Pomsta bude sladká

Sweet Revenge

Komedie

Velká Británie / Francie, 1998, 86 min

Malcolm Mowbray

Alan Ayckbourn (divadelní hra)

Romain Winding

Barrie Vince

Kostýmy:

Anushia Nieradzik

Kutlivovaná černá komedie specializující se na rozvracení rodinných hodnot. Neillův výkon je výborný, ale přesto mám velké výhrady k typizaci hlavní postavy. K Neillovi se hodí snad všechny role, jen ne typy ušlápnutých účetních. A v příběhu samotném tato postava působí také úplně jinak. Scény rozvratu Bruceovy rodiny, jeho smrti a pak i podivný vesnický souboj jsou jednoduše dokonalé. Samotný konec hlavní kladně-záporné postavy je ale úplně nehodnověrný a do samotného příběhu mi nezapadá.(1.10.2004)

Netradiční málo známá černá komedie postavená na originální zápletce a slušných hereckých výkonech. Pokud v tom nebudeme hledat logiku, tak zábava je to docela vtipná. Sice tento žánr není zrovna moje parketa, ale i tak jsem se několikrát od srdce zasmála.(22.2.2012)

Pro mě taková slabší obdoba Smrt jí sluší.. Některé fóry jsou slušné, většina jich nestojí za moc..(6.3.2006)

Mam rad Sama Neilla a v teto komedii sem si ho oblibil jeste vic, protoze je proste genialni a s Helenou Bonham Carter se skvele doplnili.Urcite si tato celkem neznama komedie zaslouzi daleko vetsi uspech.(13.9.2003)

Jedna z mojich obľúbených komédií, čierny humor, anglický vidiek, vyhranené typy, kamenné tváre, šialené akcie, nenapodobiteľné služobníctvo, perfektné skĺbenie príbehu s dedinskou faunou, k tomu úžasní Sam a Helena, jednoducho sviatočná chuťovka, takže 90%.(8.6.2010)

• - Film je natočen podle stejnojmenné divadelní komedie Alana Ayckbourna. (Terva)