poster

Útěk ze sna

 • anglický

  Dreamscape

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1984, 99 min

 • cashflower
  ****

  Vidieť to pred xy rokmi a teraz mi prináša iný uhoľ pohľadu, kde dominujú hlavne zastaralé vizuálne efekty, no príbeh má stále čo povedať a reč o snoch s ich možnou manipuláciou o to viac.. určite nejedného pri tomto snímku rýchlo napadne Inception a ďalšie neskoršie blockbusterny.. zaujímavý môže byť aj štýl natáčania a smerovanie hrubej pointy "za oponou", ktoré sa nelíšia od filmov z toho istého obdobia, ako napr: Altered States; Brainstorm; atď .. ---70%---(25.12.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Podobnost s první Noční můrou čistě náhodná? Zřejmě ano, když Dreamscape přišel do kin o pouhé dva měsíce dříve, ale i tak ta podobnost (v detailech i širším celku, od pravidel snění až po záporákovi drábky) mnohdy vyrazí dech. Tohle sice není primárně horror, spíše dobrodružná jízda, ale během snových pasáží to rozhodně umí být pěkně strašidelné (především druhý prezidentův sen je v tomto ohledu naprostá lahůdka). Navíc jsou tu sny i jiné než pouze noční můry a i ty fungují na jedničku, lépe řečeno veškeré sny jsou za plné hodnocení. Jsou totiž nápadité a každý je zcela jiný, se svou vlastní stylizací a poetikou. Od vyhánění dětských nočních můr až po sexuální snění (bohužel se dochovala jen zcenzurovaná verze). Škoda, že se to ve své době neuchytilo více. Jak hlavní hrdina, tak celý ten nápad by klidně snesly nějaké to pokračování.(14.8.2010)

 • Anderton
  ***

  Dreamscape už podľa názvu je omnoho zaujímavejší v snových pasážách, ako v realite. Tá poskytuje priamočiaru zápletku o snahe jedného arcizáporáka v podaní patrične slizkého Christophera Plummera o, no bez spoilerovania, povedzme že úpravu prezidentovho myslenia. A doprevádzajú to lacné a tuctové akčné scény a slabo vypointovanú podzápletku so stávkovaním. Naopak sny ponúkajú rôzne žánre. Katastrofický film, komédiu, takmer erotický film, expresionistický a zombie horor. Všetko v tej správnej osemdesiatkovej atmosfére na čele s jej archetypálnym sunny boyom, Dennisom Quaidom.(13.8.2017)

 • Terva
  ***

  Je to lákavé. Mít sen, prožívat ho, přispůsobit si ho a pak si v něm dělat co chci. Opravdu lákavé. CITÁT - Já asi skončím v reklamě na špatný pivo......... Jak léčit noční můry je jeden z hlavních cílů tohoto programu. A prezident USA noční můry má. CITÁT - Myslím si, že vám pomohu........ Vyvstane jedna zajímavá otázka. Žena, kterou ve svém snu znásilním, je znásilněná, je to trestný čin, nebo je to jen sen, ve kterém si dělám co chci ? A nehrozí, že pak nepoznám, co je realita a co sen ? CITÁT - Bylo to jen ve snu, ne ?.......... Jenže v tomto filmu nejde tak ani o sex, ale o vysokou politiku. A tam se dají dělat věci. Konec je lehce přehnaný. Dobrý námět, průměrná kamera, vstupy do snů nejsou moc povedené, hudba je všudypřítomná a někdy i otravná, celkem bych dal tak 50 %. CITÁT - To je konec, není kam utéct........(23.4.2012)

 • hladass
  ***

  Dreamscape má rozhodně zajímavé, ale zcela nevyužité ústřední téma, které zabíjí roztříštěnost použitých filmových žánrů... Chvíli kriminálka, chvíli komedie, fantasy, horor, prakticky jakýkoliv žánr si vybavíte, tak je v tomto filmu alespoň v minimální formě obsažen... Cože je obrovská škoda, protože námět o vrazích, kteří jsou schopni se dostat lidem do snů a v nich je zabít, je více než slibný... A nezachrání to ani slušný řemeslník na režisérské sesli, dobří herci a kvantum, opět ne zcela využitých dobrých nápadů... Za mě promrhaná šance na kultovní fantasy horor...(17.12.2015)

 • Dennis Quaid

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace