Tajemství Selenitů

• Francie Le Secret des sélénites (více)
všechny plakáty

majo25

Pokračovanie Imagenovho baróna Prášila a jeho bandy, tentoraz na ceste na Mesiac, na ktorom Prášil objavuje rasu Selenitov - trojnohých humanoidov z oddelenou hlavou. Také detsky poňaté sci-fi. Kedže animácia je opäť iba taká jednoduchá, dialógy sú slabšie a humor skôr infantilný, najlepším na celom filme sú jednotlivé minidobrodužstvá - či už s príšerami, s rasou zelených minirobotov alebo na mesačnej olympiáde. Dobrá je aj úvodno-záverečná znelka. ()

Kri-kri

Zapomenutý film, vysílaný u nás formou seriálu roku 1991 v rámci Magionu a o několik měsíců později i na STV1 jako Večerníček. Pojednával o baronu Prášilovi a jeho družině hledající mimozemské bytostí na Měsíci a jejich tajemství věčného života. Už si z toho téměř nic nepamatuji, nicméně atmosféra děje byla velmi zajímavá a právě Tajemství Selenitů spolu s Dobrodruhy z vesmíru přispělo k mému následnému zájmu o astronomii. Za ta léta mi v paměti utkvěl jen krátký úryvek ze slovenské verze znělky: "Poďme spolu na výlet, z Mesiaca si pozrieť svet a odhaliť všetky jeho tajomstvá. Za tajomsvom Selenit..." Po dlouhé době se mi podařilo sehnat tento film alespoň v ruštině, v CZ/SK znění je to bohužel absolutně nemožné, ČT ani STV tento klenot nehodlají vytáhnout z archivu.:( Zde je pro připomenutí velmi povedená a chytlavá úvodní znělka. ()