Šunka, šunka

Komedie / Drama / Romantický

Španělsko, 1992, 95 min

J.J. Bigas Luna
  • KajusaK

Proboha zaco to dostalo tolik procent? :o ... Největší trapárna, naprosto dementní film, který mi fakt nic nedal. Komedie , ani jednou jsem nezasmála, nebylo opravdu čemu.! .. Konec byl skoro do puntíčku předvídatelný už od poloviny filmu..Herci blbě vybráni, nezaujali .. Naprostá katastrofa, 1* za Penelope, která se jakštakš držela a druhá za prase :))(10.11.2013)

Jo Španělé jsou holt jiní a tohle je holt tak trochu jiná a propletená vztahovka, ve které doslova každý klátí každého. Nicméně Luna to umí podat opravdu dobře a na tehdy 16letou Penélope se opravdu krásně kouká… Kdo by to byl řekl, že za dvacet let bude jednou z nejžádanějších hereček Hollywoodu a že (ještě k tomu) bude mít dítě s Javierem Bardem, který zde hraje nic víc než samce. Život je někdy sranda, stejně jako tenhle film měl někdy srandovní dialogy (-Nemůžu to s vámi už dělat. -Koupím ti Mercedes. -Tak jo.) Ale jak říkám, koukalo se na to pěkně a uteklo to rychle a co víc, možná si to někdy za nějaký čas opět dám, něco mě na tomto snímku přitahuje a nevím co… možná to je jen Penélope, možná něco víc… 70 %.(26.7.2012)

Trochu šouplej film, ze scény kdy Javier rve česnek čuníkovi do zadku se mi dělá zle ještě teď, kdyby ho tam všichni pořád nežrali, a nekonverzovali mezi sebou stylem "Dej mi česnek!" "Jsi na něj připravená?" "Ano!" a pak si dáme jednu česnekovou pusinu (ňami) koukalo by se mi na to o moc líp.. Bez těch česnekových nesmyslotin okolo lehce telenovelská zápletka, každý souloží s každým, jinak celkem zajímavé, vidět začínající Penelope Cruz i Bardema.(27.5.2012)

• slunicko2

Jednodílná telenovela o šunce, česneku a troše sexu. 1) Záběry na pěkné španělské machos ve slipech mě spolehlivě připoutaly k obrazovce, aniž jsem tušil, co mě čeká. Těch kluků tam pár bylo a k tomu opravdu pěkná 18letá Penelope Sanchezová (Penelope Cruz), která se líbila i mně; a s nahým Javierem Bardemem i s jeho kamarádem (nemyslím býka) bych se rád potkal nejen v aréně. 2) Provokatérský režisér José (Bigas) Luna mě ale neprovokoval, spíš uspával. Vše je zajímavé, postavy, rozhovory, děj i podivná zápletka, jenom to všechno nějak nemá koule. Závěr střihači zřejmě ztratili a tak vzali zavděk nově objevenou Sofoklovou tragédií, kterou tu souběžně natáčel nějaký Buňuelův následovník či někdo podobný. 3) Těch odkazů ve filmu byla celá řada. Zaujala mě bitva se šunkami - Goyův obraz "Souboj s palicemi" (Duelo a garrotazos) nebo už zmíněný boj s býkem - odkaz na slavného toreadora Manoleta.(17.1.2011)

.......Film má všechny rysy filmařova stylu : přináší poněkud bizarní příběh o milostné vášni s důrazem na sexuální vypjatost, s konfrontací postav z různých společenských vrstev, se smyslem pro atmosféru zvoleného prostředí a v neposlední řadě s osobitým černým humorem či ironií. Scénář : Bigas Luna a Cuca Canals. Kamera : José Luis Alcaine.(27.5.2011)

• - Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)

• - Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)