Reklama

Reklama

Batman

(seriál)
  • USA Batman: The Animated Series (více)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks), Robert Kanigher (komiks), (více)

Hrají:

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(85)

Obsahy(1)

Temný animovaný seriál vypráví klasická dobrodružství Batmana, ochránce města Gotham. Bruce Wayne opět vynakládá všechny své schopnosti, aby zastavil šířící se zlo, jež ve všemožných podobách terorizuje město. (Stegr)

Recenze (55)

kiddo 

všechny recenze uživatele

Vstupovala jsem do toho s tím, že Batman je můj nejoblíbenější superhrdina vůbec. Ke konci už jsem se jen v duchu ptala, koho ta Mary Sue odpojí od přístrojů tentokrát. Plusové body za roztomilost, s níž si seriál vymýšlí jednoho dickensovsky kapitalistického záporáka za druhým, aby zakryl, co za zrůdu je samotný Wayne. ()

Saraph 

všechny recenze uživatele

Ono to jako není úplně marné, ale je to prostě spíš pro děti. Příběh nejde žádným směrem, jedná se prostě o Batmana pobíhajícího sem a tam po Gothamu. S komiksovou atmosférou to opravdu nemá co dělat. Žádné drama, žádné napětí. Jestli chcete animovaného Batmana „pro dospělé“, pak mnohem lepší volbou bude třeba Assault on Arkham. ()

Reklama

jh666 

všechny recenze uživatele

Kreslenýho Batmana jsem jako malej strašně žral. K mému překvapení mě tenhle seriál i přes svou letitost znovu pobavil, když jsem se na něj z nudy znovu podíval. Ta dnes už retro animace je super a hudební podkres je ještě lepší. Navíc za ten výlet do dětství si to zaslouží zvýšit hodnocení na plný počet. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle není sračička pro dětičky. Tohle JE Batman, jasný?! Neředěný, neporazitelný (kdy ho ani jeho největší nepřítel Schumacher nezničil) nezkurwený dle souč. pseudorasových a rádoby morálních měřítek a naprosto tím pádem, nekompromisní. Na TASku pro mládež a výš...jistě. Nic na tom nezmění ani fakt, že v posl. sériích se vizuál dosti zjednodušil a skoro až zdětinštěl. A dle mnohých, včetně samotných comicsových tvůrců, zřejmě jeho nejlepší inkarnace vůbec. 25 let stále sice váhám, ale silně se k tomuto názoru...přikláním. Počítám i do toho pochopitelně i tu genialitku Batman Mask of the Phantasm, která jest potomkem této brilantní TAS. Dabing sice není špatný, ale přemlouvati Kevina Conroye nebo Marka ´Jokera´ Hamilla je dle mého...zločin. A to nemluvím o trhlé psychiatričce Harleen Quinzelové.;-) Takže kdo není líný a umí aspoň trochu anglicky, jděte bez debat do originálu! ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Ještě nemám zkouknuté všechny episody, ale tenhle seriál stojí fakt za to. Skvělá atmosféra, díly vyváženě kvalitní (nenarazil jsem na žádnou nudu ani propadák), perfektní hlasové obsazení (hlavně Mark Hamill). Nejlepší jsou episody, kde se vyskytují Joker s Harley Quinnovou, tahle dvojka jsou ti nejšílenější a nejlegračnější zločinci, jaké jsem kdy viděl. Ovšem nejlepším dílem vůbec byla episoda Harley and Ivy. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (45)

  • V epizodách "Heart of Steel" a "His Silicon Soul" se objeví Dr. Carl Rossum. Jeho jméno bylo vypůjčeno z divadelní hry Karla Čapka R.U.R. (Rossumovi univerzální roboti). Tato hra dala s větu slovo robot. Jako další z odkazů na tuto hru se v epizodě "Heart of Steel" objeví na značce auta nápis RUR. (liquido26)
  • V této epizodě se vůbec poprvé objevuje Jokerův komplic a milenka Harley Quinn. (Jan.Kanak)

Související novinky

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film…

Reklama

Reklama