Kostka 0

Ernie Barbarash

Mark Sanders

Kostýmy:

Donna Wong

Veľmi vydarený, napínavý a "zábavný" diel, už preto, že je tam vidieť, kto riadi celú tú Kocku. Nechýba tu trocha akcie a nie je to síce najlepší diel, ale určite vás to nesklame. Ja by som to videl asi takto. Prvý diel kocky je bezkonkurenčne best. Hypercube je zas o niečom akoby úplne inom a Cube zero sa zas vracia k pôvodnému dielu. Páčilo sa mi že autori nadviazali zas na prvý diel a ako tak všetko vysvetlili. A určite je to najbrutálnejší diel zo všetkých.(5.1.2015)

Natočením tretieho pokračovania "Kocky" vznikla ďalšia filmová séria. Smelo tvrdím, že je to tá najzaujímavejšia a rozhodne najoriginálnejšia horrorová séria z kanadskej produkcie. Nemá to už tak silnú atmosféru ako prvý diel. "Cube Zero" dáva predovšetkým možnosť viacej porozumieť fungovaniu podivného experimentu, v podobe monotvárnych miestnotí so smrteľnými pascami. Neprezrádza však zbytočne veľa a stále si uchováva svoju bizarnú tajomnosť. Mimochodom, veríte v Boha? ***(8.8.2008)

• Korbitch

Obrovské zklamání! Zkouk jsem dnes všechny kostičky a těšil se na rozuzlení. A ono prdlajz. Začátek velmi slušný, ale potom se začne projevovat ultralevný scénář, který snad napsal něčí bratranec a vysvětlení se nedočkáte. Otázka zůstane nejspíš tedy do smrti nezodpovězena. Kdo za tím vším vlastně byl?? Hmm?(18.7.2010)

"Kostka 0" má hned několik pozitiv... Konečně se objevuje pořádně sympatická postava (mladý přeběhlík). Konečně někoho napadlo zapracovat na hudbě a dát jí ty správné grády. A konečně vidíme KOSTKU nejen z pohledu umírajících subjektů, ale také z pohledu lidí "tam venku". Neuškodily ani scény mimo kostku, i když občas působily jako z jiného filmu... Hlavním negativem je posun v žánru. Z horroru se sci-fi prvky se nám stalo sci-fi s horrorovými prvky, což znamená, že se téměř úplně vytratilo nepříjemné mrazení v zádech. Navíc... Občas se někomu povede i nějaká hláška, která však působí - vzhledem k okolnostem - nereálně až nevkusně. A konec? Jen o ždibíček horší než v prvním díle.;-)(10.12.2009)

Po priserne Hypercube je treti dil velmi prijemnym prekvapenim. Diky pridani druhe dejove linie je film sviznejsi a neupada do stereotypni nudy predchozich dilu. Vyraznym plusem je odklon od antiseptickeho a pocitacoveho vzhledu kostky a pasti v Hypercube. Umrti jsou rozvrzena do delky celeho filmu a jsou opravdu lahudkova, uz to predtitulkove dava tusit, ze s krvavosti se pujde, v ramci moznosti, na maximum. Hlavni hrdinove jsou dostatecne sympaticti, padouch nadherne slizkej. Hlavni vytka, krom ocekavane neoriginalnosti, smeruje k zelenookym vojakum a jejich superschopnostem. Tenhle prvek si asutori mohli klidne odpustit.(20.1.2005)

• - Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)

• - Spoiler: Koniec sekvencie s Wynnom (Zachary Bennett), už ako mentálne postihnutým, je priamy odkaz na pôvodnú Kocku (1997), len postavy sú odlišné. (misterz)

• - Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)