Kostka 0

Ernie Barbarash

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong

Je veľká škoda, že záver trilógie obstaral video film. To nevyčítam scenáristom, tí sa držali danej schémy a celkom pekne ju na konci prepojili, ale predovšetkým producentom, ktorí usúdili, že ako kino film by tretia časť takejto série v kinách finančne neuspela. Trpí tým vizuál, ktorý je stopercentne béčkový (hlavne scény z lesa a vojaci sú dosť mimo) a casting hlavného záporáka, ktorý má tendenciu zničiť celý film. Takže postupne klesajúca kvalita trilógie, tri hviezdy si ale O s odretými ušami zaslúži.(25.9.2012)

Místy nesmírně naivní, ale pokud se na tento film nedíváte s nadsázkou a oblibou k žánru, pak si ho stejně nevychutnáte. Příjemné jsou dvě dějové linie, které nenápaditý a notně opotřebovaný námět a postup děje (pro znalce předchozích dvou dílů přeci jen poněkud nudný) poměrně osvěžují. Prequel Kostky se původnímu filmu zdaleka nevyrovná, ale je rozhodně o několik řádů lepší, než ubohá dvojka (Hypercube). PS: Konec filmu je milou poctou první Cube a laškovným pomrknutím na její oblíbence :o)(15.2.2005)

• klerik

Nie su dve hviezdy ako dve hviezdy. Kocka nula je béčko ako hrom, ale dá sa na tom baviť. Atmosféra je fajn mrazivá, prostredie drsné, postavy O.K. To, že vidíme ako "funguje" kocka oberá film o klautrofóbiu, ale aspoň je o ďalšieho mega záporáka na svete viac. Záver sa zvrhne na riadnu SF blbosť, ale napriek tomu sú to poctivo odmakané dve hviezdy... Podobne ako u SAW II, len tu nemáte šancu dopredu uhádnuť, čo sa bude diať o chvíľu...(11.3.2006)

• Hrabka

Tak toto opravdu neberu. Po napínavé jedničce a ucházející dvojce je tato SCI-FI pro mě velkým propadákem. Sřídající se scény z dvou různých prostředí jsou sice vymyšleny dobře, ale uvítal bych více těch ze samotného bludiště Kostky než z dispežingu. Děj tak ztrácí napětí a nutno říci, že ti 2 hlídači (nebo jak je nazvat) jsou nuloví herci. No a pak na scénu přichází ten šílený machýrek, kapitán nebo jakou měl hodnost ten vůl? S ním a s jeho kecy jde děj po přímé ose prudce dolů. 1 hvězda snad jen ve vzpomínce na originální jedničku. 20%(18.10.2008)

tak a o kostce známe skoro vše. kromě toho kdo jsou ,,ONI" a proč?. teď již víme, že jsou tu i zaměstnanci, kteří musejí za každé situace zachovat klid. no a dozvíme se (na konci), kde je owen. jednička se mi líbila. nula není ve způsobech smrti tak překvapivá, což je škoda, protože o zvláštní a zajímavou smrt tu má jít především. mělo to asi dohnat rozvinutí příběhu do reality. sice to není nuda, ale nevím, radši to zkusíme jinudy!(1.10.2005)

• - V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)

• - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)

• - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)