Reklama

Reklama

Žádné boží zprávy

  • Španělsko Sin noticias de Dios (více)

Obsahy(1)

Film režiséra Agustina Díaze Yanese převádí odvěký příběh o souboji Nebe a Pekla do současného světa, a to s velkou nadsázkou. Na Zemi se mluví španělsky, v Nebi, které má podobu Paříže 30. let, francouzsky a v Pekle anglicky Obojí jsou instituce s vlastním manažerským systémem a pochopitelnou rivalitou. Poslední dobou ale Nebe výrazně prohrává, zatímco Peklo začíná mít potíže s prostorem. Když už jsou manažeři Nebe na pokraji rezignace, matka Manyho Chavese, boxera s bouřlivou minulostí, je žádá, aby zkusili zachránit duši jejího syna - manažeři Nebe to vezmou jako poslední příležitost a vysílají na Zem jednoho ze svých nejschopnějších andělů, Lolu Nevado (Victoria Abril). Kvůli rovnováze sil dobra a zla posílá Peklo zkušenou agentku Carmen Ramos (Penélope Cruz). Začíná boj o Manyho duši... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (38)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Obě hlavní představitelky a samozřejmě Gael García Bernal si užívají a očividně se baví, bohužel u neskutečně nudného scénáře. Komedie, která není ani trochu vtipná, ale naštěstí je výborně obsazená, docela dobře natočená a mluví se v ní většinou španělsky, takže díky tomu jde u mě jen o slabší průměr. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

. „Bůh buďto chce vymítit všechno zlo, ale nedokáže to udělat. Což znamená, že je slabý. Nebo může, ale nechce. Což vlastně znamená, že je zlý. – A nebo nemůže a nechce. Což znamená, že je obojí a potom tedy není Bůh“. V pekle není přes hříšníky kam šlápnout, ale už z principu musí vyfouknout nebi dalšího smrtelníka. A v nebi? Tam mají opačné potíže: nejsou lidi teda duše, berou cokoliv. Na zemi proto začíná přetahovaná o nijak sympatického boxera. Rozhodně fajnový nápad včetně jazykového dělení oblastí (nebe francouzský, peklo anglický, země španělský) a výborní herci, přesto tak 3,5*. Ale vzhledem k tomu, že nedávno jsem si prošla peklem s „Malý Nicky-Satan Junior“ dávám 4*. A pro nás smrtelníky špatná zpráva na závěr. V nebi je stejné peklo jako na zemi!!! Protekce, byrokracie a navíc nejsou peníze. ()

Reklama

zputnik 

všechny recenze uživatele

ŽÁDNÉ BOŽÍ ZPRÁVY coby zajímavé pojetí boje dobra (nebe) a zla (pekla)? Tak trochu. Jasně, zajímavý námět to je. Film má navíc své velké pozitivum ve vyvedené vizuální stránce. Ale na můj vkus je to v součtu asi tak vše. Snímek je jinak totiž jaksi nudný, nevýrazný, průměrný a v závěru imho nějak nedotažený. A když jsem v polovině filmu začínal pokukovat, kdy film skončí, tak jsem si řekl, že to asi není příliš dobré znamení. Shrnuto a podtrženo: pokud nevíte, co s načatým večerem a nemáte jinou volbu, tak tento kousek zkuste. Jinak si ale raději zahrajte s milou/milým piškvorky nebo člobrdo... hodnocení: 50/100%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No tak to byl soubojíček mezi agentem pekla a nebe o duši bezvýznamnýho boxera. Pokud je ovšem v pekle i Pené tak bych šel s ní i z celou svou duší, do pekla. V nebi už je beztak jen bůh a členové strany KDU-ČSL a to skutečně není lákává vyhlídka. Nejvíce mě z tohoto pekleně nebeského souboje uchvátila Pené Cruz z brokovnící v ruce a s cigárem v hubě wau a ňam současně. Teda, ale tolik ran pěstí do ksichtu co schytala chudinečka Penelopička se hned tak nevidí. Prej " Už mě to začíná srát jak furt dostávám přes držku". Jazyková hříčka nebe- peklo- země zavoněla slušnou originalitou. Sice žádné boží zprávy, ale přesto nejlepší zprávy za poslední dobu co jsem viděl. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

(05) Velmi podivný film, nevím k čemu ho přirovnat, podle jakých měřítek ho hodnotit. Viděl jsem film Extra život, ale připadal mi vtipnější. Tady jako by sám tvůrce nevěděl, jestli chce točit komedii nebo spíš něco jiného - protože komické to není. Scénář je totiž takový nijaký. Plytký. Už bych se na to znovu nekouknul. Hrozně zajímavá myšlenka je prostě zabitá špatným zpracováním a přílišnou délkou. A malým množstvím vtipů. Ale má to vážně příjemný obsazení - Gael García Bernal, Penélope Cruz a na vteřinu (doslova) Javier Bardem... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)
  • Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)

Reklama

Reklama