poster

Šunka, šunka

 • Španělsko

  Jamón, jamón

 • slovenský

  Šunka, šunka

 • anglický

  Jamon Jamon

 • anglický

  Tale of Ham and Passion, A

Komedie / Drama / Romantický

Španělsko, 1992, 95 min

Režie:

J.J. Bigas Luna

Střih:

Teresa Font
(další profese)
 • Lolita
  ***

  Trochu šouplej film, ze scény kdy Javier rve česnek čuníkovi do zadku se mi dělá zle ještě teď, kdyby ho tam všichni pořád nežrali, a nekonverzovali mezi sebou stylem "Dej mi česnek!" "Jsi na něj připravená?" "Ano!" a pak si dáme jednu česnekovou pusinu (ňami) koukalo by se mi na to o moc líp.. Bez těch česnekových nesmyslotin okolo lehce telenovelská zápletka, každý souloží s každým, jinak celkem zajímavé, vidět začínající Penelope Cruz i Bardema.(27.5.2012)

 • rt12
  **

  V podstatě z toho vyšlo, že všichni jsou zaprodané kurvy, bez rozdílu pohlaví. Ale nějakým pro mně nezajímavým způsobem. Na rozdíl od nadšených hlasů zde, mně film nebavil. Humorné mi nepřipadalo nic a souložení i kamene s cihlou a neustálé olizování prsních bradavek, mně připomínalo spíše erotické filmy, ala Kožené kalhoty, což asi nemělo být prvořadé, ale stalo se.(30.3.2013)

 • hirnlego
  ****

  Lehce bizarní filmeček plný emocí (ta trocha španělského temperamentu mi zde tentokrát kupodivu ani moc nevadila). Vtipné scény střídají ty vážnější (a zároveň méně povedené) a absurdita si podává ruku s primitivním dějem jak z nejprovařenější telenovely. Jenže styl, jakým je to celé natočeno, je jednoduše neodolatelný! Navíc zjevení Javiera Bardema je zde živým ztělesněním slova "samec" (což nemusí nutně znamenat pochvalu - tak to prostě je). Skvěle bizarní závěr pak jen dovršuje to, co už musí být dávno předtím každému jasné - totiž že režisér Luna je všechno, jen né neoriginální a naprosto normální. Rozkošné.(3.9.2007)

 • Lookass
  ****

  Ďalšie príjemné prekvapenie od španielskej kinematografie. Dráma so sociálnym kontextom, odviazanými sexuálnymi scénami a krásnym vizuálom. Luna rozohráva jednoduchý príbeh, ktorý sa postupne dostáva do začarovaného kruhu. Ten je rámcovaný zradami, milostnými vzplanutiami a neverou. Skrátka každodenná realita španielskej vyššej strednej vrstvy __ Jamón, jamón je pekným príkladom filmu, v ktorom spracovanie, atmosféra, provokatívnosť a herecké výkony potiahnu celý snímok nad priemer. Jednoduchosť scenára je v tomto prípade prínos. Záver je trochu nezvládnutý. Až priveľmi dramatický v pomere k predchádzajúcim 90-tim minútam. 7/10(23.12.2007)

 • wosho
  **

  Španělské filmy co nenatočil Pedro Almodóvar jdou zcela mimo mé chápání a vkus. To platí i o této laciné šunce z výprodeje z Lídlu. Co to mělo být? Vidět mladého Bardema jak rve pinpongáč (či co to bylo) svini do prdele a pak řeší problém s nestojící kládou je utrpení. Humor co zde je, chápe snad jen Španěl a drama takového kalibru je mimo chápání průměrného Slovana.(19.4.2011)

 • - Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)

 • - Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace