Ignacio neviděl svého staršího bratra Carlose více než šest let, ale jednoho večera na něho nečekaně narazí v baru. Carlos, který kdysi opovrhl zázemím rodinného hnízda a jako nezdárný syn zpřetrhal pouta se zámožnými rodiči, má vážné problémy. Propadl hazardním hrám, topí se v dluzích a jeho snoubenka Marta ho právě vyhodila na ulici. I když se zdá, že Carlos si z ničeho hlavu příliš nedělá, Ignacio mu nabídne pomoc. Sice se chystá odjet do Los Angeles dokončit studium architektury, stále však zbývá dost času na to, aby se oba bratři zapletli do dalších malérů. Během chvíle uvede Carlos svého mladšího bratra do světa plného riskování a konfrontací. Režisér o filmu Ty se vrátíš řekl: Rozhodnutí natočit téměř celý film ruční kamerou vyplynulo ze snahy co nejméně překážet hercům a nepřerušovat je. Na počátku spousty záběrů jsme ani nevěděli, jak se bude scéna vyvíjet či jak dlouho bude trvat, dokonce ani kde se bude kamera pohybovat. Jen málokteré záběry jsme opakovali. Nechtěli jsme dosahovat dokonalosti na úkor bezprostřednosti. (oficiální text distributora)

d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 2003 - Najlepšia réžia, Cena SIGNIS, Špeciálna uznanie poroty (herec Tristán Ulloa - 'For his remarkable performance of a very complex role') ()