poster

Francesco

 • Itálie

  Francesco

Životopisný / Drama

Itálie / Západní Německo, 1989, 150 min

 • altaica
  ****

  PRO MUŽE:Je jen mizivé promile osobností, mocných či svatých, tak či onak spojených s katolickou církví, které si zaslouží respekt a úctu i po staletích od své smrti. Jedním z nemnoha je bezesporu svatý František z Assisi. Pokud takového světce přivede na plátno v mladém věku budoucí ordinérní prasák a notorický představitel mordýřů a gaunerů, jako je Mickey Rourke, pak je zaděláno na pozoruhodný filmový paradox. Rourke zde podal výkon na hranici lidských možností a v jeho stínu upadají všechny ostatní postavy do šedé zapomenutelnosti. Je jen škoda, že skromná výprava a strohá popisnost tento film posílají kamsi k průměru vatikánské propagandy. Nicméně třeba scéna, kdy František podlehne pokušení a rozdá si to sexuálně s hromadou sněhu, aby si z ní posléze uplácal ženu a syna, patří k nelepším okamžikům filmařiny, kterými mě mohl nahatý Rourke oblažit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, vidět Mikckey Rourka jako citlivého a láskyplného božího prostáčka je stejně běžné jako vidět Klause v červenci lyžovat na Václaváku ve spodním prádle své paní. Prostě nikoliv nemožné, jen velmi vzácné. Vynikající hudební doprovod – Vangelis. Extatické stavy Františka, kdy prožívá své duševní blaho ze spojením s Bohem a přestává vnímat své okolí, tak jako každý mimoň, jsou v Rourkeho podání čistokrevnou filmovou lahůdkou. Nemusíte věřit v Boha, ale po shlédnutí filmu v Rourkeho Francesca budete věřit na tuty.          HLÁŠKA:Je snadné uctívat obrazy, protože ty nikdy netrpí hladem a zimou.(2.12.2012)

 • LEATHERFAC
  *

  Vážení přátelé, velké zklamání, strohý odosobnělý schematický životopis naplňující přesně kriteria náboženských neživoucích agitek. Nesympatičtí herci ve vedlejších rolích pronášejí přihlouplé dialogy na hranici dementnosti, schema filmu, kde Františkovy "ovečky" sedí a vzpomínají na to jaké úžasné věci s ním zažily, je opravdu katastrofa - nebýt Rourkeho a H.B. Carter, sotva bych to dokázal dokoukat. Mimochodem verze s kuriozně stupidním brněnským dabingem tomu opravdu nepřidala.(26.4.2013)

 • Terva
  **

  Dokumentární drama o životě svatého Františka z Assisi. Scénář : Liliana Cavani, Hermann Hesse a Roberta Mazzoni. Kamera : Ennio Guarnieri a Giuseppe Lanci. Hudba : Vangelis - soundtrack : 01. Francesco 02. The Land 03. In The Village 04. The Wind Of Death 05. Mysery 06. Penitence 07. Carrions 08. Prays 09. The Water Of Hope 10. When Death Strikes 11. Cries 12. There Was A Time 13. The Lust Of Snow 14. The Word Of Francesco 15. Rain & Waterfall 16. The Hermit 17. The Horsemen 18. The Community 19. The Eyes Of Francesco 20. Dark Awakening 21. Page Of Light 22. Walking Away 23. The Dead In The Church 24. In The End 25. Francesco Finale(19.5.2011)

 • Radko
  ****

  Životopis jedného z najautoritatívnejších svätých - svätého Ferka Z Assisi. Najutoritatívnejších (v zmysle najvhodnejších na nasledovanie jeho odkazu) pre jeho veľmi vzácnu a vyrovnanú schopnosť poskytovať rovnakú lásku zvieratám ako ľuďom. Liliana Cavaniová tentoraz ustúpila svojmu obvyklému režijnému škandalizmu a sfilmovala jeho život ako návod na vybudovanie komúny. Komunity tých, čo stratili vieru v systém, ktorý ich núti do konzumných zvráteností. Svorky ľudí, ochotnej vypočuť trápenia iných a pomôcť im, ak sa dá. Spoločenstva, ktorú neriadia žiadni vodcovia. Ktorej stačí lajstro od úradu - tuná ho zastupuje pápež - aby mohli ako-tak slobodne žiť medzi tými, čo ich veľmi často nenávidia za to, že sa vymanili z kolotoča naháňania materiálovo-peňažného prebytku. Toto spracovanie veľmi dobre obstojí aj v porovnaní so Zeffirelliho filmom.(31.8.2015)

 • caniferus
  *****

  Podla mojho neskromneho nazoru, jedno z najlepsich spracovani zivota tohoto pre mna najoblubenejsieho (miestami az buddhistickeho) svatca, az tu som pochopil, ze Mickey Rourke, ktoreho som do tejto doby pokladal za podpriemeraka akcnakov a soft porna, je naozaj jedinecny herec. Klobuk dole, naozaj pan herec!!!!! P.S.: Mala sranda s tetovanim divokeho Mickeyho, ako ho rezia musela zakryvat, ale inak,super!!!!!(6.4.2012)

 • - Fabio Bussotti vyhrál Stříbrnou stuhu, kterou mu udělil Italský národní syndikát novinářů v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Liliana Cavani soutěžila na filmovém festivali v Cannes o Zlatou palmu v kategorii nejlepší film. (Terva)

 • - Film je natočen podle básně "Francesco z Assisi" Hermana Hesse. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace