Žádné boží zprávy

Don't Tempt Me

Komedie

Španělsko / Francie / Itálie / Mexiko, 2001, 112 min

• mis-ko

1) Určite to nie je komédia, na to je vo filme málo humoru. 2) Určite to nie je ani thriller, chýba viac napätia. 3) Nápad z výrazným vizuálnym odlíšením Neba a Pekla (ČB v farba) je dobrý, ale vizuálne málo prížažlivý. 4) Nemohúcnosť agentov Neba a Pekla živí pochybnosti, či sú naozaj tí najlepší na odvrátenie hroziacej vojny nadpozemských mocností. 5) Samotný Šéf pekelnej exekutívy (áno reč je o Satanovi) je neschopný až hrôza a jeho nebeskom proťajšku ani nehovoriac. 6) Mohol to byť dobrý film, potenciál na to má, bohužiaľ zostáva nevyužitý.(21.4.2004)

Nebe má problémy, protože povstalci vítězí. 1) Jednapadesátiletý režisér Agustin Diaz Yanes vlastní scénář nezvládl a to je škoda, protože skvělý námět s výborným obsazením by měl na to, být jedním z nejlepších snímků, co jsem kdy viděl. Rozvláčnost a nuda zejména v první polovině však odkazuje tento pokus někam do průměru. 2) Spoiler. Český dabing stírá jednu roztomilost - lingvistický background. Vzhledem k národnosti tvůrců se na Zemi mluví španělsky. V černobílém elegantním intelektuálním Nebi pařížských kaváren vládne francouzština - dozvuk časů dávno minulých, kdy ještě všechno bylo, jak být má. Industriální fastfoodové dělnické Peklo je anglické, jak jinak. Linguou franca, používanou v Předpeklí pro diplomatický styk představitelů Nebe a Pekla, je pak latina.(22.6.2011)

krásna lesbička Carmen (ktorá je vlastne vtelený gangster) čoby agentka z pekla a šansónová speváčka (niekdajšia politička) sťa agentka z čiernobieleho neba bojujú o dušu boxéra Manyho, ktorý okrem problémov s matkou a zdravotným stavom dlhuje veľkú sumu istému magnátovi a na ktorom závidí osud tak krachujúceho neba ako aj pekla, v ktorom sa chystá poriadna revolúcia. Celkom pekné nápady, občas nejaký ten fórik (najvtipnejšia pasáž je asi keď u manyho večerajú zástupcovia neba so zástupcami pekla) krásna Penelope a môj obľúbený G.G.Bernal - to všetko by mohlo byť zárukou svkelého filmu - nebyť faktu, že španielske komédie sú na priepastne rozdielne od tých amerických a preto si na tento film budú musieť mnohí zvykať (a niektorým sa to asi nepodarí)(23.1.2006)

Je sympatické, že aj v Európe vznikajú čisto žánrové filmy, ktoré majú svoju kvalitu. Chvílu mi trvalo, kým som sa dostal do obrazu, prvú pol hodku som mal pocit, že sa pozerám na najhlúpejší film za posledné roky. Je to síce blbosť, ale celkom príjemne hravá a natolko čudná, že si ju nezameníte s ničím iným. V rukách skúsenejšieho režiséra sa z toho mohol stať kultový film.(6.10.2009)

Zajímavý nápad soupeření nebe a pekla coby odlišných manažerských filozofií, zajímavé formální zpracování (nebe - nóbl Francie, peklo - drsná Emerika), bohužel to chtělo ještě lépe propracovat příběh. A taky titulky na českém vydání DVD, to, co SPI vydali, je hnus, ze kterýho se mi množstvím hrubých gramatických chyb a jazykových nepřesností fakt nedělalo dobře...(17.12.2006)

• - Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)

• - Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)