poster

War of the Satellites

Sci-Fi

USA, 1958, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • p6qwre
  ***

  Herci i triky jsou mizerné, ale narozdíl od jiných filmů to nepůsobí zábavně. Takže 3 hvězdičky jsou za to, že jsem se bavil tím, čím Roger Corman v tomto filmu diváky bavit chtěl - docela zajímavým příběhem, který kombinuje dvě klasická témata: 1. - dobývání vesmíru lidmi (film byl natočen pár měsíců po vypuštění 1. družice = satelitu Sputnik) a 2. - mimozemšťané s nekalými úmysly na sebe berou lidskou podobu...(1.2.2007)

 • Martin741
  ***

  Forbidden planet od Wilcoxa som videl, ta bola z roku 1956 a bol to kultovy film. jak tak pozeram, rovnake sci-fi natocil aj Roger Corman /Pit and the pendulum 1961/, OSN je varovana neznamou mimozemskou silou. Film je aj odpovedou na sovietsky uspesny pokus vypustit do kozmu Sputniky roku 1957. Corman nasledne mal silacke vyhlasenia, atento film je ich dokazom. No, aspon je to priemerne, na vysiny Zakazane Planety to sice nema, Nielsen tu tiez nehraje. Dialogy su aspon na pofidernej urovni a jeden z filmov, ktore ani vzniknut nemuseli, ´fakt to behom casu brutalne zostarlo a dnes je tu zatuchlinu citit : 52 %(16.12.2017)

 • Oktavianus
  *

  Ničím nezajímavá a především nudná pitomina, na které je tak moc vidět, že vznikla jenom na zakázku. Přestože na filmu pracoval Corman ve svém divokém období, žádné jeho tradiční běsnění se nekoná, kromě několika málo zhovadilostí s nadrženým mimozemšťanem v lidském převleku se snímek tváří jako seriózní sci-fi i s "poselstvím". Jenže tak činí nesmírně nudně a i potenciálně zábavné motivy ("dvojnické" ukradené tělo) jsou spolehlivě přebity smrtelně vážným přístupem. Nejzajímavější je snad jenom to, že trikově to není špatné a dekorace vypadají jako ze skutečně realistické sci-f, kterou se film snaží být. Což je u Cormana vždycky špatně.(25.6.2014)

 • Anderton
  ***

  Áno, Corman rýchlo reagoval na Sputnik, popritom ešte rozdvojil mimozemšťana, aby to pripomenulo dvojitého agenta a do posádky strčil krásnu vedkyňu, aby sa neodklonil od ďalšieho častého klišé SF tejto doby. Je to krátke, celkom úsmevné, v podstate to aj šľape a to neustále pobehovanie hore dole v rakete, kde akoby nikto nevedel, kde sa nachádza, pritom tu sú cca tri miestnosti, je fakt zábava. A trochu to predznamenáva Votrelca :) Pozrieme sa aj na pôdu, čo teda nebolo v rámci žánru zvykom. Ale proste je to starý Corman, tak nejak celé na rýchlo, minimálny rozpočet a dosť ďaleko od tých najväčších periel 50. rokov.(6.4.2017)

 • zelvopyr
  **

  Corman má na triku mnohem povedenější filmy. Na tomto je až příliš znát, že byl co nejrychleji vypocen v reakci na okamžitou poptávku po "spaceshocku" ze Sputniku. Ale abych napsal (jak jsem chvíli chtěl), že "škoda, že se dochoval"... zase tak špatný není. V paměti utkvějí velké oči v nehezkém obličeji Richarda Devona v hlavní roli (ale hrál docela zajímavě). Záplava neuvěřitelných triků (jako děti jste jistě produkovali věrohodnější, když jste si s raketkou v ruce pohybovali před očima a dělali hůůů), poměrně zvláštní dekorace -- částečně nablblé, částečně zajímavé. Tři rakety obsahují trojdílný satelit, který se ve vesmíru poskládá ze třetin jako pomeranč dohromady do kulatého tvaru sputniku, a následně má uvnitř jednopodlažní plochu asi tak 200m2... docela husarský kousek hlavně pro architekta, jak to vůbec dát dohromady na výkresu. Děj je z 90% nesmyslná fyzika a logika a absurdní prohlášení ("až se nabije solární komora, zvýšíme rychlost 100x oproti současné a při rychlosti 750km/s prorazíme bariéru", nebo třeba "nyní letíme rychlostí světla do mlhoviny v Andromedě, celý vesmír je nyní naše pohraničí"). Nicméně zápletka, kterak ufoni brzdí lidstvo a říkají "my víme, co je pro vás, dětičky, nejlepší", je přesně to asi jediné, co je na filmu docela zajímavé a dobře podané...(18.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace