poster

The Undead

Horor / Fantasy

USA, 1957, 71 min

 • pepua
  ****

  To byla ale hezká pohádka! Žena, ač leží u doktora v ordinaci na lůžku, její mysl je zakleta v daleké minulosti, v době, kdy se světem proháněli na koních neohrožení rytíři, lidé sepisovali smlouvy s čertem (ten byl luxusní!) a život dobrým lidem znepříjemňovaly čarodějnice. Atmosféra je pohádková, lehce tajuplná, ale hlavně mi to přišlo celé neuvěřitelné a k smíchu. Horror? Ani náhodou! Opravdu nevím, jestli Corman zamýšlel lehce komediální film, pocitu vážně míněného filmu nepřidají herci, kteří podali vyloženě divadelní výkony. Dost nízké hodnocení na imdb je mi záhadou, já se upřímně dobře pobavil!(31.8.2008)

 • Oktavianus
  ***

  Mno, tak jen díky závěru včetně naznačených krutostí během poprav hodnocení přikláním k třem hvězdám, ač jsem zcela vážně uvažoval pouze o dvou. Tento film je totiž slaboučký - nemá takřka žádný děj (základní synopse je popsána v obsahu - a víc už tam fakt není), mizerné herce a nulovou atmosféru, zkrátka Roger Corman, jak se patří. Hodnocení na IMDb (3,8/10) se realitě blíží daleko víc než zdejší přepísklé hodnocení. Chvilkami to totiž opravdu vypadá jako naivní pohádka, pak náznak satanistického hororu, do příběhu naprosto nepasující scény s usekáváním hlav - a takový mišmaš nemůže končit jinak než v zapomnění. Jedno plus tu ale přece jenom je - Allison Hayesová jako čarodějka Livia a její kočičí úsměv. Už jen to si o hvězdu navíc zasloužilo.(27.4.2014)

 • pepo
  **

  Má to všetko potrebné. Cestovanie časom, čarodejnicu z módneho móla, satana s trojzubcom a dokonca aj psychopatického trpazlíka. Problém je, že je to (ako je u Cormana zvykom) šialene lacné a príliš ukecané. Je to teda dosť nuda. Hore to tak trochu dvíha aspoň ten veľmi cool námet a prekvapivo ambiciózne finále. Poprosil by som remake od niekoho šikovného. 5/10(18.7.2018)

 • Goldbeater
  **

  Ač by atraktivní plakát rád nalákal na přímočarou hororovou podívanou, rozhodně žádné hrůzyplné napětí nečekejte. The Undead je vcelku umírněné fantasy o experimentu s hypnózou, co se tak trochu vymkne kontrole - pokusný subjekt (laciná prostitutka) se vědomím ocitne ve středověku, kde je zaměněna za čarodějnici. Zbytek děje se myslím dá vcelku snadno domyslet. A ač se nedá říct, že by to vyloženě otravovalo (pár slušných momentů se dostaví), žádná sláva to rozhodně není.(12.11.2018)

 • Martin741
  ****

  Reziser Roger Corman konecne natocil prvy super horor, u ktoreho som sa konecne aspon trochu bal. Ale iba trochu, ze jo. Kazdopadne tak trochu sci -fi - dvaja chlapi poslu zenu cez hypnozu s5 v case do stredoveku, kde uraduje hon na carodejnice. kazdopadne stredoveke kulisy na mna dobre posobili, boli vierohodne, dialogy na urovni, film som hltal kazdou scenou. Dejovo je film chatrny, je to skor len sled volnych hororovo ladenejsich asociacii nez uceleny dej - fakt sa tu neda najst nejake strhujuce tempo o akcne sceny nejde uz vobec. Z hercov som poznal len Mela Wellesa /Conndenados a Vivir 1972, Vlci 1981/. A ako tvrdim u zdlhodobo herecke vykony zase krivaju, to je u hororov zalezitost dlhodobo znama, preto nedam najvyssie hodnotenie ale dam : 80 %(16.12.2017)

 • - Natočeno za šest dní. (Chatterer)

 • - Pro natáčení byly použity interiéry bývalého supermarketu. (Chatterer)

 • - Film byl inspirován knihou "The Search for Bridey Murphy" od Moreyho Bernsteina. (Chatterer)