poster

Zrazení Krista (TV film)

 • USA

  Judas

 • Slovensko

  Judáš

Drama

USA, 2004, 87 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • Aky
  ****

  Jste-li věřící, nedívejte se na to.(24.3.2007)

 • KrestanFilms
  odpad!

  NEDOPORUČUJI! Ještě jsem neviděl horší zpracování Bible. Tento snímek se nejen vysmívá Bibli překroucením příběhů, ale i z Ježíše dělá hlupáka...(16.4.2013)

 • Damiel
  odpad!

  2 % - U některých filmů je snaha parazitovat na jiném snímku tak zjevná, až to bolí. Přesně to je případ televizního dramatu Jidáš. Na obrazovky šlo letos chvíli po uvedení Gibsonova Umučení Krista a krátce po vydání DVD s tímto kontroverzním filmem vyšel i Jidáš. Ve srovnání s Umučením přitom vypadá jako nedochůdče. O „příživnictví“ na Gibsonově filmu svědčí i fakt, že Jidáš byl natočený už v roce 2002, ale dva roky ležel šuplíku a čekal na svůj čas. A „shodou okolností“ to vyšlo do doby premiéry Umučení Krista. Že šlo o správný obchodní tah, o tom svědčí i čísla: Zatímco film nemá ani 90 minut, s komerčními přestávkami na reklamu dosáhl v americké televizi skoro dvou hodin. Název slibuje náhled na události okolo Krista očima Jidáše (Johnathon Schaech), jenže nic takového vás nečeká. Jidášovi je sice věnován větší prostor, ale šance pokusit se třeba o hlubší psychologickou sondu do Jidášovy duše, která by naznačila, co ho vedlo ke zradě, zůstala nevyužita. Film je ušitý horkou jehlou a je pouhou snůškou klišé a známých biblických faktů, obalených řadou nelogičností (Kristus sejmutý z kříže vůbec není od krve). Nějaké emoce budete ve výkonech herců hledat marně, navíc představitel Ježíše (Jonathan Scarfe) se na roli vůbec nehodí. Vypadá jako vysmátý týpek z pláže, kterému chybí jen pestrobarevné bermudy a brýle proti slunci. Ježíšovým slovům ze Scarfeho úst nevěříte ani zlomek sekundy.(30.6.2005)

 • GASTON73
  ***

  Scénář: Tom Fontana(24.11.2014)

 • cane991
  odpad!

  táto téma sa dúfamže horšie spracovať nedá(29.4.2008)

 • tomkral0
  *

  Velmi slabý film, spíše agitka se spoustou biblických chyb a nepřesností (záměna jmen Matěj a Matouš aj.). Souhlasím s uživatelem Aky.(8.1.2020)