Špatně provedená policejní operace má za následek pozastavení činnosti všech zúčastněných – důstojníka Wilkese, důstojníka Montoyi a detektiva Bullocka. V konfrontaci s nadřízenými je každý z nich nucen vyprávět svůj příběh o tom, co se té noci stalo. Epizoda má podobnou strukturu jako film Akira Kurosawy Rashomon. (Jan.Kanak)

molcan2

Z hľadiska príbehu to bol prvý film, ktorý som videl a ktorý nebol ničím, čo by ma nadchlo. Bolo to v poriadku; trochu iné v tom, že to bola priamočiara kriminálka, takmer ako starý film-noir zo 40. rokov, ale bez fascinujúcej postavy zloducha, ktorá zvyčajne robí tieto epizódy zábavnými. V podstate ide o troch policajtov, ktorí rozprávajú svoju verziu toho, čo sa stalo pri záťahu, ktorý sa nevydaril. Jeden z policajtov, nepríjemný a proti Batmanovi zameraný chlapík "Harvey Bullock", je klamár z celej trojice. Jeden nepríjemný počítačový aspekt: najodvážnejším a najsilnejším policajtom je, samozrejme, žena. Pche, to, že policajtka je drsnejšia ako muži, je tak nerealisticky prehnané už od čias "Charlieho anjelov". Tu žena doslova a hodí veľkého chlapa cez celú miestnosť. Prepáčte, ale to sa nestane Napriek tomu vec, kvôli ktorej sa oplatí túto epizódu sledovať, je úžasná výtvarná práca. Ak niekedy v animácii ožila kreslená predloha z komiksu, je to práve tento seriál a táto epizóda podáva najlepší príklad, aký som videl. Kresby, najmä detailné zábery tváre, vyzerajú ako veľká verzia niečoho priamo z komiksu o Batmanovi. Na rozdiel od iných kresieb, ktoré som videl (napríklad animovaný seriál o Supermanovi), si tu vďaka umelcom naozaj myslíte, že sa pozeráte na komiks, ktorý ožil ()

helloween93

Tři policajti vypráví svojí verzi zátahu na gang druhořadých gangsterů. Žádný velký padouch se tu neobjeví. Zajímavé jsou postavy detektiva Bullocka, který je zaujatý vůči Batmanovi a policistky Montoyové, jenž Batmanovi pomáhá. 3* ()