Šunka, šunka

Komedie / Drama / Romantický

Španělsko, 1992, 95 min

J.J. Bigas Luna

Teresa Font

Španělské snímečky jsou prostě takové. Ačkoli je nutné přiznat si, že milostná vzplanutí na všechny strany jsou přinejmenším nereálná, opravdovost emocionální tomuhle počinu neschází. Děj má správný spád, herecké výkony správné grády a Bardem je v současné chvíli v mých očích skutečně zdatný chlapec. Začínám mít pocit, že mu lehce propadám. Česnek, sex a šunka, já těm chutím neodolala.(13.12.2010)

Docela nevšední autorské dílo, místy přislazené, místy šokující a otevřené. Sylvia byla velkou fatalistkou s hlavou v oblacích. Není mi jasné, zda vůbec otce svého dítěte milovala, i když s mamánkem je to hodně těžké. Poměrně rychle své city přeorientovala na Raula. Ten se choval typicky vidlácky a neurvale. Chlapecký naturel uspokojoval jako nahý toreador a jeho mužství viselo i na billboardech. Stal se člověkem, co si plní sny skrze peníze a nechá se umotat do podvodu s matkou otce Sylviina dítěte. Pak film ztrácel na opravdovosti, kdy se začaly kombinovat vzájemné milenecké vztahy. Vyplouvaly na povrch nechutnosti a v dramatickém závěru se ukázaly jednostranně milující dvojice. Sylviina matka byla štětkou s velkým Š, ale byla mnohem krásnější než dcera. Její jazyková kreace s papouškem byla crazy. Sylvia v podání P. Cruz nebyla její kopií, přišla mi ještě jako dítě. J. Bardem jako Raul měl něco do sebe, možná pro svůj neutuchající temperament.(26.4.2011)

Uffff....co to bylo??? Nejdřív jsem myslel, že je to regulérní péčko, pak jsem to přehodnotil na nějaký soft porno a když jsem víc zamžoural, tak jsem zaregistroval neuvěřitelně mladou Penelope Cruz a Bardema...tak to asi porno nebylo. Takhle na noc a na jedno promile v krvi je to dobrej film. Všechny ty složitý vztahy mezi hlavními aktéry jsem docela vypouštěl z hlavy, bylo jich nějak moc, ale neustálý pornohlášky a všdypřítomnej sex si teda pamatuju dobře...a ještě Bardema jak někomu mlátí hovězí kejtou do auta..zvláštní film.(22.12.2010)

Milostné pletky dvou rodin, dvou generací a navíc jednoho narcisty jsou poměrně výživné. Jeden z párů směřuje do nerovného sňatku, chudá dívka Silvia (tehdy prakticky neznámá Penélope Cruz) je zamilovaná do syna majitele prosperující továrny na spodní prádlo. Proto má doma problémy s prosazením své dívky zejména u své matky, která si najme gigola, aby dívce popletl hlavu. Jenže se do něj sama zamiluje.. stejně jako Silvia. Barcelonský rodák Luna nabízí melodramatický příběh s typickým španělským temperamentem a nemalými uměleckými ambicemi. Poměrně svěže roztáčí bizarní situace, jenže primitivní zápletka mu výrazně ubírá body. A v postupně se objevujících zádrhelech je docela bezradný.. Nejen díky hereckým začátkům dnes světových stars Penélope Cruz a Javiera Bardema (od letošního roku už manželským párem) minimálně za zhlédnutí nicméně rozhodně stojí!!(27.10.2010)

Moj prvy Choze Chuan Bygas Luna a zase tvrdim : osrat a ochcat cely Blbowood /teda pardon, Hollywood/ a zabrusil som do vod cinema espagna. Jamon Jamon je sympaticky film s vybornou mladou Penelopou Cruz a mladym Javierom Bardemom. Realie Spanielska 90. rokov, preslnena krajina, prasne spanielske cesty su aj po vyse 20 rokoch pre europskeho divaka maximalne fascinujuce. . K tomu pribeh, ktory nenudi a zrucna rezia Choze Chuana Bygasa Lunu. Bardem vie hrat, pani Cruz tiez, a tak staci len sadnut do kresla a nechat sa unasat tymto peknym snimkom. Cinema Espagna ma zacina coraz viac fascinovat : zacalo sa to tusim Saurovym Ann e los Lobos. 77 %(21.4.2015)

• - Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)

• - Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)