na chuť Oscaru Wildeovi. Trochu jsem nepochopila úplný konec, ale hlavně, že to tak dopadlo. :) Poznámka: vtipné je, že R. Everett hrál i v Jak je důležité míti Filipa, což napsal taky O. Wilde a na tuto hru byla ve filmu narážka.(28.6.2013)

Úžasná, konverzační komedie, kde jeden břitký dialog střídá další a tak vůbec nevadí lehce divadelní zpracování. Nejdokonalejší byly scény, když Minnie Driver koulela očima jak ni Rupert Everett házel balící pohledy. Ale ono celé obsazení je de luxe. Tento film ve mě navodil pohodový, velmi příjemný pocit a skvěle jsem se bavil.(11.5.2010)

Ne, že by Rupert Everett neměl dostatek šarmu a Julianne Moore nebyla v roli proradné pletichářky skvělá, ale na Oskarovi Wildeovi byly vždy nejlepší jeho vtipné a břitké dialogy a jelikož jich v této adaptaci dost vypustili, nemá to takovou sílu jako původní předloha. Přesto je to pořád i tak velmi příjemná komedie.(10.2.2013)

• - Manželé Chilternovi sledují představení „Jak je důležité míti Filipa“, které je stejně jako „Ideální manžel“ od Oscara Wilda. Obě tyto hry zfilmoval Oliver Parker a v obou hrál Rupert Everett. (sluppka)