Tajemství Selenitů

Secret of the Selenites, The

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie, 1983, 76 min

Jean Image

Pokračovanie Imagenovho baróna Prášila a jeho bandy, tentoraz na ceste na Mesiac, na ktorom Prášil objavuje rasu Selenitov - trojnohých humanoidov z oddelenou hlavou. Také detsky poňaté sci-fi. Kedže animácia je opäť iba taká jednoduchá, dialógy sú slabšie a humor skôr infantilný, najlepším na celom filme sú jednotlivé minidobrodužstvá - či už s príšerami, s rasou zelených minirobotov alebo na mesačnej olympiáde. Dobrá je aj úvodno-záverečná znelka.(17.11.2018)

Všechno co si pamatuju bylo že úvodní znělka jednoho dílu trvala asi 8minut kdežto každá epizoda měla asi 4minuty :DDD(30.4.2013)

Zapomenutý film, vysílaný u nás ve formě seriálu roku 1991 v rámci Magionu a o pár měsíců později i na STV1 jako Večerníček. Pojednával o hledání mimozemských bytostí na Měsíci a jejich tajemství věčného života. Už si z toho téměř nic nepamatuji, ale vím, že atmosféra děje byla velmi zajímavá a právě Tajemství Selenitů (spolu s Dobrodruhy z vesmíru) přispělo k mému následnému zájmu o astronomii. Za ta léta mi v paměti utkvěl jen krátký úryvek ze slovenské verze úvodní znělky: "Poďme spolu na výlet, z Mesiaca si pozrieť svet a odhaliť všetky jeho tajomstvá. Za tajomsvom Selenit..." Po dlouhé době se mi podařilo sehnat tento film alespoň v ruštině, v CZ/SK znění je to bohužel absolutně nemožné, ČT ani STV tento klenot nehodlají vytáhnout z archivu.:-( Zde je pro připomenutí velmi povedená a chytlavá úvodní znělka: https://www.youtube.com/watch?v=wPvgR70Gj8g(8.11.2007)