• Segrestor

Možná byla blbost na to koukat teď, s odstupem šestnácti let, ale i tak, vezmu-li v potaz, že u jiných filmů zub času takříkajíc neřeším, to bylo nepoživatelné. Naprosto mimo mé chápání. Mimo chápání reality i virtuality. Škoda, čekal jsem třebas nějakou připomínku či záchvěv starých času, ale nic, ba ani mladičká Angleina Jolie se mnou neotřásla. Ale dost řečí, bylo už hůř. Dvě hvězdy za věčně sympatického Johnyho Lee Millera a možnost vidět Angelinu, kdy ji to ještě tolik nešlo.(7.7.2011)

• Scorn_

Naproste blaboly o tom, co je to vlastne hackerstvi pobavily. Kdyz se internet a data prezentuje jako 3D ala Matrix svitici panely...ne proste, to jsou devadesatky. Dokoukat se dalo, i kdyz ke konci uz jen tak letmo. Cist si do toho obrazkovou knihu se doporucuje. Nebo lakovat si nehty. Nebo pospavat.(6.1.2015)

Je to dobry pokus o priblizeni elektronickeho sveta PC a hackeru, sice naprosto nerealny, ale urcite zaujme. Nektere casti filmu jsou dost nudne, ale nektere zase stoji za to videt vic nez jen jednou. Obzvlast se mi libly pohledy, ktere A.Jolie vrhala, vazne jako kdyby chtela vrazdit :-) Zaver filmu je vyborny, napinavy, strhujici. Skvela hudba. Davam pet, jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(6.2.2004)

Tenhle film má pro mě zvláštní kouzlo, díky němu jsem se nejspíš zařadil mezi filmové fanatiky, neboť jsem ho viděl 27x :) Skvěle vybraný soundtrack a spousta vtípků s "hackem" (Dade? Co děláš? Kontroluju kabelovku. Fajn, nebuď dlouho vzhůru), a Jonny Lee Miller je dost zajímavým prototypem phreaka. Sice je to všechno trochu ujetý a hodně, hodně zjednodušený, ale ta podstata tam asi je. Prostě jeden z "mejch" filmů.(9.7.2007)

Objektivně za ** pro naprostou nesmyslnost dění (potápění tankeru softwarovým virem), jenže mě ta hollywoodem senzačně pokroucená podoba "vodvázaný" mládeže, její zábavy, počítačového slangu a samotného hackování jako jízdy po informační dálnici (nebo tak něco) hrozně fascinovala. Je to už dvacet let, v té době jsem vyrůstal, a tak mne nemohl nenadchnout také nadupaný soundtrack (The Prodigy, Stereo MC's, Orbital).(25.3.2015)

• - Superpočítač Gibson je zřejmě odkazem na "otce" kyberpunku Williama Gibsona. (Aelita)

• - Spoiler: Ve filmu je několik vtipně využitých odkazů na reálné či populární osobnosti postavy, například v úvodu filmu při telefonování do OTV STUDIOS se hlavní hrdina představí do telefonu jako Eddie Vedder, což je zpěvák a kytarista skupiny Pearl Jam. Hlavní padouch je na konci při zatýkání letuškou osloven jako Babbage, což je příjmení člověka, který jako první navrhl programovatelný počítač. (grovik.net)

• - V rámci propagace filmu byly založeny reklamní a zábavné internetové stránky z názvem "Internet Liberation Front". (Terva)