Rozpolcená srdce

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Sheena Napier

Příběh milostného trojúhelníku odehrávající se ve třicátých letech minulého století. Příběh je možná trochu překombinovaný, občas není jasná motivace postav, a morální vyznění filmu působí nejednoznačně. Zajímavý je zde tedy hlavně charakter tohoto trojúhelníku, poněvadž jde o dvě sestry, z nichž jedna se zamiluje do manžela té druhé a charismatický Paul Bettany v mírně zhýralecké roli. V každém případě se mi líbila doba, ve které se film odehrával, což nejvíce podmiňuje mé hodnocení. A pak, ten film mě děsně fascinuje, protože mám pocit, že jsem ho už musela před lety vidět, což je hloupost, protože jsem ho viděla v roce 2003.(6.11.2003)

Film je plný pochopení, kompromisů a odpuštění, že já bych teda neodpustila nikomu. Dokonalé zahrané především ze strany Olivie Williams, která tady bodovala na plné čáře a člověk by jí asi věřil cokoli. Sám o sobě pro mě byl námět poněkud zničující a vůbec jsem nebyla ochotná akceptovat, jak nevhodně s jevící trojúhelník to je. Myslím si, že daleko silněji z toho vypadává síla rodinného pouta, lásky k dětem a sebeobětování, milostný trojúhelník to jen pomáhá rozjet. Dobová výprava mě velice mile překvapila a scénář je parádní. Přesto, nějak z toho nevyčnívá překvapivý, zdrcující, šokující a báječný snímek, a to tam hraje kočičák Bettany. Takže zůstaneme v průměru.(24.6.2012)

Snímek o životě dvou sester, jedné šťastně vdané, se synkem, chladně krásné, a té druhé, úplném opaku,bezprostřední energické ženě, svobodné a do které se zamiluje právě švagr, to vše lemováno studenou Anglii , jíž už obchází příchod druhé světové války. Drama o vášni, touze, ale také ztrátách, smrti,a smutku, který je bezbřehý jako oceán...jen čas možná smyje rány, které sestry prožily.Vynikající Helena Bonham Carter a Paul Bettany, do kterého bych nikdy neřekla, že se své role takhle zhostí. Skvělý zážitek.(13.6.2013)

Osudová, bezohledná láska v rodinném kontextu, s výraznou příchutí beznaděje, nechtěných odloučení, vzájemného ubližování i odpouštění, ve velmi slušném obsazení, podmáznutá oduševnělou hudbou, hodnou klasiky. Není důvod, proč se ještě někdy, v šeru podvečera a při mírné melancholii nenechat přesvědčit, že stojí za další vidění.(29.4.2012)

Spočiatku mi tento milostný trojuholník nepripadal nijako výnimočný až na to, že ide o sestry, čo je podľa jednej z nich trochu zvrátené( ako pre koho, že?). Film je však zaujímavo prestrihaný a medzi postavami v príbehu dochádza k niekoľkým zvratom. Pôsobí trochu komornejšie, ale vďaka hereckým výkonom to vôbec nevadí. Podobné filmy zvyknú mať silný hudobný doprovod. Tu som ho síce nezaznamenal, ale hudba splnila účel. Potešil ma zaujímavý záver s bombardovaním Londýna. 80%.(24.2.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy podle románu "The Echoing Grove" Rosamond Lehmann. (Terva)

• - Paul Bettany byl oceněn filmovou cenou Evening Standard British v kategorii nejlepší herec. (Terva)

• - Olivia Williams získala filmovou cenu British Independent v kategorii nejlepší herečka. (Terva)