Batman (TV seriál)

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

The Adventures of Batman & Robin

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1992 - 1995, 31 h 10 min (Minutáž: 85x22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Brock Peters, Adrienne Barbeau, Melissa Gilbert, Edward Asner, David Warner, Roddy McDowall, Diana Muldaur, Ron Perlman, Helen Slater, Clive Revill, John Glover, Dick Miller, Henry Silva, Weird Al Yankovic, Brad Garrett, Jason Marsden, Gregg Berger, Elizabeth Montgomery, Megan Mullally, Hector Elizondo, Joe Piscopo, Earl Boen, Robert Picardo, Heather Locklear, Andrea Martin, John Vernon, Peter Scolari, Leslie Easterbrook, Kimmy Robertson, Richard Dysart, Aron Kincaid, Bill McKinney, Scott Valentine, Khrystyne Haje, Nichelle Nichols, Brian Stokes Mitchell, Micky Dolenz, Joseph Campanella, Herb Edelman, Peter Jason, Roger Rose, Jay Thomas, Gary Frank, Mark L. Taylor, Lloyd Bochner, Tasia Valenza, Julie Brown, Steve Susskind, Robert DoQui, Joseph Maher, Alison La Placa, Brian George, Michael Ansara, Peter Mark Richman, Virginia Capers, Barry Dennen, Alan Oppenheimer, George Murdock, Steve Franken, Robert Ito, Richard Erdman, Victoria Carroll, Carmen Zapata, Mary McDonald-Lewis, Walter Olkewicz, William Bryant, Richard Jeni, Ian Patrick Williams, Jeff Doucette, Manu Tupou, Alan Rachins, Robert Ridgely, Dick Gautier, Marcelo Tubert, Denny Dillon, Robert Clotworthy, Franklin Cover, Grant Shaud, Lynne Marie Stewart, Vernée Watson-Johnson, Gary Kroeger, Michael Bell, Danny Goldman, Paul Nakauchi, Paul Williams, Joey Simmrin, David L. Lander, Whit Hertford, Charles Howerton, Paddi Edwards, Loren Lester, Sal Viscuso, Ingrid Oliu, Adam Carl, Meredith MacRae, David Haskell

Uzasny serial ... zacal sem ho sledovat asi pred 2 mesicema poprve, v detstvi jsme ani nezaznamenal ze bezel, ale da se na nem moc naucit o batmanovy, jeho spolecnicich a nepratelich...... styl animace je klasicky tak jak ho mam rad, delan postaru, zadny CGI..... musim prirknout vecnou slavu Marku Hamillovi jakozto Jokerovi... genilani nadabovani, naprosto procitene ..... serial vrele doporucuju, navic diky jeho jednoduche anglictine se na nem da dobre procvicit slovni zasoba a zdokonalit se v jazyku :)(27.1.2012)

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60%(23.9.2017)

Ono to jako není úplně marné, ale je to prostě spíš pro děti. Příběh nejde žádným směrem, jedná se prostě o Batmana pobíhajícího sem a tam po Gothamu. S komiksovou atmosférou to opravdu nemá co dělat. Žádné drama, žádné napětí. Jestli chcete animovaného Batmana „pro dospělé“, pak mnohem lepší volbou bude třeba Assault on Arkham.(8.5.2015)

Skvělý mix Batmana, Art Deco, a kresby inspirované Frankem Millerem. Mark Hamill je úžasný dabér a už nikdo nebude takový Joker. Nevím, jestli šel seriál u nás celý, ale třetí série ještě stále drží tempo, možná i zvedá lehce laťku. Dobrodružství s novým Robinem už do hodnocení nezahrnuji. Kdybych měl vypíchnout jednu jedinou věc, tak nebylo v dětství nic, co by mi na city zahrálo lépe, než první díl s Victorem Freezem.(15.4.2011)

Jeden z tých seriálov, ktoré sú určené pre deti, no i tak ho ale budú milovať aj dospelí... Temná atmosféra, legendárny dabing (Conroy, Hamill), vyspelá, nadčasová animácia a geniálny Paul Dini (tvorca postavy Harley Quinn)... to bolo všetko, čo Warner Bros. pre tento hit potrebovali... CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10(19.7.2018)

• - Pro navození správně temné noční atmosféry byl použit černý papír jako pozadí. To animátorům ušetřilo spoustu času. Pro tuto techniku se vžil termín "Dark Deco". (liquido26)

• - Do role Jokera byl obsazen Tim Curry, ale po natočení čtyř epizod byl vyměněn za Marka Hamilla. (liquido26)

• - Batmanův oblek Batsuit v seriálu oproti oblekům v ostatních verzích nemá prakticky žádné ochranné vlastnosti. (vojtaruzek)