poster

Kostka 0

 • Kanada

  Cube Zero

 • Slovensko

  Kocka 0

 • Austrálie

  Cube Zero

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

Kanada, 2004, 94 min

Režie:

Ernie Barbarash

Scénář:

Ernie Barbarash

Střih:

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong
(další profese)
 • H34D
  **

  Kostka 0 nám konečně odhalí i něco ze zákulisí, otázkou bohužel zůstává, jestli je to dobře nebo ne. Technici jsou zase dva typicky béčkové a nezajímavé charaktery a když z vedení přijde ještě boss a supervojáci, říkám si, jestli to "vysvětlení" stálo vůbec za to. Naštěstí na rozdíl od čtvrtého rozměru se v Kostce 2 tentokrát opět orientujeme v aspoň trochu reálném světě. Gore scénky vypadaly slušně, ale bylo jich málo a co je horší, pastí ještě méně. Kostka 0 určitě není to co jednička, je to typické béčko s nyní už po třetí vyvařeným námětem, které sice vyloženě nenudí, jenže ani nijak neuspokojí. 5/10(27.5.2008)

 • darkrobyk
  ****

  „Je to voda!" Ne, nebyla to voda. Báječné entrée s postupným rozkladem bez využití počítačů - prostě krvavý rozpad na cucky. Nic si nepamatující oběti se znovu ocitají v důmyslném vězení, z něhož sice cesta vede, ale skrze rozličné pasti není vůbec jednoduchá. Kostka 0 částečně vysvětluje to, co bylo v prvním filmu tajemstvím, ale vůbec to nevadí, jelikož příběh je dostatečně napínavý. Nechybí samozřejmě neúspěšné pokusy projít překážkou, kdy v jedné cele čeká masožravý virus (Cabin Fever 2002) a v jiné vás to roztrhá na kusy. Eric Wynn, jeden z pracovníků kontrolního centra, je nebezpečně zvědavý, za což je třeba nést následky. Po letech jsem opět spokojen a hodnocení ponechávám.(29.4.2020)

 • misterz
  ****

  Porovnateľné s jednotkou a určite omnoho lepšie ako dvojka. Jednotlivé pasce boli vynaliezavé a smrť v nich naozaj strašná. Na filme však bolo najlepšie to, ako to na konci príbehovo pekne zaklaplo ku jednotke a ako sa vysvetlila podstata toho blázna, ktorý bude hlavnou postavou v jednotke. Ten kto videl prvé dve časti, nemal by si nechať ujsť aj tento diel (prequel). 70/100(15.3.2014)

 • Le_Chuck
  ***

  Týmto filmom sa z Cube 2:Hypercube stala úplne zbytočná záležitosť. Na rozdiel od dvojky nás film posunie trochu ďalej a poodhalí zákulisie pekelného vynálezu. O chod sa starajú dvajá bezvýznamní technici, ktorí sa v tom začnu nepekne rýpať a mať blbé otázky. A s tým vedenie musí niečo spraviť. Toľko náznak story. No musím priznať, že som bol po skusenostiach s pokračovaním Kocky celkom skeptický, ale výsledok hodnotím skôr pozitívne aj keď nebola to žiadna sláva. Ale je to práve zvedavosť a nádej že budú zodpovedané otázky, ktorých je po jednotke a dvoje neúrekom, núti človeka sledovať toto béčko. Oproti jednotke žiaľ zlyháva veškeré psychologično a nepomáhajú tomu ani hlúpe dialógy. Čo film ale úplne doráža je debilný záver s tým senilným, afektovaným kyklopom. Vtedy sa stráca veškerá nádej o vážne miený snímok. Ale aj napriek týmto nedostatkom je to občas slušná podívaná s pár hustými gore scénami.(7.7.2005)

 • HAL
  ***

  Po hyperšpatné dvojce je Cube Zero vcelku příjemným překvapením, ale velice dobré jedničce, která by si ze série jediná zasloužila označení "kvalitní horor", pořád nesahá ani po kolena. Parta nechápajících lidí v kostce tu tentokrát hraje podružnou roli a hlavním postavou jsou dva obslužní technici najatí "těmi nahoře" na to aby testovací subjekty pozorovali a zaznamenávali jejich činnost... aniž by ale pořádně věděli co a proč vlastně dělají. Dokud jde jen o tohle, všechno funguje skvěle, napětí by se sice nedalo tak docela krájet, děj je spíše hloupý než chytrý, ale je to vcelku fajn, v jednu určitou chvíli dokonce hodně fajn horor. Pak se ale na scéně ukážou doteď tajemní "ti nahoře"... a všechno jde o háje, protože z hororu se film rázem posouvá do neskutečně cheesy céčkové skoroparodie s uberšílenými jednookými padouchy a nesmrtelnými cyborgy (odstranitelnými pouze kopancem do varlat). Naštěstí film i potom, přes vzrůstající demenci scénáře, spěje ke svému závěru dostatečně rychle a na konci přichystá i jedno milé pomrknutí na pamětníky jedničky. 5/10(20.8.2008)

 • - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)

 • - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

 • - V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)