Kostka 0

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong
  • dr.horrible

Začalo to celkom sľubne - nechutný gore hneď v úvode.Ibaže gore bola nakoniec jediná vec na celom filme,ktorá za niečo stála.Nemôžem sa rozhodnúť,či bola horšia táto,alebo druhá kocka.Toto síce malo aspoň hlavu a pätu a viac to nadväzovalo na jedničku (ktorá ma mimochodom tiež nikdy moc nebrala),ale zároveň to bola aj ťažká nuda a ešte ťažšia stupidita,s céčkovými hercami a príbehom,ktorý je podpriemernejší,ako ktorákoľvek časť seriálu Krajné medze.Že to natočil ten istý režisér ako Hardwired ma vôbec neprekvapuje - vo výsledku je to takmer rovnaký brak.15%(27.10.2012)

Jak je vidno, tak se tvůrci snažili z originálního námětu vyždímat i poslední ždibíček šťávy, kterou oplývala slavná Kostka. Jediným možným prostředkem jak ještě oživit zatuchlé stěny kostky bylo natočit snímek, který by nás dostal i ven z kostky / čtyřstěnu / krychle (sami si vyberte svůj oblíbený matematický výraz), a ten nápad nebyl vůbec špatný. Takže ačkoliv "snad už" poslední díl kostky není tak sofistikovaný, deprimující a originální jako jednička, tak je narozdíl od ní pestřejší, rozmanitější a taky se dozvíme něco ze zákulisí tajemné kostky. Takže pohoda...(25.8.2006)

• jondzavid

Tak tento tretí (teda nultý) diel je des. Tešil som sa na slušnú zábavu a po skôr pozitívnej kritike som čakal, že trojka bude inovatívnejšia ako dvojka. To možno je, ale tým nesprávnym smerom. Pokým dvojka zkomplikovala a skopírovala princíp jednotky a zabalila ju do efektnejšieho (aj keď menej pôsobivého) obalu, trojka sa snaží vymyslieť niečo iné. Ale čo? No prvá scéna je jediný zábavný moment filmu (tak som sa nabažil, že režisér má krvavejšie chúťky ako v predchádzajúcich dieloch). Ďalej sa divák dozvedá o týpkoch, ktorý spravujú miestnosti (čím si asi 30 minút buduje s trapnou šachovou partiou hlavnú postavu - aby aj divák blbec vedel, že týpek je génius), potom príde niekto z vyšších sfér kontroly (retardovaný bezooký klon ala al pacino - sorry al) a potom film dohupká do prekvapivej pointy (tá by až tak nevadila - ale vadí spôsob tých 90 minút dopracovávania sa k nej - jednoducho nuda). Nezaujala ma ani nápaditosť pascí a vrcholom bol black soldier ala stargate (jedna hviezda dolu) a aj to deletovanie myšlienok bola desná nuda. A na záver herci (aj keď v kockách nejde o žiadne herecké výkony) sú hrozne hrozní ako z laciného béčka(ale to vlastne tento film je) No keď to zhrniem, na cube zero som sa tešil (odložil som kvôli nej aviatora či million dollar baby) a dočkal som sa najhoršieho dielu série, ktorý ma po 90 minút nudil a tak nemôžem inak (u mňa je to jeden z najhorších filmov roka - ak sa zamyslím tak aj z Kameňáku mám lepší odpadový pocit :)) P.s. Ten film si ten odpad pýta už aj názvom.(16.3.2005)

• H34D

Kostka 0 nám konečně odhalí i něco ze zákulisí, otázkou bohužel zůstává, jestli je to dobře nebo ne. Technici jsou zase dva typicky béčkové a nezajímavé charaktery a když z vedení přijde ještě boss a supervojáci, říkám si, jestli to "vysvětlení" stálo vůbec za to. Naštěstí na rozdíl od čtvrtého rozměru se v Kostce 2 tentokrát opět orientujeme v aspoň trochu reálném světě. Gore scénky vypadaly slušně, ale bylo jich málo a co je horší, pastí ještě méně. Kostka 0 určitě není to co jednička, je to typické béčko s nyní už po třetí vyvařeným námětem, které sice vyloženě nenudí, jenže ani nijak neuspokojí. 5/10(27.5.2008)

• Lhurgoyf

Asi som videl iný film, než ostatní. Cube Zero je totálne neoriginálna - samotné dianie v kocke je úplne okopírované z jednotky, nepridáva nič na samotných záhadách, ani neobjasňuje princíp fungovania kocky a pridanie paralelnej línie je doslova k smiechu. Kdežto v prvý diel sa kľudne mohol odohrávať v súčasnosti, Cube Zero posúva celú mytológiu kocky do sci-fi roviny s implantátmi, kybervojakmi a šialenými jednookými vedcami - a to na atmosfére a stiesňenosti rozhodne pridávať nemôže.(16.2.2005)

• - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

• - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)

• - V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)