Kostka 0

Ernie Barbarash

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong

Po priserne Hypercube je treti dil velmi prijemnym prekvapenim. Diky pridani druhe dejove linie je film sviznejsi a neupada do stereotypni nudy predchozich dilu. Vyraznym plusem je odklon od antiseptickeho a pocitacoveho vzhledu kostky a pasti v Hypercube. Umrti jsou rozvrzena do delky celeho filmu a jsou opravdu lahudkova, uz to predtitulkove dava tusit, ze s krvavosti se pujde, v ramci moznosti, na maximum. Hlavni hrdinove jsou dostatecne sympaticti, padouch nadherne slizkej. Hlavni vytka, krom ocekavane neoriginalnosti, smeruje k zelenookym vojakum a jejich superschopnostem. Tenhle prvek si asutori mohli klidne odpustit.(20.1.2005)

Týmto filmom sa z Cube 2:Hypercube stala úplne zbytočná záležitosť. Na rozdiel od dvojky nás film posunie trochu ďalej a poodhalí zákulisie pekelného vynálezu. O chod sa starajú dvajá bezvýznamní technici, ktorí sa v tom začnu nepekne rýpať a mať blbé otázky. A s tým vedenie musí niečo spraviť. Toľko náznak story. No musím priznať, že som bol po skusenostiach s pokračovaním Kocky celkom skeptický, ale výsledok hodnotím skôr pozitívne aj keď nebola to žiadna sláva. Ale je to práve zvedavosť a nádej že budú zodpovedané otázky, ktorých je po jednotke a dvoje neúrekom, núti človeka sledovať toto béčko. Oproti jednotke žiaľ zlyháva veškeré psychologično a nepomáhajú tomu ani hlúpe dialógy. Čo film ale úplne doráža je debilný záver s tým senilným, afektovaným kyklopom. Vtedy sa stráca veškerá nádej o vážne miený snímok. Ale aj napriek týmto nedostatkom je to občas slušná podívaná s pár hustými gore scénami.(7.7.2005)

Místy nesmírně naivní, ale pokud se na tento film nedíváte s nadsázkou a oblibou k žánru, pak si ho stejně nevychutnáte. Příjemné jsou dvě dějové linie, které nenápaditý a notně opotřebovaný námět a postup děje (pro znalce předchozích dvou dílů přeci jen poněkud nudný) poměrně osvěžují. Prequel Kostky se původnímu filmu zdaleka nevyrovná, ale je rozhodně o několik řádů lepší, než ubohá dvojka (Hypercube). PS: Konec filmu je milou poctou první Cube a laškovným pomrknutím na její oblíbence :o)(15.2.2005)

Díl, který byl natočený jako třetí, a přitom měl být první..Odehrává se v něm spousta odpovědí na v podstatě všechny otázky ( kdo velí Kostce, proč se postavila, jsou lidé pozorování, utekl někdy někdo..) Mě se tenhle díl líbil velmi..Některé okamžiky byly opravdu perfektní..Krásná hudba - především u příchodu pomateného Jaxe a jeho dvou pomocníků..2místo v žebříčku bestovních hororů..(3.4.2013)

• kinej

V tomto filmu převládá stejný nešvar, jako u zbytku trilogie. Tím nedostatkem je podprůměrné herectví. Ony ani ty ostatní složky nejsou zrovna nadrpůměrné, ale herecká impotence je zde nepřehlédnutelná, zejména kdyř přijde na scénu ten typ s oční protézou. Lépe by zahrál i lecjaký dobrovolnický herec z nějakého křupanského divadla. Po tom co jsem znudeně shlédl celou trilogii, musím jako klad vyzdvihnout, že si všechny tři díly drží zhruba stejnou úroveň oscilující mezi průměrem a podprůměrem.(5.6.2005)

• - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

• - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)

• - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)