Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku

(festivalový název)
  • Japonsko Chōjin densetsu Urotsukidōji (více)

Spojit temnou, apokalypticky laděnou městskou fantasy plnou démonů s animací a pornem není právě nápad, ze kterého by mohlo vzejít něco normálního. A nic normálního z něj také nikdy nevzniklo. Zrodil se z něj pouze bizarní žánr japonského pornografického anime (alias hentai) označovaný s brutální přímočarostí jako „tentacle rape“. U kolébky této nekompromisní nálepky stojí dnes svým způsobem legendární titul Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku. Urocukidódži je animovaná adapatce komiksu Tošia Maedy, ve kterém svět rozdělený na říši lidí a říši démonů očekává příchod Nadčlověka, legendárního netvora, který má obě říše spojit. Ukáže se ale, že jeho skutečné záměry jsou mnohem temnější. Nadčlověk navíc pravděpodobně sídlí v těle obyčejného teenagera Naguma z lidského světa. Na jeho střední školu proto začne pronikat řada démonů s nezvladatelným sexuálním apetitem a slabostí pro mladé studentky. Z dnešního pohledu je Urocukidódži extrémně podivná směsice kontrastů, kde si temné rozpravy o konci světa a krvavé gore výjevy podávají ruku s perverzními sexuálními narážkami a středoškolská romantika se rázem mění v brutální scény pekelných oblud znásilňujících nevinné dívky. (Festival otrlého diváka)

Kusko.t2

Britský release kompilácie "Chôjin densetsu Urotsukidôji", vychádzajúci v UK (a inde) pod názvom “Urotsukidôji I: Legend of the Overfiend“ nie je ničím iným, len 108 minútovou CUT verziou, distribuovanou štúdiom “Manga Entertainment/Manga Video“. Hrubý zostrih, skrátený približne o 40 minút iba zbytočne dehonestuje silu pôvodnej myšlienky filmu. A to nie je všetko! Tieto VHS-ky od "Manga Video" nevychádzajú v pôvodnom otitulkovanom japonskom znení, ale s anglickým dabingom a to 2. novembra 1992. Neskôr samozrejme aj v remasterovanej podobe na DVD nosičoch, ale s rovnakými nedostatkami. Možnosť výberu medzi Cut a Uncut verziou navyše nie je vôbec v rovnováhe. Nezostrihaná verzia zložená z Chôjin densetsu 1: Chôjin tanjô hen (1987), Chôjin densetsu 2: Chôjin jusatsu hen (1988) a Chôjin densetsu 3: Kanketsu jigoku hen (1989), oficiálne v Uncut podobe o minutáži 146 minút vyšla na médiách údajne zatiaľ iba v Japonsku a Amerike - v tomto prípade zásluhou distribučného štúdia “Central Park Media“ (divízia Anime 18) v roku 1993. ### PS 1 – videná 146 minútová Uncut verzia. PS 2 – Poohliadnutie sa po “Chôjin densetsu Urotsukidôji“ bude mať zmysel len vtedy, ak spomínanú trojicu “Chôjin densetsu 1, 2, 3“ divák nepozná a nevidel ju. “Chôjin densetsu Urotsukidôji“ je IBA ich zlepencom. ()

Goldbeater

Mám pocit, že jsem se dvě a půl hodiny díval na něčí horečný sen o světě, jehož vnitřní fungování a chování postav muselo jen tomu divoce snícímu člověku dávat smysl. Ale byla to jízda, to každopádně. ()

Filmmaniak

Viděna necenzurovaná verze 146 minut. Zábavný a překvapivě i dost vtipný film (pro otrlé a velmi specifické publikum) se spoustou spoře oděných dívek a démonů s chapadly. Celkově to působí jako ujetá porno verze Akiry obohacená o romantickou linii, odehrávající se na pozadí zvěstí o nekompromisním konci světa, včetně apokalyptického depresivního finále. Základ každopádně tvoří temná městská fantasy s epickým příběhem o sjednocování tří světů a o pátrání po Vyvoleném, přičemž krvavé bitky a explicitní erotika jsou nevídanou přidanou hodnotou. ()

SOLOM.

Spojení erotiky a hororu mi nějak nevadí, přestože anime nahota mě zrovna dvakrát nebere. Bez ní by to však v tomhle snímku rozhodně nešlo, protože tvoří jeho větší část. Kromě ní se tu však dočkáme i celé řady pěkných soubojů, stříkající krve, dokonce i gore scén. Takže si ztlumte zvuk, až vzdychání a nářky nepobuřují sousedy a přeji příjemnou podívanou… ()

Othello

Od honění péra za švédskou bednou po setkání se stvořitelem za dvě hodiny. Nedostatek ambicí se Urotsukidōji vyčítat nedá. ()

Xeelee

[146 min] Počáteční pohodička začala gradovat do tak šílených apokalyptických rozměrů, že jsem nestačil valit bulvy. Je legenda pravdivá? Nastane konec všech tří světů? A bylo to předurčeno? Legend of the Overfiend má všechno. Něco tak temného, brutálního, sexuálně... ehm... kreativního a dobře odvyprávěného asi jen tak neuvidíte. Lituju, že mi 2019 utekla projekce na Festivalu otrlého diváka. Pokud vás tohle navnadí, tak můžete pokračovat dalšími díly ツ[SPOILER] ()

corpsy

Lahôdka plná penetrácie, slizu, krvi a démonov od výmyslu sveta. Japonský pohľad na fantasy horor, vo svojej anime podobe. Nezastaviteľný príval hororizácie námetu, dovedeného až takmer k ad absurdum. Nikoho určite neprekvapí, že v Krajine Vychádzajúceho Slnka, si toto sushi dávajú s každodennou kadenciou. ()

Vaklaf

Tohle jsem tak před deseti lety viděl na czechtekku na takový malý televizi zastrčený ve zdi repráků. A vzhledem k tomu, že se mnou slušně cloumalo LSD, tak na některý scény můžu těžko zapomenout. O mnoho let později jsem to konečně sehnal, skouknul (relativně) za střízliva a musim říct, že je to fuckt dobrý. Sexu je tu poměrně dost a většinou se dostavujou opravdu razantní orgasmy - rozsříknutí vnitřností po okolí a podobně. Čurákoidních chapadel se taky najde hafo... A vůbec, je to taková krvavě-úchylná veselost. Ujeťákům doporučuju. ()

listr

nejprve řeknu, že toto anime jsem si nepujčil na dvd kvuli sexu, neměl jsem ani ponětí co to je, ale nakonec jsem byl docela spokojen..... takže toto bylo moje první setkáni s hentai a dopadlo více než dobře. To bude nejspíše tím, že tento film nestojí jen na krásných holkách v nejrůznějších pozicích, ale na dobrém hororovém základu a super gore scénkách. Děj se točí kolem proroctví o příchodu boha který spojí tři světy nachazejícíse na naší Zemi- svět lidí, démonů a zvířecích lidí- v lepší svět, no a tento bůh se zrodí z člověka, který je jak to tak většinou bývá je středoškolák s řadou problémů :) ()

Klajnik odpad!

Příběh i dialogy jsou příšerně debilní, protože celá látka stojí jenom na to, jak chapadlovití démoni znásilňují naivní Japonky. To mě však v roce 2023 nijak zvlášť nešokuje, ale přesto to bylo tím nejzajímavější aspektem filmu. Anime animace také působí levně (možná proto, že je určená k adaptaci velkého množství obsahu v rychlém sledu, čož je způsob, jenž není zaměřený na kvalitu). Výjimkou je třeba o rok starší, ručně dělaná, promyšlená Akira. Urotsukidoji však není žádný tisícidílný Naruto. ()

Israha

Legend of the Overfiend je dílo, které samozřejmě primárně stojí na brutálním násilí a množství velmi explicitního a velmi, VELMI nekonvenčního sexu, to si není třeba nalhávat opak. Faktem ale je, že tyto elementy nepoužívá (možná až na jednu scénu) samoúčelně a temný urban fantasy příběh, který vypráví, má sílu, propracovanost a údernost (ten konec, ten teda úderný je...až moc, možná). Anime formát tomu pak dává téměř volnou ruku v možnostech vizuálně se vyřádit, a že tu možnost tvůrci využili zhusta. Vypadá to asi tak, jakoby se spojily typické japonské tentacle hentai úchyláčkoviny s klasickými dantovskými vizemi pekla a tvůrčí koření tomu dával naklonovaný hybrid Hieronyma Bosche a Clivea Barkera. Výsledek je pekelně (pun intended) působivý, především proto, že dokáže utkvět v paměti nikoliv jako prvoplánová přehlídka bizáru, ale jako velkolepě zvrácený umělecký opus. ()

Hapretor

No tohle je dobrá hovadina, některé scény povedené, ale je to vlastně směska blbosti, humusu a erotiky ... Japonci jsou pošahaní ... neuměj udělat normální film ... kašlu na jejich tvorbu ... dvě * za různorodost fantasy světa - to bylo vymyšleno dobře ... ()

Olafsson

Neskutečná ujeťárna, něco takového vymyslí jen Japonci. Ale bavilo mě to. Sledováno ve verzi s originálním japonským zněním a anglickými titulky. ()

Cerebrum odpad!

Viděl jsem rozšířenou verzi v Aeru na otrlém divákovi a byl to úžasný zážitek. Mělo to krev i sperma a epické měřítko se kterým si nic nezadá. A taky démona, co vypadá jak Cthulhu. Dokonalý odpad <3 ()