poster

Rozpolcená srdce

 • Velká Británie

  The Heart of Me

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo, 2002, 96 min

Scénář:

Lucinda Coxon

Kamera:

Gyula Pados

Producenti:

Martin Pope

Střih:

Alex Mackie

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Sheena Napier
(další profese)
 • gogo76
  ****

  Spočiatku mi tento milostný trojuholník nepripadal nijako výnimočný až na to, že ide o sestry, čo je podľa jednej z nich trochu zvrátené( ako pre koho, že?). Film je však zaujímavo prestrihaný a medzi postavami v príbehu dochádza k niekoľkým zvratom. Pôsobí trochu komornejšie, ale vďaka hereckým výkonom to vôbec nevadí. Podobné filmy zvyknú mať silný hudobný doprovod. Tu som ho síce nezaznamenal, ale hudba splnila účel. Potešil ma zaujímavý záver s bombardovaním Londýna. 80%.(24.2.2013)

 • Carreen
  ****

  Příběh milostného trojúhelníku odehrávající se ve třicátých letech minulého století. Příběh je možná trochu překombinovaný, občas není jasná motivace postav, a morální vyznění filmu působí nejednoznačně. Zajímavý je zde tedy hlavně charakter tohoto trojúhelníku, poněvadž jde o dvě sestry, z nichž jedna se zamiluje do manžela té druhé a charismatický Paul Bettany v mírně zhýralecké roli. V každém případě se mi líbila doba, ve které se film odehrával, což nejvíce podmiňuje mé hodnocení. A pak, ten film mě děsně fascinuje, protože mám pocit, že jsem ho už musela před lety vidět, což je hloupost, protože jsem ho viděla v roce 2003.(6.11.2003)

 • hous.enka
  *****

  Já zkrátka zbožňuju tyhle britský filmy o opravdové lásce, která je silnější než cokoli jiného. Výborná Helena Bonham Carter (scéna, kdy odchází z kavárny a pak jede v autě je pro mě jedna z nejsilnějších), skvělá Olivia Williams a poněkud nesnesitelně zatvrzelý Paul Bettany. Žádný z nich nedokázal být šťastný bez toho druhého. Musím to vidět znovu.(4.6.2012)

 • Heroine
  ***

  Vynikající drama, se skutečně mega tragickým příběhem i závěrem. Škoda jenom, že je to až tak přehnané. Je těžké udržet takový příběh ještě před hranicí lehké trapnosti, protože pokud bolest a tragédie postav nezasáhne diváka tak jak by měla, divák se může cítit atakovaný cizími problémy. A když vezmu do úvahy i fakt, že Bonham Carter (jako jinak vynikající herečka, především komedií) poněkud přehrává, některé scény už jsou pro mne neseriózní, tedy směšné. Taky škoda, že se tu musely obě dvě herečky ukázat nahé, což mi kazí každý film. Ale Olivia Williams hraje výborně, film má výbornou hudbu i scénář, a Paul Bettany je prostě Paul Bettany. Dobře se mi na film koukalo, a nenudil mne, ale měl by mít ještě mnohem silnější působivost, a tu žel nemá.(1.9.2011)

 • berusche
  ***

  Film je plný pochopení, kompromisů a odpuštění, že já bych teda neodpustila nikomu. Dokonalé zahrané především ze strany Olivie Williams, která tady bodovala na plné čáře a člověk by jí asi věřil cokoli. Sám o sobě pro mě byl námět poněkud zničující a vůbec jsem nebyla ochotná akceptovat, jak nevhodně s jevící trojúhelník to je. Myslím si, že daleko silněji z toho vypadává síla rodinného pouta, lásky k dětem a sebeobětování, milostný trojúhelník to jen pomáhá rozjet. Dobová výprava mě velice mile překvapila a scénář je parádní. Přesto, nějak z toho nevyčnívá překvapivý, zdrcující, šokující a báječný snímek, a to tam hraje kočičák Bettany. Takže zůstaneme v průměru.(24.6.2012)

 • - Natáčení probíhalo na britském Isle of Man. (Terva)

 • - Paul Bettany byl oceněn filmovou cenou Evening Standard British v kategorii nejlepší herec. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy podle románu "The Echoing Grove" Rosamond Lehmann. (Terva)