Žádné boží zprávy

No News From God

Don't Tempt Me

Komedie

Španělsko / Francie / Itálie / Mexiko, 2001, 112 min

(05) Velmi podivný film, nevím k čemu ho přirovnat, podle jakých měřítek ho hodnotit. Viděl jsem film Extra život, ale připadal mi vtipnější. Tady jako by sám tvůrce nevěděl, jestli chce točit komedii nebo spíš něco jiného - protože komické to není. Scénář je totiž takový nijaký. Plytký. Už bych se na to znovu nekouknul. Hrozně zajímavá myšlenka je prostě zabitá špatným zpracováním a přílišnou délkou. A malým množstvím vtipů. Ale má to vážně příjemný obsazení - Gael García Bernal, Penélope Cruz a na vteřinu (doslova) Javier Bardem...(30.12.2008)

No tak to byl soubojíček mezi agentem pekla a nebe o duši bezvýznamnýho boxera. Pokud je ovšem v pekle i Pené tak bych šel s ní i z celou svou duší, do pekla. V nebi už je beztak jen bůh a členové strany KDU-ČSL a to skutečně není lákává vyhlídka. Nejvíce mě z tohoto pekleně nebeského souboje uchvátila Pené Cruz z brokovnící v ruce a s cigárem v hubě wau a ňam současně. Teda, ale tolik ran pěstí do ksichtu co schytala chudinečka Penelopička se hned tak nevidí. Prej " Už mě to začíná srát jak furt dostávám přes držku". Jazyková hříčka nebe- peklo- země zavoněla slušnou originalitou. Sice žádné boží zprávy, ale přesto nejlepší zprávy za poslední dobu co jsem viděl.(11.11.2007)

krásna lesbička Carmen (ktorá je vlastne vtelený gangster) čoby agentka z pekla a šansónová speváčka (niekdajšia politička) sťa agentka z čiernobieleho neba bojujú o dušu boxéra Manyho, ktorý okrem problémov s matkou a zdravotným stavom dlhuje veľkú sumu istému magnátovi a na ktorom závidí osud tak krachujúceho neba ako aj pekla, v ktorom sa chystá poriadna revolúcia. Celkom pekné nápady, občas nejaký ten fórik (najvtipnejšia pasáž je asi keď u manyho večerajú zástupcovia neba so zástupcami pekla) krásna Penelope a môj obľúbený G.G.Bernal - to všetko by mohlo byť zárukou svkelého filmu - nebyť faktu, že španielske komédie sú na priepastne rozdielne od tých amerických a preto si na tento film budú musieť mnohí zvykať (a niektorým sa to asi nepodarí)(23.1.2006)

"UŽ MĚ TO ZAČÍNÁ SRÁT, JAK TU FURT DOSTÁVÁM PŘES DRŽKU!" No jéééje, schytává to mezi smrtelníkama moje sexy Penelopička pěkně, jen co je pravda. Ovšem tuhle ďábelsky svůdnou a uhrančivou pekelnou agentku jen tak něco nezastaví, a tak běží vstříc nevyhnutelnému vítězství nad fádní a obyčejnou agentkou nebes v boji o duši jednoho bezvýznamného boxera. I když nakonec je možná vše jinak.... Podle hodnocení tady se jedná o průměrnou záležitost, já se však bavil královsky a hlavně Penelopé je v tomto snímku k sežrání. A vůbec celá ta stylizace a obsazení je fajn. Tak pekelné království, pokud si to za své hříchy zasloužím, víte koho pro mě poslat. A za tuto scénu v které zazní můj oblíbený song z dětství jsem dokonce chvíli uvažoval, že to napálím za plný počet :-)(18.1.2016)

• Galadriel

Obě hlavní představitelky a samozřejmě Gael García Bernal si užívají a očividně se baví, bohužel u neskutečně nudného scénáře. Komedie, která není ani trochu vtipná, ale naštěstí je výborně obsazená, docela dobře natočená a mluví se v ní většinou španělsky, takže díky tomu jde u mě jen o slabší průměr.(25.8.2008)

• - Agustín Díaz Yanes napsal scénář speciálně pro Penélope Cruz a Victorii Abril. (Terva)

• - Když Lola (Victoria Abril) ukazuje fotku své matky, je na fotografii herečka Pilar Bardem. (Terva)