Žádné boží zprávy

No News From God

Don't Tempt Me

Komedie

Španělsko / Francie / Itálie / Mexiko, 2001, 112 min

(05) Velmi podivný film, nevím k čemu ho přirovnat, podle jakých měřítek ho hodnotit. Viděl jsem film Extra život, ale připadal mi vtipnější. Tady jako by sám tvůrce nevěděl, jestli chce točit komedii nebo spíš něco jiného - protože komické to není. Scénář je totiž takový nijaký. Plytký. Už bych se na to znovu nekouknul. Hrozně zajímavá myšlenka je prostě zabitá špatným zpracováním a přílišnou délkou. A malým množstvím vtipů. Ale má to vážně příjemný obsazení - Gael García Bernal, Penélope Cruz a na vteřinu (doslova) Javier Bardem...(30.12.2008)

• dopitak

Jediný problém, a to je námět. Proč peklo a nebe a proč v téhle podobě? Existenci dvou "agentek" akceptovat lze, ale proboha co mají být ti debilní manažeři (uhlazená dámička Marina D'Angelo a debilní kretén Davenport, kterého nadabovalo nějaký kopyto s hlasem šestnáctiletýho cucáka)? Plete se to páté přes deváté a tak se u toho klidně dvakrát prospíte, zažijete menší akční přestřelku a trochu krve, abyste nakonci nepochopili, o čem to celé bylo. Fuj.(9.1.2014)

Nebe má problémy, protože povstalci vítězí. 1) Jednapadesátiletý režisér Agustin Diaz Yanes vlastní scénář nezvládl a to je škoda, protože skvělý námět s výborným obsazením by měl na to, být jedním z nejlepších snímků, co jsem kdy viděl. Rozvláčnost a nuda zejména v první polovině však odkazuje tento pokus někam do průměru. 2) Spoiler. Český dabing stírá jednu roztomilost - lingvistický background. Vzhledem k národnosti tvůrců se na Zemi mluví španělsky. V černobílém elegantním intelektuálním Nebi pařížských kaváren vládne francouzština - dozvuk časů dávno minulých, kdy ještě všechno bylo, jak být má. Industriální fastfoodové dělnické Peklo je anglické, jak jinak. Linguou franca, používanou v Předpeklí pro diplomatický styk představitelů Nebe a Pekla, je pak latina.(22.6.2011)

. „Bůh buďto chce vymítit všechno zlo, ale nedokáže to udělat. Což znamená, že je slabý. Nebo může, ale nechce. Což vlastně znamená, že je zlý. – A nebo nemůže a nechce. Což znamená, že je obojí a potom tedy není Bůh“. V pekle není přes hříšníky kam šlápnout, ale už z principu musí vyfouknout nebi dalšího smrtelníka. A v nebi? Tam mají opačné potíže: nejsou lidi teda duše, berou cokoliv. Na zemi proto začíná přetahovaná o nijak sympatického boxera. Rozhodně fajnový nápad včetně jazykového dělení oblastí (nebe francouzský, peklo anglický, země španělský) a výborní herci, přesto tak 3,5*. Ale vzhledem k tomu, že nedávno jsem si prošla peklem s „Malý Nicky-Satan Junior“ dávám 4*. A pro nás smrtelníky špatná zpráva na závěr. V nebi je stejné peklo jako na zemi!!! Protekce, byrokracie a navíc nejsou peníze.(8.6.2006)

Tak tohle se opravdu povedlo. Žádné fantastkní nebo hororové představy. Všechno bylo jasné a srozumitelné, samozřejmě i charaktery postav. Peklo a Nebe se pere o duši boxera Manyho. Obě zmíněné instituce mají na zemi své tajné agenty. Kde je anděl, musí být i ďábel, to dá rozum. Jedna strana vymýšlí způsob jak dostat tu druhou. Spousta lidí by velmi ochotně a dobrovolně následovalo Penélope do pekla, i někteří zdejší uživatelé.(2.11.2009)

• - Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)

• - Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)