Reklama

Reklama

Křídla vášně

  • USA The Wings of the Dove (více)
Drama / Romantický
USA / Velká Británie, 1997, 101 min

VOD (1)

Příběh Kate, která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Když se seznámí se zcela osamělou, ale velmi bohatou Američankou Millie, ke všemu nevyléčitelně nemocnou, vymyslí krutý plán. Zahraje si na kuplířku a dá nemocnou ženu dohromady se svým přítelem Mortonem. Počítá s tím, že až její přítelkyně zemře, budou se mít konečně oba, ona i její milenec, z Milliina dědictví velmi dobře. Náhle však zjistí, že s city lidí lze jen těžko manipulovat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

marhoul 

všechny recenze uživatele
Tohle jsem nečekala. Pro diváka, který se rád dívá na komorní dramatické romance by to mohl být velmi zajímavý počin. Kate rozjíždí vysokou hru, ale zahrávat si s láskou, to se nevyplácí. Ať už ji k tomu vedlo cokoli. Helena ve vynikající formě, Alison Elliott mě rozsekala a vlající Linus vyloženě zabodoval. Krásné role si střihla tahle trojice, jen co je pravda... ()

Radiq 

všechny recenze uživatele
Zas až tak moc vášně tam teda nebylo. Než jsme se dostali do Benátek, líbilo se mi to víc. Jinak je to docela pohodová dobová podívaná s menšími intrikami kvůli prachům. Helena Bonham Carter i Linus Roache odvedli dobrou práci, ale stejně za rok nebudu vědět, o čem to přesně bylo. Myslim, že se mi ani nechce to někomu doporučit. Je to takovej průměr a protože můj průměr se rovná 2 a ne 3 hvězdičky, vysvětluje to moje hodnocení. Dobové ztvárnění se mi líbilo a celkově se mi to taky jakž takž líbilo, ale něco se mi na tom zas až tak moc nelíbilo. Suchej film si holt zaslouží suchej komentář... No, rozhodl jsem se nakonec dát tomu ty hvězdičky tři, ale s výstrahou... ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele
Nebolo to až také skvelé ako by som od filmu nominovaného na 4 Oscary očakával, ale bolo to v celku obstojné. Najmä scenár sa mi veľmi páčil, aj keď sa celý točil len okolo akéhosi milostného trojuholníku. Ale bolo tu množstvo pekných symbolov a vyznaní - len škoda, že tie vyznania boli vo väčšine prípadov len sladkými lžami na získanie Lásky. V jednom momente (cca v polke filmu) som mal pocit, že sa to celé zlomí a všetko sa razom otočí naruby - ale to som asi mal len nejakú fatamorgánu v mojej príliš živej predstavivosti. No za najväčší mínus považujem asi to, že film sa len veľmi pomaly rozbiehal a rovnako pomaly doznieval. Jadro príbehu odohrávajúceho sa na začiatku 20.storočia v nezameniteľnej atmosfére romantických Benátok bolo veľmi vydarené. ()

Terva 

všechny recenze uživatele
Příběh Kate Croyové ( Helena Bonham Carter ), která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Ocenění: Oscar 1997 - nominace: hlavní herečka (H. B. Carter), kamera, kostýmy, adaptovaný scénář Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu (H. B. Carter) BAFTA - kamera, masky; nominace: kostýmy, hlavní herečka (H. B. Carter), adaptovaný scénář Boston Society of Film Critics Awards - herečka (H. B. Carter) Broadcast Film Critics Association Awards - herečka (H. B. Carter) Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - herečka (H. B. Carter), vedlejší herečka (A. Elliott) Kansas City Film Critics Circle Awards - herečka (H. B. Carter) Las Vegas Film Critics Society Awards - herečka (H. B. Carter), vedlejší herečka (A. Elliott) London Critics Circle Film Awards - herečka (H. B. Carter) Los Angeles Film Critics Association Awards - herečka (H. B. Carter) National Board of Review - herečka (H. B. Carter) Society of Texas Film Critics Awards - herečka (H. B. Carter) Toronto Film Critics Association Awards - herečka (H. B. Carter)... ... Scénář : Hossein Amini. Kamera : Eduardo Serra. Hudba : Ed Shearmur ()

bouncer 

všechny recenze uživatele
Pro mě je film docela zklamáním. Čekal jsem konečně výborné romantické drama, ale výsledek je o něco horší. Atmosférou film jen oplývá - ať už se jedná o historickou či tu emocionální. Celkově je ale snímek neskutečně zdlouhavý a nudný, že z vás všechny ty skvělé pocity vyprchají a zůstane jen ruka před pusou, abyste nepohoršovali okolí zíváním... ()

Galerie (38)

Zajímavosti (18)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Henryho Jamese z roku 1902. (Terva)
  • Okrem Londýna sa film natáčal v Stevenage, Lutone, Cobhame, Sheppertone a Brentforde (Anglicko, Veľká Británia) a Benátkach (Taliansko). Obdobie nakrúcania trvalo od 3. júna do 23. augusta 1996. (Arsenal83)
  • Helena Bonham Carter získala cenu Bostoncké společnosti kritiků v kategorii nejlepší herečka. (Terva)

Reklama

Reklama