Divocí andělé

• slovenský

Divoká banda

Drama / Krimi / Road movie

USA, 1966, 86 min

Nejsem žádný motofanda, ale tohle byla slušná jízda. 60s Kalifornie za zvuku Harleyů, nevázaný život na nekonečných silnicích a hlavně Peter Fonda! První ze dvou Cormanových filmů s rodícím se "hippie feelingem", který je tu však slušně válcován brutalitou akce i celkové myšlenky (pohřeb je toho zářný příklad). Což ovšem není vůbec ke škodě!(17.5.2010)

• J.Connor

SAMPLE Z FILMU - INTERPRET : Primal scream ALBUM : Screamadelica SKLADBA : Loaded "Just what is it that you want to do? We wanna be free. We wanna be free to do what we wanna do. And we wanna get loaded. And we wanna have a good time. That's what we're gonna do. No way baby lets go. We're gonna have a good time. We're gonna have a party" (Peter Fonda u soudu)(3.1.2012)

Sympaticky motoorkarsky film od rezisera Rogera Cormana /The Raven, 1963/. . Herecke vykony su sice priemerne az strach a dejova linia je umelo pospajana splet nahodnych udalosti, ale pre cloveka, ktory ma rad motorky, dialnice a dopravne prostriedky je film ako stvoreny. Ja som si film uzival a velmi rad sa k nemu zas a opat vratim. 66 %(24.1.2015)

• Goldbeater

Tenhle snímek je jedno velké Ale. Roger Corman se snaží zobrazit společnost nespoutaných a nepochopených motorkářů v akčním a cool světle, ale jako celek ten film zas tak moc nefunguje. Peter Fonda a Bruce Dern se do svýh rolí nepochybně hodili, ale že by si moje sympatie aspoň jeden z nich získal, to říct nemohu. Divocí andělé se možná snaží mít nějakou hlubší myšlenku, ale vypadají jako povrchní a komerční tah na mladé rebeli šedesátých let. U Cormanových hororů byla komerce předností, ale u dramat mu to moc nevychází.(27.8.2012)

"My nejsme děti boží. My jsme Pekelní andělé." A chceme svobodu a taky se chceme bavit a taky si chceme užívat života. Tak proti tomu bych za normálních okolností nic neměl. Jenže pokud to všechno znamená znásilňování, mávání nacistickými vlajkami, mlácení farářů či porušování zákona o pohřebnictví, tak to asi nesjíždíme stejnou lajnu. Tito konkrétní motorkáři jsou pro mne zkrátka jen lidským odpadem, ale motorkářské holky v kůži zase vypadají sexy, takže k filmu zaujímám sledovací stanovisko v levém horním rohu tábora za keřem a o morálku se naprosto výjimečně budu starat až po výstřiku.(21.1.2016)

• - Podle některých zdrojů film finančně podporoval motorkářský klan Hell´s Angel´s z Kalifornie. (Terva)