poster

Kostka 0

 • Kanada

  Cube Zero

 • Slovensko

  Kocka 0

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

Kanada, 2004, 94 min

Režie:

Ernie Barbarash

Scénář:

Ernie Barbarash

Střih:

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong
(další profese)
 • Fiftis
  ****

  Veľmi vydarený, napínavý a "zábavný" diel, už preto, že je tam vidieť, kto riadi celú tú Kocku. Nechýba tu trocha akcie a nie je to síce najlepší diel, ale určite vás to nesklame. Ja by som to videl asi takto. Prvý diel kocky je bezkonkurenčne best. Hypercube je zas o niečom akoby úplne inom a Cube zero sa zas vracia k pôvodnému dielu. Páčilo sa mi že autori nadviazali zas na prvý diel a ako tak všetko vysvetlili. A určite je to najbrutálnejší diel zo všetkých.(5.1.2015)

 • MM_Ramone
  ***

  Natočením tretieho pokračovania "Kocky" vznikla ďalšia filmová séria. Smelo tvrdím, že je to tá najzaujímavejšia a rozhodne najoriginálnejšia horrorová séria z kanadskej produkcie. Nemá to už tak silnú atmosféru ako prvý diel. "Cube Zero" dáva predovšetkým možnosť viacej porozumieť fungovaniu podivného experimentu, v podobe monotvárnych miestnotí so smrteľnými pascami. Neprezrádza však zbytočne veľa a stále si uchováva svoju bizarnú tajomnosť. Mimochodom, veríte v Boha? ***(8.8.2008)

 • Korbitch
  **

  Obrovské zklamání! Zkouk jsem dnes všechny kostičky a těšil se na rozuzlení. A ono prdlajz. Začátek velmi slušný, ale potom se začne projevovat ultralevný scénář, který snad napsal něčí bratranec a vysvětlení se nedočkáte. Otázka zůstane nejspíš tedy do smrti nezodpovězena. Kdo za tím vším vlastně byl?? Hmm?(18.7.2010)

 • Allien.9
  ****

  "Kostka 0" má hned několik pozitiv... Konečně se objevuje pořádně sympatická postava (mladý přeběhlík). Konečně někoho napadlo zapracovat na hudbě a dát jí ty správné grády. A konečně vidíme KOSTKU nejen z pohledu umírajících subjektů, ale také z pohledu lidí "tam venku". Neuškodily ani scény mimo kostku, i když občas působily jako z jiného filmu... Hlavním negativem je posun v žánru. Z horroru se sci-fi prvky se nám stalo sci-fi s horrorovými prvky, což znamená, že se téměř úplně vytratilo nepříjemné mrazení v zádech. Navíc... Občas se někomu povede i nějaká hláška, která však působí - vzhledem k okolnostem - nereálně až nevkusně. A konec? Jen o ždibíček horší než v prvním díle.;-)(10.12.2009)

 • obitus
  ****

  Po priserne Hypercube je treti dil velmi prijemnym prekvapenim. Diky pridani druhe dejove linie je film sviznejsi a neupada do stereotypni nudy predchozich dilu. Vyraznym plusem je odklon od antiseptickeho a pocitacoveho vzhledu kostky a pasti v Hypercube. Umrti jsou rozvrzena do delky celeho filmu a jsou opravdu lahudkova, uz to predtitulkove dava tusit, ze s krvavosti se pujde, v ramci moznosti, na maximum. Hlavni hrdinove jsou dostatecne sympaticti, padouch nadherne slizkej. Hlavni vytka, krom ocekavane neoriginalnosti, smeruje k zelenookym vojakum a jejich superschopnostem. Tenhle prvek si asutori mohli klidne odpustit.(20.1.2005)

 • - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)

 • - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

 • - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace