Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kolumbie koncem 80. let, drogové kartely jsou na vrcholu moci, lajny kokainu patří k běžnému nočnímu povyražení, které ovšem až příliš často končí střelbou a smrtí. V tomto divokém světě se odvíjí příběh dívky Rosarie, vyprávěný netradičně od nevyhnutelného (?) konce až k počátku její kariéry nájemné vražedkyně "Sicarios" a občasné "společnice" místních drogových baronů a jejich obchodních partnerů. Jedním z mála světlých bodů jejího života se stane setkání se dvěma přáteli Antoniem a Emiliem, kteří by ji mohli pomoci začít nový život. Je ale otázkou, jestli po všem co si prožila zůstává ještě nějaká naděje... (reypal)

(více)

Recenze (3)

reypal 

všechny recenze uživatele

Latinskoamerická kinematografie naštěstí není jen jedna nekonečná telenovela, ale čím dál častěji se vynořují opravdu zajímavé kousky, i když k nám se dostávají hůř než Mexikánec přes hranice USA. Přitom myslím, že zrovna tenhle film by měl i u nás slušný komerční potenciál. I když, na rozdíl od Tropy de Elite, to v žádném případě není zběsilá, akční jízda, ale spíš komorní, pomalu plynoucí, pro někoho možná jen 100 x obehraný příběh milostného trojúhelníku…..Jenže na pozadí něho se postupně skládá mozaika ze střípků minulosti, ostrých jak krejčovské tijeras, přerušovaných jen několika světlejšími okamžiky ze současnosti, plnými touhy, sexu a snad i lásky?…které ale postupně zanikají mezi čím dál tíživějšími scénami z budoucnosti, vrcholící, v pro mě nejsilnější, děsivé, šílené pohřební scéně… aby se vše na konci spojilo ve výsledný obraz, jenž je jedním z nejsmutnějších a nejpůsobivějších zachycení jednoho nelehkého lidského života a za to patří autorovy předlohy, režisérovi a v neposlední řadě představitelce Rosarie, kterou excelentně ztvárnila Flora Martinez, jedno velké RES-PE-TO. A 5 hvězd navrch. ()

Reklama

Crucifere 

všechny recenze uživatele

Španělsky mluvícím zemím v Jižní americe nevěřím, co se filmové produkce týče, poněvadž drtivá většina jejich snímků jsou telenovely, o kterých si už názor udělá každý sám. Rosario Tijeras je ale drama, které nemá s těmito výtvory nic společného, snad jen krásku v hlavní roli. Tvůrci se dokázali poprát s rozpočtem a udělat velice zajímavý snímek, kterým by neměl pohrdnout žádný fanda dramat plných krásných žen, falešných citů, zoufalství a zrady . Nebudu to dále rozebírat, komu se líbí třeba Blow s Johnym Deppem, určitě jej potěší i Rosario. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama