Donald's Cousin Gus

• Slovensko Donaldov bratranec Gus
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný / Komedie
USA, 1939, 7 min

Káčera Donalda navštívi jeho nenásytný bratranec hus Gus a zje mu prakticky všetko, čo má doma. Donald sa chce nenásytného hosťa zbaviť priamo, ale tento pokus zlyhá. Preto sa uchýli k zúfalým opatreniam. (Disney+)

Jara.Cimrman.jr

Chceš-li se, milý Donalde, pořádně najíst, tak neotvírej dveře příbuzným, jejichž žaludek obsahuje nekonečný prostor pro tvou potravu. Otevřeš-li naivně dveře, tak proběhne dělba stravy v poměru 0:100, neboť tvé amatérské finty na profesionála typu bratrance Guse nemohou zabrat. Mě tedy nejvíc pobavila likvidace kukuřice stylem psacího stroje nebo karetní proložení toastového chleba salámem a tak mi nezbývá, než Donaldovi popřát příjemný půst. ()

KoRner

Prvykrát, čo sa na plátne objavil bratranec Gus. Už vtedy hral Donaldovi na nervy, len to ešte nebol ten štramák, ale tučko, čo požerie všetky zásoby. ()

Vampyre

Krátka rozprávočka, v ktorej k Donaldovi na návštevu príde bratranec Gus, ktorí je slušne povedané strašne pažravý. ()

Rozjimatel

"P.S. He don't eat much."     Kreslená groteska, v ktorej nie je núdza na nápadité gagy. Donaldov bratranec Gus, ktorý toho veľa nezje, spočiatku pôsobí na Donalda zábavným dojmom, postupne však začne predstavovať veľkú hrozbu pre chod jeho domácnosti. ()