Krev andělů

Talk of Angels

USA, 1998, 96 min

Občianska vojna,Španielsko, romantický/dramatický príbeh írskej vychovávateľky, Franco Nero a Penelope Cruz. Aspekty,ktoré prispeli k tomu, že tento film je z môjho pohľadu naozaj vydarený. Vášeň, zloba,strach, pochopenie.Proste všetko,čo vojna prináša bolo vystihnuté dokonale a mne nezostáva nič iné, iba povedať: Ano, bolo to skvelé.(18.7.2009)

03. 07. 2009 (192.); při počátku občanské války optimismus a naděje nepřichází(3.7.2009)

Historická romance Krev andělů se odehrává ve Španělsku v prvních dnech občanské války, vznikla však v americké produkci podle románu irské spisovatelky Kate O'Brienové.... Scénář : Ann Guedes a Frank McGuinness. Kamera : Alexej Rodionov.(27.5.2011)

Všiml si někdy někdo, jak je chvílemi Polly Walker podobná mladé Sophii Loren? Skvěle obsazený a zahraný snímek o mladé guvernantce z Irska, která přijíždí do rodiny bohatého španělského lékaře -Franco Nero -vyučovat jeho tři dcery angličtinu. Tu nejstarší, vlastně už dospělou hraje Penelope Cruz a nejstaršího, tak trochu z povinnosti ženatého bratra Vincent Perez.A zacne se odvíjet děj zasasený do bouřlivých událostí nástupu fašismu k moci, doprovázený nezměrným pokrytectvím církve a borcením stabilních životních hodnot,směřující k rodinné tragédii.Krásná kamera, hudba, výprava, tohle jsou zasloužené čtyři body.(19.10.2012)

• - Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Mary Lavelle" Kate O´Brien z roku 1936. (Terva)