Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ferchaux je bohatý a především mocný podnikatel, který svou pozici získal především díky kontraktům na velké africké přehrady. Řada lidí ve vysokých finančních a politických kruzích se ho bojí. Mnoha lidem záleží na tom, aby byl zničen. Jeho Achillovou patou je jeho mladší bratr, který na rozdíl od Paula, jenž se toulá po celém světě, žije svůj ustrašený život v Paříži. A tam také policie zasáhne jako první. Paul si je velmi dobře vědom, že bratr dlouho ve vězení nevydrží, na to je příliš křehký a psychicky labilní. Paul je v krizi a potřebuje se obklopit silnými a oddanými lidmi. Když mu dá výpověď jeho řidič a vlastně pravá ruka, přijme na jeho místo ambiciózního mladíka, který ví co chce a který postupně ztrácí zábrany. Osudovou se pro něho stává i Maud - finanční poradkyně a zároveň milenka toho "správného" muže, kterého Paul potřebuje. Vysoká hra začíná. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Pasuje Belmondo Naceriho na svého nástupce ? I u nás vydaný Simenonův román se prvního filmového zpracování dočkal v roce 1963, Belmondo si v něm zahrál mladšího z ústřední dvojice - a nijak se netajil svými výhradami k Melvilleovým zásahům do předlohy. Proto nebylo až takové překvapení, že v roce 2001 vstoupil o kus dál po proudu do stejné řeky, roli bezohledného mládí předal Nacerimu a sám si střihl zkušené stáří. Samotný snímek stojí za pozornost i kvůli tomu, že jde o první Belmondovo angažmá v televizním projektu od Tří mušketýrů z roku 1959 – a vzhledem k jeho zdravotním potížím může klidně jít i o film poslední. V tom případě zakončil svoji kariéru docela symbolicky a nade vší pochybnost důstojně. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Bernard Stora mi teda nic nehovori a Jean -Paul Belmondo /100 000 dollars au soleil, Le Magnifique/ uz zazil aj lepsie filmy. Nudne a nezazivne tempo, dialogy sa obcas az nedaju pocuvat a okrem Belmonda tu je znamejsi len Daniel Russo /Blbec k veceri/. Nicim vynimocny priemer, ktory si netreba zvlast pripominat : 65 % ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Jean-Paul Belmondo v roli bohatého a vlivného podnikatele bezchybný, dal toho otravného a cynického dědka na jedničku s hvězdičkou a celý ten příběh byl velice dobře rozehrán, pomýšlela jsem na pět hvězd.. Bohužel druhá půlka není tak výborná (jako je ta první).. Škoda, že neměl JPB rovnocenného hereckého partnera.. Zajímavá věcička, která mi sedla a musím přiznat, že Ferchaux sice komunikoval břitce a někdy i nevybíravě, měl v mnoha ohledech pravdu, zejména co se lidské povahy týče.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ta první část ač nešla nějak do hloubky měla výborný tempo. Bebe si pro sebe krade každou scénu ve který hraje a je vidět že ani pokročilý věk a přicházející zdravotní problémy neubrali nic na jeho hereckém umění. Ve druhé části se svižnej ekonomickej thriller mění v drama dvou mužů a zde se bohužel ukazuje, že Samy herecky na Bebela nemá a jeho pasáže těžce přibržďují tempo příběhu, oproti první části to působí, jako kdyby se mašina zastavila uprostřed jízdy a jen funěla a bafala. Dialogově se mě hodně líbily scény se soudkyní, kterou bych pro její dravost okamžitě poslal nahánět naše korupcí prolezlý mocipány. Film by určitě dopadl mnohem lépe , kdyby postavu Mika zahrál třeba Vincent Cassell a ne Samy Naceri, který byl přesvědčivý pouze pokud hrál prchlivce a třeba závěr v chajdě vysloveně posral. Nicméně i přes výtky se jedná o kvalitní podívanou, která i přes dlouho stopáž absolutně nenudila. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Výborný první díl je sražen druhou částí, v níž má hlavní roli Naceri. Všichni okolo Naceriho by se mohli strhat a uhrát k smrti, ale jeho příšerné kreace stejně budou negativně ovlivňovat dojem z celého snímku. Ať se děje, co se děje, Naceri má připraven široký rejstřík pokleslých koutků, od úrovně "pouze po bradu", přes střední míru "do pasu" až k vrcholu jeho umění "ke kotníkům". Auvajs! Proč to enormně nesympatické jelito kazilo jinak výtečný film? ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama