Reklama

Reklama

Batman

(seriál)
  • USA Batman: The Animated Series (více)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (více)

Hrají:

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(85)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Recenze (61)

MikeZ 

všechny recenze uživatele

Nejlepší animák, který kdy spatřil světlo světa. S chytrými a dospělými příběhy, stylovou animací, skvělou hudbou a naprosto famózním hlasovým obsazením. Prostě jeden ze seriálů, který se rozhodl brát své publikum vážně a za to jsem ho zbožňoval jako malý a zbožňuji ho doteď. "I am vengeance! I am the night! I AM BATMAN!" 10/10 ()

spawnxp 

všechny recenze uživatele

"Jsem Pomsta, jsem Noc, jsem Batman!" (epizoda Nothing to Fear). Inu až tak temný to celý (bohužel) není, ale jde o vynikající animák, samozřejmě se všemi cnostmi i nectnostmi seriálu. Technicky a výtvarně je to přesně na hraně toho co se mi líbí, standardně skvěla úvodní sekvence před titulkama. Plná palba, pět bodů. ()

Reklama

jh666 

všechny recenze uživatele

Kreslenýho Batmana jsem jako malej strašně žral. K mému překvapení mě tenhle seriál i přes svou letitost znovu pobavil, když jsem se na něj z nudy znovu podíval. Ta dnes už retro animace je super a hudební podkres je ještě lepší. Navíc za ten výlet do dětství si to zaslouží zvýšit hodnocení na plný počet. ()

CheeseFigure 

všechny recenze uživatele

Kým som sa dostal k tomuto seriálu, tak som na neho počul samú chválu. A po pozretí všetkých štyroch sérií sa k ospevovaniu môžem len a len pripojiť. Kde začať? Vizuál i animácia mi sadli. Páči sa mi Gotham, ktorý má príjemnú atmosféru starých gangsteriek, čomu dopomáha aj to, že gangstri chodia v dlhých kabátoch a nosia thompsony. Ale poďme na to hlavné a to postavy, lebo na nich to celé stojí. Batman je skvelý drsný hrdina, ktorý má ale svoje traumy. A práve tie najsilnejšie epizódy sa na tieto traumy zameriavajú. A nezabudnime na jeho príjemný hlas, ktorý mu prepožičal Kevin Conroy. Čo sa týka záporákov, tak tu máme klasických zlosynov z komiksu. Čo ale treba oceniť, tak autori často pracujú aj s ich ľudskou stránkou, takže často sa nejedná o zlých ľudí, ale skôr o utrápené duše (až na Jokera. Ten je proste zlý. A zábavný.). Ďalej sa tu nájdu epizódy zamerané na rôzne iné postavy, obyvateľov Gothamu, ktorí sa nejako pripletú Batmanovi pod nohy. Ešte pochválim hudobnú stránku (Shirley Walker zložila dokonalý bat-soundtrack) a úvodné titulky. Samozrejme mám pár výčitiek, niekedy kvôli dĺžke epizódy musí byť dej skratkovitý, čo je celkom škoda. A taktiež sa nájdu aj niektoré slabšie epizódy, nie je ich ale nejak veľa. Inak som ale spokojný, jedná sa o vážne dokonalý superhrdinský animák. ()

cr8g 

všechny recenze uživatele

Uzasny serial ... zacal sem ho sledovat asi pred 2 mesicema poprve, v detstvi jsme ani nezaznamenal ze bezel, ale da se na nem moc naucit o batmanovy, jeho spolecnicich a nepratelich...... styl animace je klasicky tak jak ho mam rad, delan postaru, zadny CGI..... musim prirknout vecnou slavu Marku Hamillovi jakozto Jokerovi... genilani nadabovani, naprosto procitene ..... serial vrele doporucuju, navic diky jeho jednoduche anglictine se na nem da dobre procvicit slovni zasoba a zdokonalit se v jazyku :) ()

Galerie (58)

Zajímavosti (52)

  • Samotný Karl Rossum je postaven na postavě z filmu Blade Runner (1982) JF Sebastianovi, kterého hraje William Sanderson a který je také tvůrce robotů. V tomto příběhu se falešní lidé nazývají „duplikanti“, zatímco v Blade Runnerovi byli nazýváni „replikanty“. (Jan.Kanak)
  • Když Batman nařídí počítači v Batmobilu, aby hledal původ látky ze Strašákova kostýmu, jednou z vyjmenovaných entit jsou S.T.A.R. Labs z města Metropolis, kde žije Superman. (Jan.Kanak)

Související novinky

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (více)

Reklama

Reklama