Za hodinu jsem zpátky (TV seriál)

• Maďarsko

Egy óra múlva itt vagyok

O hodinu som späť

Maďarsko, 1973–1975, 17 h 54 min (Minutáž: 56–101 min)

József Pintér

Frigyes Hidas

Gábor Harsányi, Lajos Őze, László Márkus, Ádám Szirtes, Erzsi Orsolya, István Szatmári, Imre Sinkovits, József Petrik, Gyula Benkő, Zoltán Basilides, Gábor Agárdi, Hilda Gobbi, Ferenc Zenthe, Ferenc Bessenyei, Vera Venczel, Gábor Nagy, Mari Csomós, Bertalan Solti, Tibor Molnár, István Avar, Rudolf Somogyvári, Attila Nagy, László Csurka, Ilona Kállay, Károly Mécs, Tibor Haraszin, János Gosztonyi, Ferenc Némethy, Andor Ajtay, Zoltán Greguss, István Bozóky, Tibor Bitskey, József Vándor, Nándor Tomanek, László Bánhidi, László Csákányi, Sándor Pethes, Endre Harkányi, Edit Soós, Iván Darvas, Géza Tordy, János Csányi, István Dégi, Árpád Gyenge, József Madaras, Ottó Szabó, András Szigeti, István Szilágyi, Attila Tyll, Gábor Mádi Szabó, Jácint Juhász, Gyula Szersén, Ildikó Piros, János Árva, János Horkai, Péter Haumann, Flórián Kaló, István Kovács, Éva Szerencsi, István Holl, István Fonyó, Sándor Siménfalvy, Gyula Szabó, Ferenc Kállai, József Horváth, István Velenczey, Antal Farkas, Kornél Gelley, Ernő Szénási, István Nagy, Kálmán Somody, Emil Keres, László Sinkó, László Dózsa, Lajos Mezey, Lajos Tándor, János Garics, László Baranyi, György Györffy, Pál Horváth, Tibor Kenderesi, László Forgács, Endre Petzkay, Pál Hetényi, János Dömsödi, Miklós Zoltai, László Inke, László György, György Szirmai, György Gonda, Gábor Sárosi, Antal Konrád, Edit Kéry, László Ujlaky, József Ungváry, Teréz Várhegyi, Ildikó Móricz, Sándor Mucsi, Károly Gyulai, Erzsi Hegedűs, Imre Pongrácz, Károly Vogt, Gábor Csíkos, Tivadar Gyimesi, György Kölgyesi, István Prókai, Mária Garamszegi, Ferenc Szabó, Iza Sándor, Irén Varga, György Preier, Gyula Kőszegi, László Hadics, László Ungváry, László Budai, Bálint Farkas, István Torma, András Kósa, Lajos Dobák, Károly Kovács, Éva Bodnár, Elemér Hankó, László Györffy, János Harkányi, József Képessy, László Kondor, Tibor Weinträger, Pál Turgonyi, Zsolt Körtvélyessy, Károly Liliom, János Kovács, Péter Horváth, László Bagó, Frigyes Harsányi, Bertalan Hollai, János Devecseri, János Körmendi, József Fonyó, Flóra Kádár, József Kautzky, Árpád Téry, Béla Kollár, Gellért Raksányi, Károly Verebes, Ferenc Horváth, Sándor Deák, Erzsi Lengyel

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Vince Lang! Co já se ho nahledal! Tenkrát pro nás žáky darebáky symbol retardace, prožívaný v telemánii našeho dětství... Nepochopená patafyzická záležitost. Kdo neviděl, neuvěří... Vybavuji si to už značně matně, chtělo by se vidět znovu, i s tím bizarním dobovým šašským dabingem... 8--] . . . Ale tu hlášku používám už nějakých těch pětatřicet let. Nelze zapomět... Tož, "egy óra múlva itt vagyok"... ;o))) - - - - - (Poprvé vídáno kdysi tenkrát na naší ČST samojediné, (ne)komentář zde jako druhý - 23.6.2009)(23.6.2009)

14-dielny seriál maďarskej televízie sa natáčal v rokoch 1971-1975 a u nás v bežal v roku 1975. Príbeh miešal žánry, odohrával sa počas vojny, mal dobrodružný charakter so satirickým podtónom a svojim prístupom si zaslúžil úprimnú pozornosť divákov. Charakteristickým prvkom bola hláška hlavného hrdinu na konci každej časti "O hodinu som späť". Štvrtý komentár.(3.8.2020)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.9.1975, réžia českého znenia (ČST Brno 197?) = MILAN MESSANY, JAN FUKSA (7.2.2009)(7.2.2009)

• sator

Jéminkote ..Seriál o maďarském popeláři a odbojáři Vince Langovi za II.světové války, a jeho prostoduchosti i statečnosti .Typické pro seriál bylo, že ho vždycky zatkli a on na závěr epizody volal " Za hodinu jsem zpátky".ale uplynulo poněkud více času... Čtrnáctidílný černobílý maďarský televizní dobrodružný filmový seriál natočený mezi lety 1971 a 1974 . Série představuje Maďarsko ve druhé světové válce očima mladého muže Vince Lánga (Gábor Harsányi ) v satirickém duchu.Přestože se jedná o prvoplánovou oslavu komunistické strany, tvůrci se snažili aby zlo a dobro nevedlo ostrým řezem mezi nacisty a komunisty, ale že dobří a špatní mohou být na obou stranách barikády.(26.2.2009)