Novocaine

Tajomný pacient

Komedie / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2001, 95 min

• BuddyO

Při úvodním proslovu Steva Martina o hnilobě v "zubech" jsem měl menší výčitky svědomí, že o své zuby pravidelně nepečuji, ale po zbytek filmu jsem si říkal jediné: "Tohle už jsem přece nejednou viděl." Film je jedno velké klišé, ale strávit se dá. Nic extra od něj bohužel nečekejte. A komedie? No... Jednou... Dvakrát jsem se i zasmál.(24.9.2006)

• Tommy987

Najväčším mínusom Novocainu je, že nevie, čo vlastne chce byť. Má to byť komédia, satira, krimi, thriller, niečo iné alebo všetko dokopy? Nevedel som na to prísť, ale každopádne to tak či onak nefunguje. Väčšina situácií, ktoré majú byť vtipné, vychádzajú trápne a tie, ktoré majú byť napínavé, sú nechcene smiešne. Herecké výkony tiež veľmi nepomáhajú. Steve Martin je nemastný-neslaný, ale vydržať sa dá - nie ako Laura Dern, ktorá predviedla niečo tak neschopné, až sa mi nechcelo veriť, že to je tá istá žena, ktorá kedysi hrala v Modrom zamate. Svetlým bodom (alebo skôr žiariacou kométou) je chvalabohu Helena Bonham Carter, ktorá si na úlohe narkomanky Susan vyslovene zgustla a je vlastne jediným dôvodom, prečo dávam tie dve hviezdičky. Skrátka aj tu vidno, že je veľká herečka, ktorej v skvelom výkone nezabráni ani hlúpy scenár a nevýrazný režisér. Z mojich pôvodne zamýšľaných 4/10 ale musím strhnúť jednu hviezdu za nehorázne vykradnutie konca filmu Môj sused zabijak. Odporná a na prvý pohľad zrejmá krádež - hanbite sa! 3/10(27.8.2005)

• dobytek

Nepovedený pokus Steva Martina o vážnou roli. Steve Martin se prostě na tuhle roli vůbec nehodil. Navíc film celkově za moc nestojí. Neni to nějak extra špatný, ale vůbec jsem nevěděl, co to vlastně mělo znamenat. Thriller to neni, komedie už vůbec ne a v podstatě celou dobu jsem se u toho nudil. Steve Martin natočil hromadu mnohem lepších filmů. Tohle si nezaslouží žádnou pozornost.(12.9.2006)

Neco naprosto jinyho, nez jsem cekal. Film jsem si pustil, pac sem mel chut na nejakou oddechovou uchylarnu s Martinem, tady navic v roli zubare, v ktery kdysi davno zazaril a ze zacatku se film skutecne tvari, ze by mohlo jit o komedii, i kdyz trochu cernejsi. Jenze postupem casu je cim dal tim jasnejsi, ze tady jde o regulerni thriller, kde pouze misty vyklouzne nejaka hlaska nebo Martin udela nejakou hovadinu. Coz je ostatne hlavni problem filmu, Martin se proste chova jak pako. No ale jinak jako thriller je to vcelku uchazejici, docela dobre zamotanej pribeh, nejaka ta mrtvola a nakej ten litr krve, takze tech 90 minut utece jako nic.(13.10.2009)

• Oskar

Novokain je všude prezentován jako thriller. Vzhledem k obsazení Steva Martina a k faktu, že jde o častý omyl, jsem se domníval, že to bude černá komedie. Ale není. Je to opravdu jakýsi pošetilý pokus o krimithriller, kterým jen čas od času prosákne nějaký humor. Příběh je navíc dost naivní, místy nedomyšlený a závěr nápadně připomíná konec filmu ´Můj soused zabiják´. 40 %(11.4.2003)

• - Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)

• - Film získal publicitu také díky milostnému románku mezi Steve Martinem a Helen Bonham Carter, který si dvojice během natáčení prošla. (Terva)