Reklama

Reklama

Ligeina hrobka

  • Velká Británie The Tomb of Ligeia (více)
Trailer

Obsahy(1)

Od smrti své ženy Lygeii (Elizabeth Shepherd) se šlechtic Verden Fell (Vincent Price) oddává smutku. Tu potkává lady Rowenu (Elizabeth Shepherd), jež jako by Lygeii z oka vypadla. Vezme si ji. Jeho štěstí však netrvá dlouho. Zdá se, že se Lygein duch ujal vlády nad jeho novou manželkou... Filmové zpracování látky velkého imaginátora Edgara Allana Poa. (Pohrobek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

hippyman 

všechny recenze uživatele

údajně nejzdařilejší poeova povídka přenesená na filmové plátno mě nechytla tolik, jak jsem očekával... pokud bych měl někomu doporučit horor ze 60. let, volil bych raději Psycho, Spalovače nebo NOM, tohle za nějaký hororový milník označit nemůžu... 50% [Festival Nad Řekou, 2009] ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Kulisy a atmosféra byly lepší, než příběh sám. Za celou dobu se mi nepodařilo úplně pochopit, co je vlastně ta Lingeina hrobka, jestli ta mramorová záležitost na hřbitově, nebo ten dům voskových figurín, který vybudoval její vdovec. Jak mám černé kočky ráda, tak tohle hnusné, neustále kvílející, agresivní a otravné zvíře mě, podle záměru režiséra, neskutečně sr.... iritovalo. Hon na lišku ze začátku filmu mi příjemně nostalgicky připomněl Fantomase kontra Scotland Yard. S filmovými liškami na honu to je evidentně vždycky poněkud zapeklité. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě teda moc nedostalo i když mělo. Kombinace Price a Corman je zárukou kvality ale tohle mě trochu minulo. Je sice pravda že jsem čekal hodně protože Cormanovu Jámu a kyvadlo a Zánik domu Usherů považuji za nejlepší horory, tak jsem neměl ani důvod očekávat od tohohle méně. Nakonec ale jediné co se mi líbilo byla atmosféra která je opět vynikající. Ale celkově je film až přehnaně upovídaný a takový divný. Když se tu objevý Price je to zajímavý jeho herectví je neobyčejné ale tenhle film sám o sobě je takový ne moc zajímavý. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Slogan "cormanovka" mluví za vše. Jako synonymum se vybaví "májovka" či "verneovka", tj. díla lhostejno, zda tzv. umělecká či "lehká", zpravidla však myšlenkově (pro někoho příliš prvoplánovou formou) podnětná a čtenářsky zvláště vděčná. LIGEINA HROBKA patří mezi nejvděčnější "poeovky", jejichž specifikum spočívá v úspěšné, na receoci romantismu založené balanci mezi dobrodružným, vědeckofantastickým, detektivním a gotickým žánrem. Cormanovi se podařilo najít univerzální poetiku jedinečné filmové řeči, která plně zachovává tajemnost zpravidla mlžné krajiny, dekorativnost historistických interiérů ponapoleonského světa první poloviny předminulého století a alespoň zčásti metodu někdejšího deklarativního herectví romantismu, která postihuje se zdarem duchovní svět poeovských hrdinů. Motivy i situace se mohou různit, popsaná kostra však zůstává. Básníka HAVRANA činí i v tomto ohledu stejně nesmrtelným a klasickým jako Rogera Cormana, který Poea se zdarem proměnil v úspěšného současného filmového autora. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Vizuálně je to prostě starej dobrej Corman. Po herecké stránce samozřejmě nezklamal ani Vincent Price. Ale příběhově mě to tentokrát moc nevzalo. Možná je to i tím, že tuhle povídku E. A. POEa vůbec neznám. Pořád jsou to pěkný 3hvězdy ale za mě pokud bych si měl volit filmy ve spojení Poe + Corman tak mám favority jinde. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (6)

  • Jediný Cormanův snímek, který se natáčel ve Velké Británii. (hippyman)
  • Sám Corman považoval tento snímek za nejlepší ze svých Poeovských filmů. (liquido26)
  • Corman chtěl porušit tradicí točení svých Poeovských filmů kompletně ve studiu, a proto bylo mnoho scén točeno v exteriérech. (liquido26)

Reklama

Reklama