Žádné boží zprávy

No News From God

Don't Tempt Me

Komedie

Španělsko / Francie / Itálie / Mexiko, 2001, 112 min

. „Bůh buďto chce vymítit všechno zlo, ale nedokáže to udělat. Což znamená, že je slabý. Nebo může, ale nechce. Což vlastně znamená, že je zlý. – A nebo nemůže a nechce. Což znamená, že je obojí a potom tedy není Bůh“. V pekle není přes hříšníky kam šlápnout, ale už z principu musí vyfouknout nebi dalšího smrtelníka. A v nebi? Tam mají opačné potíže: nejsou lidi teda duše, berou cokoliv. Na zemi proto začíná přetahovaná o nijak sympatického boxera. Rozhodně fajnový nápad včetně jazykového dělení oblastí (nebe francouzský, peklo anglický, země španělský) a výborní herci, přesto tak 3,5*. Ale vzhledem k tomu, že nedávno jsem si prošla peklem s „Malý Nicky-Satan Junior“ dávám 4*. A pro nás smrtelníky špatná zpráva na závěr. V nebi je stejné peklo jako na zemi!!! Protekce, byrokracie a navíc nejsou peníze.(8.6.2006)

• dopitak

Jediný problém, a to je námět. Proč peklo a nebe a proč v téhle podobě? Existenci dvou "agentek" akceptovat lze, ale proboha co mají být ti debilní manažeři (uhlazená dámička Marina D'Angelo a debilní kretén Davenport, kterého nadabovalo nějaký kopyto s hlasem šestnáctiletýho cucáka)? Plete se to páté přes deváté a tak se u toho klidně dvakrát prospíte, zažijete menší akční přestřelku a trochu krve, abyste nakonci nepochopili, o čem to celé bylo. Fuj.(9.1.2014)

• mis-ko

1) Určite to nie je komédia, na to je vo filme málo humoru. 2) Určite to nie je ani thriller, chýba viac napätia. 3) Nápad z výrazným vizuálnym odlíšením Neba a Pekla (ČB v farba) je dobrý, ale vizuálne málo prížažlivý. 4) Nemohúcnosť agentov Neba a Pekla živí pochybnosti, či sú naozaj tí najlepší na odvrátenie hroziacej vojny nadpozemských mocností. 5) Samotný Šéf pekelnej exekutívy (áno reč je o Satanovi) je neschopný až hrôza a jeho nebeskom proťajšku ani nehovoriac. 6) Mohol to byť dobrý film, potenciál na to má, bohužiaľ zostáva nevyužitý.(21.4.2004)

"UŽ MĚ TO ZAČÍNÁ SRÁT, JAK TU FURT DOSTÁVÁM PŘES DRŽKU!" No jéééje, schytává to mezi smrtelníkama moje sexy Penelopička pěkně, jen co je pravda. Ovšem tuhle ďábelsky svůdnou a uhrančivou pekelnou agentku jen tak něco nezastaví, a tak běží vstříc nevyhnutelnému vítězství nad fádní a obyčejnou agentkou nebes v boji o duši jednoho bezvýznamného boxera. I když nakonec je možná vše jinak.... Podle hodnocení tady se jedná o průměrnou záležitost, já se však bavil královsky a hlavně Penelopé je v tomto snímku k sežrání. A vůbec celá ta stylizace a obsazení je fajn. Tak pekelné království, pokud si to za své hříchy zasloužím, víte koho pro mě poslat. A za tuto scénu v které zazní můj oblíbený song z dětství jsem dokonce chvíli uvažoval, že to napálím za plný počet :-)(18.1.2016)

(05) Velmi podivný film, nevím k čemu ho přirovnat, podle jakých měřítek ho hodnotit. Viděl jsem film Extra život, ale připadal mi vtipnější. Tady jako by sám tvůrce nevěděl, jestli chce točit komedii nebo spíš něco jiného - protože komické to není. Scénář je totiž takový nijaký. Plytký. Už bych se na to znovu nekouknul. Hrozně zajímavá myšlenka je prostě zabitá špatným zpracováním a přílišnou délkou. A malým množstvím vtipů. Ale má to vážně příjemný obsazení - Gael García Bernal, Penélope Cruz a na vteřinu (doslova) Javier Bardem...(30.12.2008)

• - Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)

• - Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)