Bichunmoo

비천무

Out Live

Flying Warriors

Drama / Akční / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2000, 118 min (SE: 130 min)

Yeong-joon Kim

Yeong-joon Kim

Já tvůrcům odpouštím levné (ale ne zase špatné) triky. Film z roku 2000 tudíž vypadá jako by byl o takových 10-20 let starší. Nevadí, absolutně ne. Protože i když jsem se nad tím na začátku pozastavil, velice rychle jsem to přešel. Krásný příběh, líbivá choreografie a v částech romantických i nádherná hudba.(15.6.2012)

• Cyberboy

Slátanina o tom, jak se všichni chlapi co meč v ruce udržej, zblázněj do jedný neskutečný kočky a všichni to skutečně podělaj. Citově ploché, myšlenkově postavené na hlavu, hudba těžce nepadnoucí (evropský pop-rock do asijské romantické bojvky??), boje s mizerným timingem a nulovou gradací a do toho všecho silně neatraktivní chcípák-hrdina s frňákem jak baba Jaga. Dvě hvězdy jsou za ty dvě kočky bez kterých bych tenhle film nezvládnul. Vzhledem k tomu, že jsem předevčírem viděl Shinobiho, tak pro mne byl kvalitativní kontrast do očí bijící. (3/10)(7.1.2013)

Ahoj, ja jsem Sulie, a ty jsi? Jinha. Jinha, ktery kosi a sestreluje (nedelam si srandu on fakt s tim mecem strili) svym nadupanym mecem vsechny, kteri se priblizi na 20 metru. Uchvatne, brilantni, vizualne nadherne a s vynikajici hudbou. Dalsi ze snimku o kterych nikdo nema ani potuchy. A nesrovnavat s Hrdinou - podivejte se na rok vydani :-)(22.9.2004)

• jondzavid

Kórea nekórea - keď počas celého snímku sledujem čas na videu, tak to nemôže byť dobrý film - a je to po Legend of evil lake už druhá kórejská fantasy, kde mi bila do očí samoúčelná umelosť wire-fu scén (najviac sa mi však toto vybavilo po odsledovaní filmu East is red, ktorý napriek obmedzenosti rozpočtu a roku 1993 na tejto ploche u mňa definívne vyhral). Ak porovnám s Legend of evil lake (3*) tak ten ma presvedčil viac aj po stránke kamery aj ohľadom hercov (neviem, ale tentokrát u mňa nikto nevynikol) a to, že kórejské fantasy si potrpia na ........konce tiež u mňa nepridá na kvalite. Príbeh je docela prepletený a na fantasy film vcelku zvládnutý, preto mi je ľúto, že technická (žiadne strieľajúce meče na mňa dojem nespravia) a herecká stránka za veľa nestoja.(31.8.2005)

Hlavní lovestory je opravdu velkolepá, to se už ale bohužel nedá říct o samotném filmu. Choreografie je celkem slušná, ale souboje jsou tak špatně natočené a sestříhané, že si je moc nevychutnáte. Co do velkoleposti se film vůbec nemůže měřit s filmy jako Hrdina. Co mě místy dost štvalo, byla naprosto nevhodná současná rocková hudba, která hrála v několika scénách a kazila mi dojem z jinak pěknýho orchestrálního soundtracku. Výprava taky není bůhvíjaká, na davové scény zapomeňte. V porovnání s Válečníkem Musou, který rovněž neměl velké davové scény Flying warriors rovněž prohrávají, protože Musa má mnohem kvalitnější technickou stránku. Abych jenom nekritizoval, tak i přes značnou překombinovanost se mi moc líbila hlavní milostná línie.(11.2.2007)