Šunka, šunka

Tale of Ham and Passion, A

Komedie / Drama / Romantický

Španělsko, 1992, 95 min

• KajusaK

Proboha zaco to dostalo tolik procent? :o ... Největší trapárna, naprosto dementní film, který mi fakt nic nedal. Komedie , ani jednou jsem nezasmála, nebylo opravdu čemu.! .. Konec byl skoro do puntíčku předvídatelný už od poloviny filmu..Herci blbě vybráni, nezaujali .. Naprostá katastrofa, 1* za Penelope, která se jakštakš držela a druhá za prase :))(10.11.2013)

.......Film má všechny rysy filmařova stylu : přináší poněkud bizarní příběh o milostné vášni s důrazem na sexuální vypjatost, s konfrontací postav z různých společenských vrstev, se smyslem pro atmosféru zvoleného prostředí a v neposlední řadě s osobitým černým humorem či ironií. Scénář : Bigas Luna a Cuca Canals. Kamera : José Luis Alcaine.(27.5.2011)

• rt12

V podstatě z toho vyšlo, že všichni jsou zaprodané kurvy, bez rozdílu pohlaví. Ale nějakým pro mně nezajímavým způsobem. Na rozdíl od nadšených hlasů zde, mně film nebavil. Humorné mi nepřipadalo nic a souložení i kamene s cihlou a neustálé olizování prsních bradavek, mně připomínalo spíše erotické filmy, ala Kožené kalhoty, což asi nemělo být prvořadé, ale stalo se.(30.3.2013)

Příběh jak vystřižený z červené knihovny - chudá dívka čeká dítě se synkem bohatých rodičů, jeho matka si najme živočišného krasavce, aby dívku svedl, přičemž se nechá svést sama, zatímco její synek se nechává obšťastňovat dívičnou matkou... a to zdaleka není konec vztahových propletenců tohoto filmu. Z pohledu dnešních událostí je zajímavé hlavně setkání mladičké Penelope Cruz s budoucím manželem a otcem jejího dítěte Javierem Bardemem, kdy muži zajisté ocení pohled na její nevinnou tvářičku i několikrát odhalené poprsí, zatímco ženy pak potěší vypracované tělo Javiera Bardema, a to zejména v noční toreadorské scéně.(21.5.2011)

Docela nevšední autorské dílo, místy přislazené, místy šokující a otevřené. Sylvia byla velkou fatalistkou s hlavou v oblacích. Není mi jasné, zda vůbec otce svého dítěte milovala, i když s mamánkem je to hodně těžké. Poměrně rychle své city přeorientovala na Raula. Ten se choval typicky vidlácky a neurvale. Chlapecký naturel uspokojoval jako nahý toreador a jeho mužství viselo i na billboardech. Stal se člověkem, co si plní sny skrze peníze a nechá se umotat do podvodu s matkou otce Sylviina dítěte. Pak film ztrácel na opravdovosti, kdy se začaly kombinovat vzájemné milenecké vztahy. Vyplouvaly na povrch nechutnosti a v dramatickém závěru se ukázaly jednostranně milující dvojice. Sylviina matka byla štětkou s velkým Š, ale byla mnohem krásnější než dcera. Její jazyková kreace s papouškem byla crazy. Sylvia v podání P. Cruz nebyla její kopií, přišla mi ještě jako dítě. J. Bardem jako Raul měl něco do sebe, možná pro svůj neutuchající temperament.(26.4.2011)

• - Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)

• - Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)