Rudé stopy

• Česko Polibek smrti (více)

V Palm Beach má každý tři životy: veřejný, soukromý a tajný - a každý může být vinen... Palm Beach je rájem bohatých. Má však i svou odvrácenou tvář, kterou odhaluje Jacku Dobsonovi (James Belushi), svobodnému policistovi v nejlepších letech. Jeho partner, Steve Frayn (Tony Goldwyn) ho zná jako čestného profesionála, dobrého přítele a milovníka žen. V Palm Beach má ale každý své tajemství. Když jsou Steve a Jack povoláni k vyšetřování vraždy mladé ženy, začnou podezřívat jeden druhého - mrtvá dívka byla jedním z Jackových "objevů". (HBO Europe)

vegetol.mp

Ničím výjimečný, ale solidně udělaný thriller, který svým provedením patří spíš do 80. let. I přes nepopiratelnou snahu tvůrců a solidního Belushiho, neměly Rudé stopy v amerických kinech proti dravým konkurentům jako Základní instinkt sebemenší šanci. ()

horor2

Parádní krimi s Belushim, která je spíše více mluvená než akčnějšího rázu, ale zase udrží pozornost, pokud zajímá konec, který ve své době určitě překvapil snad každého. Dnešní mládež ať si nechá zajít chuť :-P :-) ()

Lacike

Priemerná detektívka v ktorej vraždia ženy, ktoré majú nejakú spojitosť s hlavným hrdinom detektívom Belushim. Je za tým jeho žiarlivá súčasná priateľka, alebo niekto úplne iný? Prvá polovica ma bavila. Indície jasne ukazujú na tú priateľku a tak sa Belushi s ňou zahráva ako mačka s myšou pri snahe nájsť nejaký dôkaz. Popritom nám vyšetrovanie spríjemní niekoľko erotických scén. V druhej polovici to ale začne byť až príliš zamotané a finále je totálne prekombinované. Rozuzlenie je WTF. Žiadne predošlé indície k tomu nenasvedčovali a zbytočne mi to pokazilo dobrý dojem z prvej polovici filmu. Okrem pointy ma ešte srala pomalá jazzová hudba. Tento typ hudby mi pije krv. Pochvalu si zaslúži herecké obsadenie. Belushi je sympaťák ako vždy a v tej dobe ešte vyzeral skoro frajersky. Prekvapil ma Tony Goldwyn ako jeho sympatický kolega. Bežne ho mám zaškatulkovaného ako totálneho zmrda, ale tu bol v pohode. Najviac ma ale šokovala neskutočná sexica hlavná podozrivá u ktorej som celý čas rozmýšľal, čo je to za herečka. A ono to je Lorraine Bracco zo Sopránovcov. Vôbec som ju nespoznal. Fakt tu stála za hriech. Celkovo to je priemerný film na jedno pozretie, ktorý keby mal zmysluplnejšie vyústenie, tak by som mu dal aj tretiu hviezdičku. Pochvalu si zaslúži skvelý dabing od ČT s množstvom mojich obľúbených dabérov, ktorý sa dnes už v dabingu príliš nevyskytujú. 5/10. ()

Dale

Celkom slušný thriller, ktorý ťahajú Belushi s Lorraine Bracco, ktorá bola vtedy ešte kosť. Dávno sa mi nestalo, aby ma nejaký thriller prekvapil, no zvrat pred koncom ma prekvapil poriadne, hovoril som si, aké to je originálne, no potom prišiel ďalší zvrat a ten pochoval ten predchádzajúci a stal sa z toho len ďalší predvídateľný thriller, škoda. Ale malo to dobré tempo a nenudilo to, takže idem nad priemer. ()