Batman (TV seriál)

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

The Adventures of Batman & Robin

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1992–1995, 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters, Paul Williams, Ingrid Oliu, Aron Kincaid, George Dzundza, Melissa Gilbert, Frank Welker, Jeff Bennett, Edward Asner, David Warner, Diana Muldaur, Marilu Henner, Helen Slater, William Sanderson, Ron Perlman, Roddy McDowall, Roger Rose, Clive Revill, John Glover, Dick Miller, Henry Silva, Weird Al Yankovic, Brad Garrett, Jason Marsden, Gregg Berger, Elizabeth Montgomery, Megan Mullally, Hector Elizondo, Joe Piscopo, Earl Boen, Robert Picardo, Heather Locklear, Andrea Martin, Peter Scolari, Leslie Easterbrook, Kimmy Robertson, Richard Dysart, Bill McKinney, Scott Valentine, Khrystyne Haje, Nichelle Nichols, Brian Stokes Mitchell, Micky Dolenz, Joseph Campanella, Herb Edelman, Peter Jason, Jay Thomas, Gary Frank, Mark L. Taylor, Tasia Valenza, Julie Brown, Steve Susskind, Robert DoQui, Joseph Maher, Alison La Placa, Brian George, Michael Ansara, Peter Mark Richman, Virginia Capers, Barry Dennen, Alan Oppenheimer, George Murdock, Steve Franken, Robert Ito, Richard Erdman, Victoria Carroll, Carmen Zapata, Mary McDonald-Lewis, Walter Olkewicz, William Bryant, Richard Jeni, Ian Patrick Williams, Jeff Doucette, Manu Tupou, Alan Rachins, Robert Ridgely, Dick Gautier, Marcelo Tubert, Denny Dillon, Robert Clotworthy, Franklin Cover, Grant Shaud, Lynne Marie Stewart, Vernee Watson, Gary Kroeger, Michael Bell, Danny Goldman, Paul Nakauchi, Joey Simmrin, David L. Lander, Whit Hertford, Charles Howerton, Paddi Edwards, Sal Viscuso, Adam Carl, Meredith MacRae, David Haskell, Robbie Rist, Candy Ann Brown, Justin Shenkarow, Josh Keaton, Kate Mulgrew, Marc Singer, Rene Auberjonois, Robert David Hall, Ed Begley Jr., Townsend Coleman, Paul Dooley, Katherine Helmond, Eugene Roche, Kevin McCarthy, Jim Cummings, Tim Curry, Jeffrey Tambor, Robby Benson, John Considine, Lindsay Crouse, Richard Gilliland, Rob Paulsen, William Windom, Michael Des Barres, Dorian Harewood, Loretta Swit, Bud Cort, John Rhys-Davies, Michael Pataki, Ron Taylor, Bruce Timm, Adam West, Treat Williams, Seth Green, Harry Hamlin, Ernie Hudson, Brion James, Chick Vennera, Michael York, John de Lancie, Paul Winfield, Matt Frewer, Maurice LaMarche, Vincent Schiavelli, Thomas F. Wilson, Ed Gilbert, Sam McMurray, Danny Wells, Michael Gross, Ken Howard, Elisabeth Moss, Jean Smart, George DiCenzo, Bess Armstrong, Tim Matheson, Lynnette Mettey, Marcia Wallace, LeVar Burton, Rodger Bumpass, Linda Dangcil, Peter Strauss, Kenneth Mars, JoBeth Williams, Stephanie Zimbalist, Nicholas Guest, William Katt, Robert Pastorelli, Alan Young, Roscoe Lee Browne, Tress MacNeille, Stuart Pankin, Bruce Weitz, Dan O'Herlihy, Bill Mumy, Malcolm McDowell, Jeffrey Jones, Adam Ant, Roy Dotrice, Richard Doyle, Lorin Dreyfuss, Murphy Cross

Nemám výhrady. Batman drží stejnou lajnu jako kreslený Spiderman. Propracované scénáře, perfektní náměty dílů, skvlěá akce. A hlavně vynikající postavy - jména jako Penguin, Joker, Two-Face, Riddler, Poison Ivy nebo Catwoman zná každý, ale tady jich je mnohem více a každá postava je přesně podle mých představ. Samotný Batman je pak temný, stejně jako kresba a celé ladění seriálu. Vyčíst lze jen málo - snad že nikdo neumírá a záporáci v jendom díle chycení jsou v dalším díle venku jako by se nechumelilo. A oproti Spidermanovi chybí storyarcy a vývoj postav - což jsou ale jen drobné vady na kráse.(4.2.2013)

Jak už tak trochu u seriálu bývá zvykem vynikající díly se střídají se slabšími. Rozhodně se, ale v tomto případě jedná o špičku komiksového žánru. Po Spidermanovi (1994) druhé nejlepší animované ztvárnění, na které se vyplatilo si každou sobotu ráno přivstat. Navíc nostalgie hraje hodně silnou roli...85%(2.3.2010)

Jeden z tých seriálov, ktoré sú určené pre deti, no i tak ho ale budú milovať aj dospelí... Temná atmosféra, legendárny dabing (Conroy, Hamill), vyspelá, nadčasová animácia a geniálny Paul Dini (tvorca postavy Harley Quinn)... to bolo všetko, čo Warner Bros. pre tento hit potrebovali... CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10(19.7.2018)

"Jsem Pomsta, jsem Noc, jsem Batman!" (epizoda Nothing to Fear). Inu až tak temný to celý (bohužel) není, ale jde o vynikající animák, samozřejmě se všemi cnostmi i nectnostmi seriálu. Technicky a výtvarně je to přesně na hraně toho co se mi líbí, standardně skvěla úvodní sekvence před titulkama. Plná palba, pět bodů.(2.8.2010)

Skvělý mix Batmana, Art Deco, a kresby inspirované Frankem Millerem. Mark Hamill je úžasný dabér a už nikdo nebude takový Joker. Nevím, jestli šel seriál u nás celý, ale třetí série ještě stále drží tempo, možná i zvedá lehce laťku. Dobrodružství s novým Robinem už do hodnocení nezahrnuji. Kdybych měl vypíchnout jednu jedinou věc, tak nebylo v dětství nic, co by mi na city zahrálo lépe, než první díl s Victorem Freezem.(15.4.2011)

• - Batmanův oblek Batsuit v seriálu oproti oblekům v ostatních verzích nemá prakticky žádné ochranné vlastnosti. (vojtaruzek)

• - Všichni dabéři byli při namlouvání jednotlivých rolí v jedné místnosti. (liquido26)

• - Do role Jokera byl obsazen Tim Curry, ale po natočení čtyř epizod byl vyměněn za Marka Hamilla. (liquido26)