Kostka 0

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong
  • Superpero

AAAAAAAAa jednička byla koulervoucí a geniální, dvojka byla horší ale aspoň zábavná no a nula je... SRAČKA. Jedna z největších sraček co jsem kdy viděl. Vůbec tam už neni napětí zbyla jen trapnost. Víte co se stane když se dostanete z Kostky do tý bílý místnosti? Ne? Spoutaj vás řetězy a tlustej chlápek co hraje šachy se vás zeptá jestli věříte v boha a pak vás usmaží. Tím demence tohoto filmu zdaleka nekončí, nastupují vytuněný vojáci se zelenejma očima a potetovanejma čelama, který necejtěj bolest skáčou pět metrů do vzduchu a slyšej vás na kilák daleko, ale netrefěj zdrhající ženskou s malou holčičkou a když už vás náhodou chytěj tak je stačí kopnout do koulí a jsou na 5 minut mimo!!!!! No a tu největší zrůdnost si necháme na konec. Potom totiž přijde chlápek s robotickym okem co kulhá, má debilní hlas a kecy a snaží se vypadat jako genius zla ála Gary Oldman. No takže tenhle týpek předvede nejhorší herecký výkon v dějinách kinematografie (ano viděl jsem Waterloo po česku a filmy Eda Wooda, ale za tímhle si stojím) přičemž vydává rozkazy týpkům s drápatejma rukavicema co pracujou na obrácenejch klávesnicích!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tenhle film je tak debilní, že je až zábavnej. Škoda kam se to po geniální jedničce zvrhlo.(28.8.2005)

Docela mily prekvapeni. Tvurci dobre smichali "spinavost" pasti z jednicky s nejakejma tema hi-tech prvkama a vysledek je paradni. Navic jsou smrti originalni a zvlast ta uvodni s vodou je spravne prasacka. Taky se konecne dozvime neco o ucelu kostky a jejich pravidlech a celkove je tenhle dil takovej nejsrozumitelnejsi. Ale ze zacatku trochu vadi, ze pokazdy, kdyz uz se uvnitr kostky vybuduje slusna atmosfera, tak se strihne do kanclu na dva inzenyry, kteri ze zacatku jen nezazivne kecaj. Poina filmu je taky slusna. Navic me potesil i silenej Jax v podani Michaela Rileyho, to byl ukazkovej magor. Proto zamrzi par kiksu, jako jsou ultra vylepseny vojaci, to bylo uz krapet moc. Na to, ze Ernie Barbarash timhle filmem debutoval a vypada jak retardovanej teplous, to zvlad velmi dobre, ale na prvni dil to precejen nema, co se tyce atmosfery.(11.4.2007)

• jondzavid

Tak tento tretí (teda nultý) diel je des. Tešil som sa na slušnú zábavu a po skôr pozitívnej kritike som čakal, že trojka bude inovatívnejšia ako dvojka. To možno je, ale tým nesprávnym smerom. Pokým dvojka zkomplikovala a skopírovala princíp jednotky a zabalila ju do efektnejšieho (aj keď menej pôsobivého) obalu, trojka sa snaží vymyslieť niečo iné. Ale čo? No prvá scéna je jediný zábavný moment filmu (tak som sa nabažil, že režisér má krvavejšie chúťky ako v predchádzajúcich dieloch). Ďalej sa divák dozvedá o týpkoch, ktorý spravujú miestnosti (čím si asi 30 minút buduje s trapnou šachovou partiou hlavnú postavu - aby aj divák blbec vedel, že týpek je génius), potom príde niekto z vyšších sfér kontroly (retardovaný bezooký klon ala al pacino - sorry al) a potom film dohupká do prekvapivej pointy (tá by až tak nevadila - ale vadí spôsob tých 90 minút dopracovávania sa k nej - jednoducho nuda). Nezaujala ma ani nápaditosť pascí a vrcholom bol black soldier ala stargate (jedna hviezda dolu) a aj to deletovanie myšlienok bola desná nuda. A na záver herci (aj keď v kockách nejde o žiadne herecké výkony) sú hrozne hrozní ako z laciného béčka(ale to vlastne tento film je) No keď to zhrniem, na cube zero som sa tešil (odložil som kvôli nej aviatora či million dollar baby) a dočkal som sa najhoršieho dielu série, ktorý ma po 90 minút nudil a tak nemôžem inak (u mňa je to jeden z najhorších filmov roka - ak sa zamyslím tak aj z Kameňáku mám lepší odpadový pocit :)) P.s. Ten film si ten odpad pýta už aj názvom.(16.3.2005)

Místy nesmírně naivní, ale pokud se na tento film nedíváte s nadsázkou a oblibou k žánru, pak si ho stejně nevychutnáte. Příjemné jsou dvě dějové linie, které nenápaditý a notně opotřebovaný námět a postup děje (pro znalce předchozích dvou dílů přeci jen poněkud nudný) poměrně osvěžují. Prequel Kostky se původnímu filmu zdaleka nevyrovná, ale je rozhodně o několik řádů lepší, než ubohá dvojka (Hypercube). PS: Konec filmu je milou poctou první Cube a laškovným pomrknutím na její oblíbence :o)(15.2.2005)

Po originalnej Cube k nam prislo skvele pokracovanie Cube Zero. Znova nas privitali kvalitne pasce nastavene na nestastnikov uveznenych v kocke, ale aj rozvinutejsi pribeh ludi dozerajucich prave na tychto vaznov. Ludia uvezneny vnutri su tentoraz ovela sympatickejsi takze vam na nich akosi viac zalezi a pohlad mimo kocku nam dava tusit,ze sa dej odohrava v nejakej retro buducnosti, kde sa najete z jednej pilulky, ale namiesto visielaciek alebo mobilov tu mame stare vitacacie telefony. Cube Zero je vsak rovnako nizkorozpoctova ako jednotka, ale zabavnejsia vdaka originalnemu zaporakovi ktory vstupi na scenu asi v polovici filmu. Kedze dej sa odohrava pred kockou 1, na konci sa dockame mileho prekvapenia na ktore priamo kocka nadvazuje.(15.2.2005)

• - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)

• - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)

• - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)