Korkusuz

Turecko, 1986, 73 min

Çetin İnanç

Çetin İnanç
  • pawleta

O co tady půjde, je jasný od chvíle, kdy se na scéně zjeví vězeň, který je tak originální, že má místo pout řetězem přivázanou ruku k noze (hlavní hrdina) - přetrhávání řetězu nad miniaturním plamínkem taky stojí za to, a to nemluvím o akčních scénách nebo nedejbože dialozích, na kterých ale ani nezáleží, protože film tak jako tak nedává smysl. Takový detaily ale samozřejmě nemá cenu u podobných skvostů řešit. Závěrečná bitka, kdy se holýma rukama probourá z vězení a pak s nějakým plivacím RPG zmasakruje malou armádu, už není nic jinýho než totální výmaz. Je to na dost podobný úrovni jako turecký Hvězdný války, i když ne až taková prdel. Nejspíš ale záleží na množství chlastu, co v sobě člověk má. Ještě budu muset někde sehnat tureckýho Supermana, podle klipů na YouTube to musí být taky solidní pecka.(16.3.2011)

• Shakaar

No další z přírustků proslulé Turecké tvorby, v 80. letech natočili snad 1000 snímků, které všemožně byly plagiatem světově uznávaných filmů...háček je v tom že na to vynaložili minimum nákladů a ukradli k tomu hudbu z těchto filmů. Toto je případ i Tureckého Ramba, originál jsem viděl snad před 10 lety, ale tohle...tohle nemá konkurenci. Z hlediska kvality jednoznačnýc odpad, ať už jde o prakticky nelogický příběh (o který nejde) nebo všemocné porušení vlastnických práv, či herecké výkony stále se opakujících herců. Druhá strana mince je povedená parodie, jinak to nelze brát...fakt že hrdina běžně nachází u kontejnerech na benzín munici na raketomet je přinejmenším vtipné...ale popisovat ty scény, to prostě musíte vidět...Hodnotit tohle tedy není na místě a pro ty kdo plně neocenili tento schvost, může být uleva že na začátku 90.let Turkům vyhořel filmový archív s touto formou "umění"...díky bohu :-)(23.8.2011)

• woody

Na Turcích mě pokaždé šokuje, že se vůbec nesnaží tu mizérii způsobenou lacinými kulisami a minimálním rozpočtem, maskovat jako všichni ostatní. Nemají scénáře, objedou se bez hereckých výkonů, bez dramaturgie, narace, střihu, dokonce posloupnosti scén nebo hudby (dva akordy na varhany jsou výhra). Na každém trashi je alespoň něco profesionálního, turkishplotation je naproti tomu amatérské domácí video s neuvěřitelnou mírou brutality jak vůči postavám, tak divákovi... (protrpěn celý film, vy s klidem berte 6 minutové video na YouTube)(10.1.2010)

• eaten

Tomuto filmu sa da dat len Odpad! alebo 5 hviezdiciek. Tak strasne slabo natocene, opakujuce sa zabery, nezmyselne dialogy, a vojaci nahodne vsade v trave, zaskodnicky jeepik a pritom taka sranda. Raketomet a jeho zvuk ale zostane navzdy zaryty v mojej pamati. Perfektny film na sprijemnenie nudneho vecera.(29.3.2011)

Po zhlédnutí tohoto bezesporu akčního snímku jsem počal vážně pochybovati o realitě tohoto světa.Po chvilce jsem již ležel na boku a tradičně jsem měl křečovitě ucpané uši, ústní otvor ve tvaru ležaté,zdeformované osmičky... Vše vyvrcholilo když ve scéně jakési individuum třímající jakési RPG a výstřel mířený na již zmíněného chasníka kterého se chvilku snažil škrtit jeho kolega šňůrou ze splachovadla, doprovází zvuk odšpuntované láhve má filmová agónie dosáhla vrcholu.Zvuky které vycházely z našeho obydlí do blízkého okolí by vyděsily i sovětského soustružníka.Zvěř z lesů se počala stěhovati do vedlejšího okresu v mylném tušení konce světa a místní náboženský fanatik Ošmera, bydlící ve sklepním větráku od hospody se zapálenými vlasy běhal po vsi vykřikujíc cosi o troubách z Jericha, apokalypse a že nám to všem říkal... avšak běda...onen rozdováděný šohaj s úsměvem nasadil novou střelu a....opět ten zvuk!!!! Navíc střela se poroučejíc k zemi zapíchla se ladně do písku a explodovala. Poté však přiskočil k zajatcům, trpících odnětím svobody za prkny mezi nimiž by i vzrostlý mastodont dokázal proskakovat saltem....a pak opět špunt...běh...špunt...běh...já se neměl dívat...Podobné snímky jsou opravdu náročné...(13.12.2011)

• - Názov filmu v preklade znamená "Nebojácny". (Jello Biafra)

• - Film bol natočený za 10 dní. (BlueNeon81)

• - Originálny negatív, či akákoľvek filmová kópia snímky neexistuje. Je len na Betamax kazete, ktorú pripravila turecká televízia. (BlueNeon81)