Novocaine

Scénografie:

Sharon Seymour

Kostýmy:

Denise Wingate

Neco naprosto jinyho, nez jsem cekal. Film jsem si pustil, pac sem mel chut na nejakou oddechovou uchylarnu s Martinem, tady navic v roli zubare, v ktery kdysi davno zazaril a ze zacatku se film skutecne tvari, ze by mohlo jit o komedii, i kdyz trochu cernejsi. Jenze postupem casu je cim dal tim jasnejsi, ze tady jde o regulerni thriller, kde pouze misty vyklouzne nejaka hlaska nebo Martin udela nejakou hovadinu. Coz je ostatne hlavni problem filmu, Martin se proste chova jak pako. No ale jinak jako thriller je to vcelku uchazejici, docela dobre zamotanej pribeh, nejaka ta mrtvola a nakej ten litr krve, takze tech 90 minut utece jako nic.(13.10.2009)

• BuddyO

Při úvodním proslovu Steva Martina o hnilobě v "zubech" jsem měl menší výčitky svědomí, že o své zuby pravidelně nepečuji, ale po zbytek filmu jsem si říkal jediné: "Tohle už jsem přece nejednou viděl." Film je jedno velké klišé, ale strávit se dá. Nic extra od něj bohužel nečekejte. A komedie? No... Jednou... Dvakrát jsem se i zasmál.(24.9.2006)

• dobytek

Nepovedený pokus Steva Martina o vážnou roli. Steve Martin se prostě na tuhle roli vůbec nehodil. Navíc film celkově za moc nestojí. Neni to nějak extra špatný, ale vůbec jsem nevěděl, co to vlastně mělo znamenat. Thriller to neni, komedie už vůbec ne a v podstatě celou dobu jsem se u toho nudil. Steve Martin natočil hromadu mnohem lepších filmů. Tohle si nezaslouží žádnou pozornost.(12.9.2006)

Na světě snad není spokojenějšího člověka, než je zubař Frank Sagster (Steve Martin). Jeho práce jej baví, navíc v ordinaci pracuje se svojí snoubenkou Jean (Laura Dern). Ale to všechno platí do okamžiku, když do jeho ordinace vstoupí mladá Susan. S Frankem se okamžitě zatočí svět a je ochoten vše zahodit pro jedinou noc se Susan. A jako na klouzačce, od tohoto okamžiku dostává jeho život spád - ale jiným směrem, než by byl ochoten připustit. Je obviněn z prodeje drog, a vzápětí i z vraždy... Novocaine má jediný problém, a tou je představitel hlavní role - Steve Martin. Ne že by byl špatný herec, ale tak nějak jsem od něj stále očekával nějaký ten vtípek či vtipnou scénku a těch vpravdu Novocaine moc nenabízí. Příběh je vcelku ucházející, herecké obsazení taktéž (až na výše zmíněného Martina) - je to prostě takový standardní krimi thriller (kterých ale není nikdy dost), navíc zubařské ordinace je místem pro thriller jako stvořeným...(11.1.2011)

Jednoduchy film s dobrou kriminalnou zapletkou a s kvalitnym obsadenim, balansujuci na hrane viacerych zanrov. Mozno to nema kvalitou na 3 hviezdy, ale ja som sa bavil a neodtrhol som oci z obrazovky ani na sekundu.Miestami celkom zabavne sceny, zaverecne zbytocne vysvetlovanie preco ako naco, a celkovo uplna pohoda, ktora urcite neznizi naladu, ba co viac.(5.8.2011)

• - Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)

• - Film získal publicitu také díky milostnému románku mezi Steve Martinem a Helen Bonham Carter, který si dvojice během natáčení prošla. (Terva)