Divocí andělé

• slovenský

Divoká banda

Drama / Krimi / Road movie

USA, 1966, 86 min

"My nejsme děti boží. My jsme Pekelní andělé." A chceme svobodu a taky se chceme bavit a taky si chceme užívat života. Tak proti tomu bych za normálních okolností nic neměl. Jenže pokud to všechno znamená znásilňování, mávání nacistickými vlajkami, mlácení farářů či porušování zákona o pohřebnictví, tak to asi nesjíždíme stejnou lajnu. Tito konkrétní motorkáři jsou pro mne zkrátka jen lidským odpadem, ale motorkářské holky v kůži zase vypadají sexy, takže k filmu zaujímám sledovací stanovisko v levém horním rohu tábora za keřem a o morálku se naprosto výjimečně budu starat až po výstřiku.(21.1.2016)

Komu fandit, když se proti sobě postaví konzervativní systém a buranští výtržníci na motorkách? Já nedokázal fandit nikomu. Sám bych ty parchanty na motorkách vypráskal z města. Od druhé půlky se cosi začalo objevovat mezi řádky, ale dost možná hlavní síla tohoto filmu vyprchala někdy koncem 80. let. Vypadá to hezky, ale pokud má film něco vypovídat o společnosti, tak to zdaleka není tak nadčasové poselství, jako měla třeba Bezstarostná jízda.(22.8.2013)

• SuperKarel

Film o partě kreténů na motorkách, kteří jsou tak nespoutaní, že neuznávají ani hierarchii mezi sebou a své kolegy SPOILER (znásilnění vdovy přímo při obřadu). I přes násilné scény, které nejsou nikterak brutální jsem měl z filmu pocit jako by ho sponzorovala US Army, aby mladým v té době ukázala co jsou motorkáři a podobní svobodomyslní za "hovada". I přes slušný námět se ve filmu nic extra nestalo a škoda, že to vyznělo tak jedoznačně proti motorkářům, kteří jsou vyobrazení bez zábran a jakékoli špetky morálky. Pro mě jednoznačně podprůměr, i když Peter Fonda i Bruce Dern se pro své role hodili skvěle.(26.1.2013)

• Goldbeater

Tenhle snímek je jedno velké Ale. Roger Corman se snaží zobrazit společnost nespoutaných a nepochopených motorkářů v akčním a cool světle, ale jako celek ten film zas tak moc nefunguje. Peter Fonda a Bruce Dern se do svýh rolí nepochybně hodili, ale že by si moje sympatie aspoň jeden z nich získal, to říct nemohu. Divocí andělé se možná snaží mít nějakou hlubší myšlenku, ale vypadají jako povrchní a komerční tah na mladé rebeli šedesátých let. U Cormanových hororů byla komerce předností, ale u dramat mu to moc nevychází.(27.8.2012)

Sympaticky motoorkarsky film od rezisera Rogera Cormana /The Raven, 1963/. . Herecke vykony su sice priemerne az strach a dejova linia je umelo pospajana splet nahodnych udalosti, ale pre cloveka, ktory ma rad motorky, dialnice a dopravne prostriedky je film ako stvoreny. Ja som si film uzival a velmi rad sa k nemu zas a opat vratim. 66 %(24.1.2015)

• - Podle některých zdrojů film finančně podporoval motorkářský klan Hell´s Angel´s z Kalifornie. (Terva)