Malý Nosáček

Rusko, 2003, 79 min

Ilja Maximov

Předloha:

Wilhelm Hauff (kniha)

Ošklivá, ale přesto půvabná pohádka.(6.8.2008)

Klasická, i když místy až hororová ruská pohádka, natočená podle knihy Wilhelma Hauffa. Půvabná animace mi po výtvarné stránce silně připomínala americkou produkci. V příběhu je vše, co má v pohádce být. Zlo je reprezentováno vskutku děsivou čarodějnicí a jejím pomocníkem. Dobro tu zase tradičně představuje krásná zakletá princezna a její statečný malý ochránce. O humor se postarala řada legračních figurek a množství vtipných situací. Na tuto novodobou kreslenou pohádku se jistě spolu s dětmi rádi podívají i dospělí diváci. Jen kdyby ji televize častěji zařadila do vysílání.(29.4.2016)

Krásná novodobá animovaná pohádka a názorný příklad toho že Rusové stále ještě umí. Téměř hororová čarodějnice byla asi tak stejně děsivá jako čarodějnice před dvaceti lety v animovaném Mrňousovi..Ještě bych vyzdvihl dobrý dabing a skvělou animaci i vtipné humorné scény, především s dvojicí podařených vojáčků.(12.4.2008)

Ruské pohádkové překvápko. Nikdy jsem o této pohádce neslyšel o to více se mi líbila už díky stylu animace který mám v oblibě. Jednoduchý příběh a prima postavy. Bylo škoda, že nebylo více využito veverek, ty byly zábavné. Zlá čarodějnice stylová, její poskok velmi dobrý. Překvapil mě i český dabing, který mi k tomu hodně sednul a líbil se mi. A ty proměny, svět, nakládání s magií, mě si to získalo. Celé to působí pohádkově a minimalisticky, oproti mnohým konkurentům ze zámoří. K tomu pohodové písničky, prima nápady. 10/10(1.4.2013)

Doklad toho, že Rusové animaci nezapomněli a a dokážou vyrábět celovečerní animované filmy na velmi slušné řemeslné úrovni. Svět středověkých německých hanzovních měst, do kterých situoval Wilhelm Hauff své příběhy, romantická příroda, temná čarodějnice, to vše je moc hezky nakreslené i zanimované. Tvůrci si vyhráli se scénářem, dodali řadu drobných vtípků, takže dětem při velmi rozumné stopáži čas u filmu uběhne jako voda. Jen si musím povzdechnout na téma zk......... globalizace - ono to celé bohužel nápadně připomíná americkou disneyovskou produkci, nejen po výtvarné stránce, ale i sentimentálními písničkami, které přerušují vyprávění. Celkový dojem 75 %.(17.8.2008)