Reklama

Reklama

Historická romance Krev andělů je svým námětem i tvůrci ryze evropskou záležitostí, ale přesto vznikla v rámci známé americké společnosti Miramax. Příběh irské guvernantky v rodině zámožného španělského lékaře začíná v roce 1936, krátce před vypuknutím občanské války. Mary Lavalleová (tak se jmenuje i román irské spisovatelky Kate O’Brienové, podle níž film vznikl) odjíždí do Španělska, aby ročním odloučením podrobila zkoušce vztah se svým snoubencem. Sblíží se nejen s třemi lékařovými dcerami, jejichž výchovu má na starosti, ale i s nejstarším synem Franciscem, který přijede z Madridu. Vznikající milostný vztah se odehrává na pozadí propukajících válečných událostí. Tvůrci nahlížejí soukromé i historické události subjektivním pohledem hlavní hrdinky (která má svoji vlastní zkušenost s občanskou válkou z Irska). Důležitou roli hraje nejen prostředí rodiny liberálního lékaře Areavagy, ale i komunita ostatních irských guvernantek, jež se pravidelně scházejí v místní kavárně. V různorodém hereckém obsazení se objevuje anglická herečka Polly Walkerová (Mary), francouzský herec španělského původu Vincent Perez (Francisco), známá italská hvězda Franco Nero (dr. Areavaga), tehdy vycházející španělská hvězda Penélope Cruzová (nejstarší dcera Pilar), španělský herecký veterán Francisco Rabal (chlípný kněz don Jorge) a také Američanka Frances McDormandová (lesbická guvernantka Conlonová). Režisérem byl anglický divadelník Nick Hamm, který předtím pracoval převážně v televizi. (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

misterz 

všechny recenze uživatele

Výborná Polly Walker a zaujímavo vykreslená atmosféra nástupu fašizmu k moci v predvojnovom Španielsku. To je ale asi tak celé, čo ma upútalo. Samotný príbeh ma moc nezaujal, ani romantická linka. Možno to bolo tými dialógmi, ktoré mi nemali čo povedať - nudné a šedivé. Ani záver ma moc nenadchol. Tiež by pomohli scénky, ktoré by v dramatickej rodine trochu vyčnievali nad priemer. Len priemer. 60/100 ()

wikus 

všechny recenze uživatele

Občianska vojna,Španielsko, romantický/dramatický príbeh írskej vychovávateľky, Franco Nero a Penelope Cruz. Aspekty,ktoré prispeli k tomu, že tento film je z môjho pohľadu naozaj vydarený. Vášeň, zloba,strach, pochopenie.Proste všetko,čo vojna prináša bolo vystihnuté dokonale a mne nezostáva nič iné, iba povedať: Ano, bolo to skvelé. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Španělská občanská válka (nebo spíš přesněji napětí ve společnosti těsně před jejím vypuknutím) jako pozadí k tuctově vypadající romanci. Stejně ledabyle jako příběh jsou napsány i postavy, takže je výsledkem jen romantická nuda. Možná by ta kniha měla šanci s lepšími scenáristy a režisérem. Ostatně film byl natočen v roce 1995 a studio pak tři roky přemýšlelo, co s ním. Z tohoto pohledu pobaví, jak tvůrci neodhadli hvězdný potenciál Penélope Cruz, která tu má ještě menší prostor než představitelka její mladší sestry. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Všiml si někdy někdo, jak je chvílemi Polly Walker podobná mladé Sophii Loren? Skvěle obsazený a zahraný snímek o mladé guvernantce z Irska, která přijíždí do rodiny bohatého španělského lékaře -Franco Nero -vyučovat jeho tři dcery angličtinu. Tu nejstarší, vlastně už dospělou hraje Penelope Cruz a nejstaršího, tak trochu z povinnosti ženatého bratra Vincent Perez.A zacne se odvíjet děj zasasený do bouřlivých událostí nástupu fašismu k moci, doprovázený nezměrným pokrytectvím církve a borcením stabilních životních hodnot,směřující k rodinné tragédii.Krásná kamera, hudba, výprava, tohle jsou zasloužené čtyři body. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Druhotriedna romanca. Ani poriadne vykreslenie napätia pred začiatkom španielskej občianskej vojny, ani poriadny milostný príbeh. Len taký letmý, letný. Nič nemení, flirt zanechá na perách a v mysli zúčastnených príjemnú spomienku. Čo sa nedá povedať o vzťahu diváka a filmu. Rozhodne žiadnu príjemnú spomienku nezanechal, skôr pachuť podpriemeru. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Mary Lavelle" Kate O´Brien z roku 1936. (Terva)

Reklama

Reklama