Rozpolcená srdce

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Sheena Napier

Spočiatku mi tento milostný trojuholník nepripadal nijako výnimočný až na to, že ide o sestry, čo je podľa jednej z nich trochu zvrátené( ako pre koho, že?). Film je však zaujímavo prestrihaný a medzi postavami v príbehu dochádza k niekoľkým zvratom. Pôsobí trochu komornejšie, ale vďaka hereckým výkonom to vôbec nevadí. Podobné filmy zvyknú mať silný hudobný doprovod. Tu som ho síce nezaznamenal, ale hudba splnila účel. Potešil ma zaujímavý záver s bombardovaním Londýna. 80%.(24.2.2013)

Já zkrátka zbožňuju tyhle britský filmy o opravdové lásce, která je silnější než cokoli jiného. Výborná Helena Bonham Carter (scéna, kdy odchází z kavárny a pak jede v autě je pro mě jedna z nejsilnějších), skvělá Olivia Williams a poněkud nesnesitelně zatvrzelý Paul Bettany. Žádný z nich nedokázal být šťastný bez toho druhého. Musím to vidět znovu.(4.6.2012)

• hellstruck

Tak tohle bylo opravdu z toho slabšího soudku BBC. Nerozhodný slaboch stojí mezi dvěma ženami - krásnou a chladnou manželkou a její temperamentní sestrou. Olivia Williams je skutečně to jediné pozitivum na celém filmu, cenu dostala právem. Ale jak Masters tak Helena značně brnkali na moje nervy. Snad je to tím, že zastávám "staromódní zásady" a nevěru nesnesu - obzvlášť, když podvádí chlap, co svoje činy omlouvá tím, že se cítil nemilovaný. A k tomu se sestrou.. To je vyloženě sobecké, bezostyšné a svým způsobem zvrácené. A přitom jejich vztah nepůsobil jako láska, spíše jen vášeň, posedlost.. Pravděpodobně budu za hrozného moralistu, ale když mi nesednou pohnutky hlavních hrdinů, tak se mi většinou nelíbí celý film. A The Heart of me je na tak krátkou stopáž neskonale nudný a dobově neautentický, měla jsem dojem, jak kdyby se všichni jen vyžívali v tématických večírcích a staromódních hadrech. Už chápu, proč mi film ležel tak dloho v počítači bez povšimnutí. Ale konečně jej alespoň můžu smazat..(10.4.2013)

Chladná sestra, hysterická sestra a na pověsti rodiny lpící matka vytyčily smrtonosný trojúhelník, do kterého se jako do pasti chytil velice slabý muž. Na překážku tomuhle vztahovému retru jsou krkolomné dialogy i krkolomné zvraty ve vztazích a časté zneužívání deus ex machina v podobě náhlé nemoci, války, havárie, nebo různých dalších tragédií . Nejvíc ale filmu ubližuje rozbředlá sentimentalita, která jednoduše nudí. A vzhledem k tomu, že svým charakterem není žádná z postav sympatická a není důvod jí fandit, se pocit nudy ještě prohlubuje. /13. 4. 13./(13.4.2013)

Příběh milostného trojúhelníku odehrávající se ve třicátých letech minulého století. Příběh je možná trochu překombinovaný, občas není jasná motivace postav, a morální vyznění filmu působí nejednoznačně. Zajímavý je zde tedy hlavně charakter tohoto trojúhelníku, poněvadž jde o dvě sestry, z nichž jedna se zamiluje do manžela té druhé a charismatický Paul Bettany v mírně zhýralecké roli. V každém případě se mi líbila doba, ve které se film odehrával, což nejvíce podmiňuje mé hodnocení. A pak, ten film mě děsně fascinuje, protože mám pocit, že jsem ho už musela před lety vidět, což je hloupost, protože jsem ho viděla v roce 2003.(6.11.2003)

• - Paul Bettany byl oceněn filmovou cenou Evening Standard British v kategorii nejlepší herec. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na britském Isle of Man. (Terva)

• - Olivia Williams získala filmovou cenu British Independent v kategorii nejlepší herečka. (Terva)