Dívka tvých snů

The Girl of Your Dreams

Dievča tvojich snov

Drama / Komedie / Romantický

Španělsko, 1998, 121 min

Penelope Cruz na vrcholu své krásy, doufám, že si Karel Dobrý uvědomuje čeho se mu poštěstilo, že se s ní mohl válet v posteli a laskat její nahá ňadra. To je snad pro českého herce větší úspěch než když Roden zabil De Nira v 15 minutách :-). Dívka tvých snů je vynikající komedie plná typicky španělského hysterického humoru, protiněmeckých narážek a dojemných odboček vyplývajících z doby a místa, kde se děj odehrává, je příjemné vidět spousty českých tváří ve výrazně nečeském filmu, zvlášť když některé postavy našich herců jsou vyloženě lahůdkové - ne tak úplně nezaujatý tlumočník Miroslav Táborský.(12.10.2010)

Zlatý Medvěd - výběr(9.5.2006)

Víc než o čem jiném je pro mě tenhle film o krásných očích Penélope Cruzové. Potom je to o kvalitách českých herců, pak dlouho nic, a nakonec o monstru jménem Goebbels. Téměř vše, co si představíte pod pojmem "odpuzovač nudy", najdete zde.(17.9.2006)

Woody Allen má Výstřely na Broadwayi, Fernando Trueba zase výstřely nad Berlínem.. Goebbelsův harém zvaný UFA budiž hořkou krajinou pro film, který až po okraj ve vší své komice i tragice přetéká neutuchajícím životem a jehož nejlepší scény jsou ty ztracené v překladu. Yo no te quiero, Nazi Joseph..!(29.9.2010)

Milá aj napínavá tragikomédia s dobrými hereckými výkonmi a ani chvíľu nenudiacim dejom. Jedna z mojich srdcoviek. Vedeli ste, že je to nakrútené podľa skutočných udalostí? (zdroj IMDb trivia)(8.4.2005)

Za Imperio Argentinu, jež se v podání Penélope Cruz proměnila do Macareny Granady. Ostatně dvojí verze Andaluských nocí, natáčených bilingvně německy a španělsky, dopadla skvěle, o čemž se můžeme přesvědčit i dnes.(19.9.2009)

Tehdy to byl španělský hit, natočený se španělským temperamentem, který čelil říšskému ministru propagandy, ve kterém hrála pozdější hvězda Penélope Cruz, a za který dostal náš Miroslav Táborský španělskou Goyu. Vznikla zvláštní směs komedie a dramatu, která se natáčela ve velkém v Praze a která představila solidní příběh i několik milých postav. Což není úplně málo.(27.2.2018)

Penelope tedy není dívka mých snů, proto mě film tolik nezaujal. Ale dívat se na to dalo.(19.10.2008)

Fakt zábavné pokoukáníčko. Tak trochu jiný humor než ten, který je nám znám, je tu ten španělský temperament. A vzít si na přetřes nacistické Německo jest sice okoukané, byť v tomto filmu zaujímá originální a nový nadhled na věc.(15.2.2003)

Tak něco takového jsem od španělsko-česko-německé spolupráce nečekal. Svižná, ehm, komedie, ve které je se stále nač dívat (a když už ně, tak je zde nádherná Penélope Cruz), stále se čemu smát, ohrnovat nos nad odporným Goebbelsem či obdivovat herecké kvality Miroslava Táborského. Skvěle. :)(6.5.2007)

Film, který je zajímavý jen díky účasti českých hereců a okouzlující Penélope Cruz. Jinak ale nenabízí nic nového.(22.1.2004)

Viděno 1x + 2009 - PŘEHODNOCENO - z *** na **** - 75%(26.2.2009)

Film, který kombinuje vážné s komickým, aniž by se mu podařilo naplnit byť jednu z těchto poloh tak, aby u mě zafungovala. Penelope je zde úžasná jako vždy a můj další oblíbenec Miroslav Táborský je též skvělý, totéž platí o ostatních hercích, ale za sebe prostě říkám ne. Ne, prostě mě to nechytlo, a vlastně spíš dost nudilo. Celé mi to místy připomínalo filmy typu Velký flám z r. 1966 či Ve stínu upíra z r. 2000, s tím, že oba jmenovaní si s tématem filmu ve filmu či dělání legrace z nácků poradily mnohem lépe. Obecně nejsem fandou situační komiky, na které je většina tohoto filmu postavena, těžko mě tedy mohl oslovit více než jen jako průměrná vycpávka na ospalé sobotní odpoledne. Za mě slabé 3 hvězdy.(27.8.2011)

Mirek Táborský má úžasný hlas... Velice milé a vtipné, ale prostě... nemůžu dát víc, nebylo by to fér k prudce vážným dramatům, který většinou dávám ****. Ale i trojka je přece moc pěkná známka ;-)(22.1.2004)

Je až k nevíře, jak se Penélope Cruz doplňuje s Miroslavem Táborským. Příběh nenudí, nadsázka pobaví, při davových scénách (křišťálová noc nebo separace při občerstvování u kantýny) lehce zamrazí. Výborně je rozehraný a dotažený smysl pro detail, maximální využití dílčích nápadů ("To jsou typičtí Andalusané? /- Dokonalí andílci.") .(21.1.2011)

Odhalená Penélope, sympaťák Táborský, slizoun Johannes Silberschneider. Divoká žánrová směsice komedie a dramatu, převelice zběsilých dialogů, solidní dabing studia Budíkov 2000. Taková je historická fikce Fernanda Trueby, s jehož tvorbou se setkávám prvně. Mimochodem, ve filmu je zmínka i o české herečce Lídě Baarové, někdejší milence nacistického šéfa propagandy.(20.7.2011)

Velice krásný film...příjemně se na něj kouká. Míchá vtip s poetičností i vážným pozadím. Španělský film je prostě kvalitní a ten český mu docela dobře sekunduje...Je mi jen líto, že nevzniká více takových lahůdek, jakou Dívka tvých snů zajisté je.(22.1.2004)

O Dívce tvých snů jsem četl už dávno, když se v novinách zdůrazňovala zahraniční cena pro Miroslava Táborského. Až teď se mi to podařilo vidět. A moc fajn zážitek. Tragická doba nahlížená s jižanským temperamentem, výborné dialogy, vtip i mrazení v zádech, zajímavé herecké typy a bonusově zmínka o Lídě Baarové. Plus opravdu výborný Táborský, v menší zajímavé roli i Přeučil. Celkově doporučeníhodná lahůdka.(11.7.2012)

Atmosférický, půvabný kousek s neodolatelným humorem a obsazením. Španělské hérečky na výletě v Rajchu... Pro Čechy dvě plus navíc: báječný Táborský a vzpomínka na Baarovou při epizodce s Pénelope.(26.8.2011)

Pokaždé, když ten film vidím, musím uznat, že se těm Španělům povedl opravdu mistrovský kousek. Tento film jim upřímně závidím a čekám, kdy i u nás vznikne něco podobného. Potenciál máme.(29.9.2010)

Klasický dobrý Trueba "s tahem na Oscara", ale na Belle Epoque to nemělo. Zase tu ale je Miroslav Táborský, ten jeho překladatel je naprosto dokonalý.(30.5.2006)

<< předchozí 1 2 3