Šunka, šunka

Španělsko, 1992, 95 min

J.J. Bigas Luna

Teresa Font
  • wosho

Španělské filmy co nenatočil Pedro Almodóvar jdou zcela mimo mé chápání a vkus. To platí i o této laciné šunce z výprodeje z Lídlu. Co to mělo být? Vidět mladého Bardema jak rve pinpongáč (či co to bylo) svini do prdele a pak řeší problém s nestojící kládou je utrpení. Humor co zde je, chápe snad jen Španěl a drama takového kalibru je mimo chápání průměrného Slovana.(19.4.2011)

Příběh jak vystřižený z červené knihovny - chudá dívka čeká dítě se synkem bohatých rodičů, jeho matka si najme živočišného krasavce, aby dívku svedl, přičemž se nechá svést sama, zatímco její synek se nechává obšťastňovat dívičnou matkou... a to zdaleka není konec vztahových propletenců tohoto filmu. Z pohledu dnešních událostí je zajímavé hlavně setkání mladičké Penelope Cruz s budoucím manželem a otcem jejího dítěte Javierem Bardemem, kdy muži zajisté ocení pohled na její nevinnou tvářičku i několikrát odhalené poprsí, zatímco ženy pak potěší vypracované tělo Javiera Bardema, a to zejména v noční toreadorské scéně.(21.5.2011)

Aneb víc Španělska, míň Hollywoodu. Horkým sluncem, prudkým deštěm a prašnými cestami prosycený snímek, který možná vyvolá údiv a třeba i zarmoutí svým koncem, rozhodně však nenudí. Pro příznivce krásné Penelope Cruiz naprosto povinná věc - Penelope je tu o něco krásnější, o mnoho mladší (18!) a taky trochu víc ukazuje svá ňadra než v nejnovějším trháku Isabela Coixeta Umírající zvíře. Stejně jako Javier Bardem ve filmu v době, kdy ještě nebyli "načuchnutí" Amerikou a (tolik) slavní. Sex a erotika po španělsku a velmi povedeně. Důrazně doporučuji ignorovat tragický novácký dabing (Filip Švarc je k Bardemovi jak pěst na oko!) a pustit si to v originále.(15.4.2009)

• rt12

V podstatě z toho vyšlo, že všichni jsou zaprodané kurvy, bez rozdílu pohlaví. Ale nějakým pro mně nezajímavým způsobem. Na rozdíl od nadšených hlasů zde, mně film nebavil. Humorné mi nepřipadalo nic a souložení i kamene s cihlou a neustálé olizování prsních bradavek, mně připomínalo spíše erotické filmy, ala Kožené kalhoty, což asi nemělo být prvořadé, ale stalo se.(30.3.2013)

Trochu šouplej film, ze scény kdy Javier rve česnek čuníkovi do zadku se mi dělá zle ještě teď, kdyby ho tam všichni pořád nežrali, a nekonverzovali mezi sebou stylem "Dej mi česnek!" "Jsi na něj připravená?" "Ano!" a pak si dáme jednu česnekovou pusinu (ňami) koukalo by se mi na to o moc líp.. Bez těch česnekových nesmyslotin okolo lehce telenovelská zápletka, každý souloží s každým, jinak celkem zajímavé, vidět začínající Penelope Cruz i Bardema.(27.5.2012)

• - Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)

• - Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)