Žádné boží zprávy

No News From God

Don't Tempt Me

Komedie

Španělsko / Francie / Itálie / Mexiko, 2001, 112 min

Tak tohle se opravdu povedlo. Žádné fantastkní nebo hororové představy. Všechno bylo jasné a srozumitelné, samozřejmě i charaktery postav. Peklo a Nebe se pere o duši boxera Manyho. Obě zmíněné instituce mají na zemi své tajné agenty. Kde je anděl, musí být i ďábel, to dá rozum. Jedna strana vymýšlí způsob jak dostat tu druhou. Spousta lidí by velmi ochotně a dobrovolně následovalo Penélope do pekla, i někteří zdejší uživatelé.(2.11.2009)

. „Bůh buďto chce vymítit všechno zlo, ale nedokáže to udělat. Což znamená, že je slabý. Nebo může, ale nechce. Což vlastně znamená, že je zlý. – A nebo nemůže a nechce. Což znamená, že je obojí a potom tedy není Bůh“. V pekle není přes hříšníky kam šlápnout, ale už z principu musí vyfouknout nebi dalšího smrtelníka. A v nebi? Tam mají opačné potíže: nejsou lidi teda duše, berou cokoliv. Na zemi proto začíná přetahovaná o nijak sympatického boxera. Rozhodně fajnový nápad včetně jazykového dělení oblastí (nebe francouzský, peklo anglický, země španělský) a výborní herci, přesto tak 3,5*. Ale vzhledem k tomu, že nedávno jsem si prošla peklem s „Malý Nicky-Satan Junior“ dávám 4*. A pro nás smrtelníky špatná zpráva na závěr. V nebi je stejné peklo jako na zemi!!! Protekce, byrokracie a navíc nejsou peníze.(8.6.2006)

ŽÁDNÉ BOŽÍ ZPRÁVY coby zajímavé pojetí boje dobra (nebe) a zla (pekla)? Tak trochu. Jasně, zajímavý námět to je. Film má navíc své velké pozitivum ve vyvedené vizuální stránce. Ale na můj vkus je to v součtu asi tak vše. Snímek je jinak totiž jaksi nudný, nevýrazný, průměrný a v závěru imho nějak nedotažený. A když jsem v polovině filmu začínal pokukovat, kdy film skončí, tak jsem si řekl, že to asi není příliš dobré znamení. Shrnuto a podtrženo: pokud nevíte, co s načatým večerem a nemáte jinou volbu, tak tento kousek zkuste. Jinak si ale raději zahrajte s milou/milým piškvorky nebo člobrdo... hodnocení: 50/100%.(17.10.2004)

• Galadriel

Obě hlavní představitelky a samozřejmě Gael García Bernal si užívají a očividně se baví, bohužel u neskutečně nudného scénáře. Komedie, která není ani trochu vtipná, ale naštěstí je výborně obsazená, docela dobře natočená a mluví se v ní většinou španělsky, takže díky tomu jde u mě jen o slabší průměr.(25.8.2008)

• dopitak

Jediný problém, a to je námět. Proč peklo a nebe a proč v téhle podobě? Existenci dvou "agentek" akceptovat lze, ale proboha co mají být ti debilní manažeři (uhlazená dámička Marina D'Angelo a debilní kretén Davenport, kterého nadabovalo nějaký kopyto s hlasem šestnáctiletýho cucáka)? Plete se to páté přes deváté a tak se u toho klidně dvakrát prospíte, zažijete menší akční přestřelku a trochu krve, abyste nakonci nepochopili, o čem to celé bylo. Fuj.(9.1.2014)

• - Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)

• - Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)