Kostka 0

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong
  • berg.12

"Hyperkostku" jsem neviděl, nicméně téma se zde propadá do stále větších hlubin béčkového žánru. Pokusy o vysvětlení nebo naznačení, jak že se to vlastně všechno má, mi přišly spíše směšné a zajímavých momentů má rozhodně méně než originál. Doufám, že už se nebude dál těžit tam, kde už je všechno vytěžené.(16.9.2005)

• Lhurgoyf

Asi som videl iný film, než ostatní. Cube Zero je totálne neoriginálna - samotné dianie v kocke je úplne okopírované z jednotky, nepridáva nič na samotných záhadách, ani neobjasňuje princíp fungovania kocky a pridanie paralelnej línie je doslova k smiechu. Kdežto v prvý diel sa kľudne mohol odohrávať v súčasnosti, Cube Zero posúva celú mytológiu kocky do sci-fi roviny s implantátmi, kybervojakmi a šialenými jednookými vedcami - a to na atmosfére a stiesňenosti rozhodne pridávať nemôže.(16.2.2005)

Docela mily prekvapeni. Tvurci dobre smichali "spinavost" pasti z jednicky s nejakejma tema hi-tech prvkama a vysledek je paradni. Navic jsou smrti originalni a zvlast ta uvodni s vodou je spravne prasacka. Taky se konecne dozvime neco o ucelu kostky a jejich pravidlech a celkove je tenhle dil takovej nejsrozumitelnejsi. Ale ze zacatku trochu vadi, ze pokazdy, kdyz uz se uvnitr kostky vybuduje slusna atmosfera, tak se strihne do kanclu na dva inzenyry, kteri ze zacatku jen nezazivne kecaj. Poina filmu je taky slusna. Navic me potesil i silenej Jax v podani Michaela Rileyho, to byl ukazkovej magor. Proto zamrzi par kiksu, jako jsou ultra vylepseny vojaci, to bylo uz krapet moc. Na to, ze Ernie Barbarash timhle filmem debutoval a vypada jak retardovanej teplous, to zvlad velmi dobre, ale na prvni dil to precejen nema, co se tyce atmosfery.(11.4.2007)

Ne tak dobré, jako jednička, ale podstatně lepší, než dvojka. Příběh je tomu trochu na škodu, ztrácí se atmosféra nedějové nejistoty a nepochopitelnosti z jedničky. Odhalení tajemství Kostky je dost zklamující, na druhou stranu, kdyby tajemství zůstalo neodhalené, asi bych se neuvěřitelně nudil. Na druhou stranu, je to tak nádherně morbidní (úvodní scéna z kyselinou patří k nejúžasněji nechutným scénám všech dob), že tomu nemůžu nedat pět hvězd.(12.3.2009)

Tak Cube Zero je mnohem lepší pokračování, než Hypercube. Vzhled místností je ze všech dílů nejtemnější, ději velice pomáhá pohled z "druhé strany" Kostky. Herci byli dostačující (až na pána s robotickým okem - ten měl nejspíš budit strach, ale nepovedlo se...). Docela potěší i závěr, který zde je (narozdíl od prvního dílu), a není debilní (narozdíl od druhého dílu). Takže po zhlédnutí sem docela spokojenej, celkový dojem trochu kazí vojáci se zelenýma očima.(5.1.2008)

• - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

• - V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)

• - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)