Korkusuz

Çetin İnanç

Çetin İnanç

Dinçer Önal

Mehmet Karahafız

Na to, že Turci zcela evidentně neměli dostatek finančních protředků, tak odvedli docela slušnej kus práce. Se scénářem si sice nikdo příliš hlavu nelámal, hlavní postava a z části i příběh jsou sprostě vykradený ze série o Rambovi. Díky tomu je ale film tak neskutečně zábavnej (proto 3*). Některý scény jsou obzvlášť skvostný. Předevšim výstřely z pancéřovky se zvukem otevírání tubusu a následný nacházení munice prakticky na každym kroku stojej za zmínku. Ani střihač se s tim moc nepáral, takže v jednu chvíli můžeme hlavního hrdinu vidět zahrabanýho v blátě s mokrou hlavou a v další je z ničehonic zahrabanej v kamení s vlasama suchejma jak troud. Opravdu stojí za zhlédnutí.(6.6.2011)

Turecká odpověď na slavného Ramba. Film pro Tarantinův projekt Grindhouse jak dělaný. Film je tak blbý, až je prostě dobrý. Divák, znalý původního Ramba, se u tohoto snímku prostě musí bavit. Zapšklost v tomto případě vůbec není na místě. Jmenuje Serdar a moc toho nenamluví. Ať se děje co se děje, kouká na všechno a na všechny jak bulík, ale když přijde na věc, ránu pěstí umí setsakramentsky dát. A takovýto člověk byl z vězení poslán na misi. Celý děj nastavuje svá očekávání, která musí být vyplněna. Naprosto šílené vykreslování známých Rambovských scén sice normálně budí rozpaky, ale v tomto případě prostě baví. 'Korkusuz' je nejbláznivějším příkladem turecké filmové tvorby ve všech svých aspektech. Nic naplat, tohle se prostě musí vidět.(11.12.2019)

• Pecival

Čekal jsem veselou absurditku ala Star Wars, ale nedočkal jsem se. Tedy akční scény jsou jako vždy naprosto šílené, ale je jich bohužel málo. Zbytek filmu je hodně bolavá (a samozřejmě neskutečně amatérsky udělaná) vata. Nezastírám, že bazuka vydávající pří výstřelu zvuk jako když špunt vylítne z láhve je úžasná (stejně to jak maník pořád nachází nové a nové granáty na bojišti), ale podobným omg scén je málo. Dvě dávám za to, že to je tak krátké a lobotomie mého mozku je pouze částečná.(5.3.2011)

Něco takhle debilního jsem nikdy neviděl. Akční scény mi připomínaj časy, kdy jsem se honil s klukama na pískovišti. Mazec je třeba když hlavní hrdina najde bazuku a střílí z ní jako z kulometu, všude se náhodou válej další náboje, když vystřelí, tak je vidět jak někdo tahá za provázek a vytahuje střelu z hlavně, "herci" padaj na zem nejmíň 10 sekund po výbuchu s takovou grimasou, že se člověk nemůže udržet neřehtat se jako malej lojza. Já to doopravdy nechápu, vůbec nepobírám co tím chtěl básník říci ale je to zatreceně hustej nářez :)(26.2.2008)

• woody

Na Turcích mě pokaždé šokuje, že se vůbec nesnaží tu mizérii způsobenou lacinými kulisami a minimálním rozpočtem, maskovat jako všichni ostatní. Nemají scénáře, objedou se bez hereckých výkonů, bez dramaturgie, narace, střihu, dokonce posloupnosti scén nebo hudby (dva akordy na varhany jsou výhra). Na každém trashi je alespoň něco profesionálního, turkishplotation je naproti tomu amatérské domácí video s neuvěřitelnou mírou brutality jak vůči postavám, tak divákovi... (protrpěn celý film, vy s klidem berte 6 minutové video na YouTube)(10.1.2010)

• - Názov filmu v preklade znamená "Nebojácny". (Jello Biafra)

• - Originálny negatív, či akákoľvek filmová kópia snímky neexistuje. Je len na Betamax kazete, ktorú pripravila turecká televízia. (BlueNeon81)

• - Film bol natočený za 10 dní. (BlueNeon81)