Batman (TV seriál)

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

The Adventures of Batman & Robin

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1992 - 1995, 31 h 10 min (Minutáž: 85x22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Brock Peters, Adrienne Barbeau, Melissa Gilbert, Edward Asner, David Warner, Roddy McDowall, Diana Muldaur, Ron Perlman, Helen Slater, Clive Revill, John Glover, Dick Miller, Henry Silva, Weird Al Yankovic, Brad Garrett, Jason Marsden, Gregg Berger, Elizabeth Montgomery, Megan Mullally, Hector Elizondo, Joe Piscopo, Earl Boen, Robert Picardo, Heather Locklear, Andrea Martin, John Vernon, Peter Scolari, Leslie Easterbrook, Kimmy Robertson, Richard Dysart, Aron Kincaid, Bill McKinney, Scott Valentine, Khrystyne Haje, Nichelle Nichols, Brian Stokes Mitchell, Micky Dolenz, Joseph Campanella, Herb Edelman, Peter Jason, Roger Rose, Jay Thomas, Gary Frank, Mark L. Taylor, Lloyd Bochner, Tasia Valenza, Julie Brown, Steve Susskind, Robert DoQui, Joseph Maher, Alison La Placa, Brian George, Michael Ansara, Peter Mark Richman, Virginia Capers, Barry Dennen, Alan Oppenheimer, George Murdock, Steve Franken, Robert Ito, Richard Erdman, Victoria Carroll, Carmen Zapata, Mary McDonald-Lewis, Walter Olkewicz, William Bryant, Richard Jeni, Ian Patrick Williams, Jeff Doucette, Manu Tupou, Alan Rachins, Robert Ridgely, Dick Gautier, Marcelo Tubert, Denny Dillon, Robert Clotworthy, Franklin Cover, Grant Shaud, Lynne Marie Stewart, Vernée Watson-Johnson, Gary Kroeger, Michael Bell, Danny Goldman, Paul Nakauchi, Paul Williams, Joey Simmrin, David L. Lander, Whit Hertford, Charles Howerton, Paddi Edwards, Loren Lester, Sal Viscuso, Ingrid Oliu, Adam Carl, Meredith MacRae, David Haskell, Robbie Rist, Candy Ann Brown

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60%(23.9.2017)

Ještě nemám zkouknuté všechny episody, ale tenhle seriál stojí fakt za to. Skvělá atmosféra, díly vyváženě kvalitní (nenarazil jsem na žádnou nudu ani propadák), perfektní hlasové obsazení (hlavně Mark Hamill). Nejlepší jsou episody, kde se vyskytují Joker s Harley Quinnovou, tahle dvojka jsou ti nejšílenější a nejlegračnější zločinci, jaké jsem kdy viděl. Ovšem nejlepším dílem vůbec byla episoda Harley and Ivy.(31.8.2008)

Zatím jsem viděla jen pár dílů na youtube, ale musím říct, že se mi to líbí. Nejlepší epizody jsou s Jokerem a Harley Quinn, ten smích Marka Hamilla je naprosto dokonalý:). Harley mám ráda, Joker válí, ale samotný Batman je nudný. Nejlepší epizody: Mad love, Harley and Ivy, Joker's Millions, Harlequinade, Trial a Harley's holiday.(13.7.2009)

Jeden z tých seriálov, ktoré sú určené pre deti, no i tak ho ale budú milovať aj dospelí... Temná atmosféra, legendárny dabing (Conroy, Hamill), vyspelá, nadčasová animácia a geniálny Paul Dini (tvorca postavy Harley Quinn)... to bolo všetko, čo Warner Bros. pre tento hit potrebovali... CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10(19.7.2018)

Legenda, ktorá nežije len z nostalgie divákov. Takto sa majú robiť animované adaptácie komiksových hrdinov ! Lepší animovaný film noir už hádam nikdy nevznikne. Fakt, že do toho tvorcovia boli ochotní zasadiť toľko úprimnej snahy a šarmantného štýlu, len tak hreje pri srdci. Pre mňa osobne definitívna adaptácia Batmana a celej gothamskej chásky. :-)(6.4.2015)

• - Do role Jokera byl obsazen Tim Curry, ale po natočení čtyř epizod byl vyměněn za Marka Hamilla. (liquido26)

• - Po 11. září 2001 pomáhal Kevin Conroy coby dobrovolný kuchař s přípravou jídla pro policisty a hasiče v New Yorku. Jeden z kuchařů zjistil, že je Batman a zeptal se ho, zda to smí říct ostatním. Conroy souhlasil, protože si myslel, že ho nikdo nebude znát. Na naléhání jiného kuchaře začal Conroy vykřikovat: "I am Vengeance! I am the night! I... am... Batman!" ("Jsem pomsta! Jsem noc! Jsem ... Batman!") a sklidil tak od těch, kteří zrovna v pomocném centru jedli, úspěch. Začali mu říkat, jaké jsou jejich oblíbené epizody a jak se na seriál dívají se s vými dětmi. Conroy později řekl, že to bylo poprvé, co viděl někoho z nich se od 11. září týden předtím zasmát. (liquido26)

• - Batmanův oblek Batsuit v seriálu oproti oblekům v ostatních verzích nemá prakticky žádné ochranné vlastnosti. (vojtaruzek)