Tráva

Kifferwahn

Tráva

Komedie / Muzikál

USA / Německo / Kanada, 2005, 109 min

Pro me v kazdem pripade plna palba. Hulba. No jeste, ze jsem tento film nevidel zhuleny, jinac bych to fakt nepobral. No a to ze jsem ho poradne ani tak nepobral. No jak to bylo silene, tak se mne to libilo a cim vicekrate jsem se na to dival, tim vice jsem mohl obdivovat krasu tohoto majstrstichu a ironii celeho projektu.(6.3.2007)

Od tohoto trestuhodně opomíjeného snímku jsem si sliboval leccos, ale ani v nejmenším jsem nebyl připraven na takovou šílenou smršť, která mi byla naservírována s takovou grácií, že to vyráží dech. Tento film má naprosto všechno - od chytlavých písní, přes krvavé orgie až po společenskou satiru. Obsazení vévodí vpravdě ďábelský Alan Cumming, ale v pozadí nezůstávají ani další herci z nichž svým roztomilým pozlátkem vykukuje například kouzelná Kristen Bell. Byl jsem tímto snímkem, i přes jeho přestřelenou stopáž naprosto smeten a to i přesto, že mi hulení nic neříká... Prohulených pět hvězd...(23.8.2009)

• ChewieDC

Zhruba stejně vtipné by mi přišlo podívat se na tu původní verzi z roku 1936 (možná dokonce o něco vtipnější). V dnešní době nijak zvlášť účelné, velmi televizní (podle toho, že to produkovala tel. stanice Showtime předpokládám, že je to televizní film), velmi nudné. Pár hudebních čísel je vyvedených (Ježíš, ano), splatter ke konci pobavil, ale zbytek běs.(18.5.2006)

Tak... jak to popsat? Jsem docela v šoku! Na tento film jsem šla naprosto náhodou a byla jsem v kině úplně sama... Některé části byli naprosto geniální, vtipné, podivné... a některé nudné, nechutné a opět podivné... Prostě jsem z toho stále v šoku, nevím moc jak hodnotit, ale vzhledem k tomu, že jsem se občas dost nudila, tak dávám tři hvězdičky. Některé písničky byly dobré, i některé herecké výkony... ale celý to bylo takový šílený a podivný ... :o) Skvělá byla pasáž s Ježíšem, taky konečná pasáž se střílečkou, jezením těla adod. :-)(30.5.2006)

Absulutně mimo všechny kategorie a nade všechny meze. Pocta několika žánrů, porodie několika žánrů, nikdy by mě nenapadlo, že se v muzikálu dočkám proměny z Pomády ve Sweeney Todda, svým anarchistickým pojetím a množstvím narážek ve mě Tráva vyvolala vzpomínky na mnoho filmů a taky na ty vtipné hodiny ve škole, kde nám kázali o drogách, kdepak, kdybych já byl učitel, vzal bych děti do kina na Rekviem za sen a dále by nebylo třeba nic říkat. K filmu - songy jsou chytlavé a některé scény jsou kouzelné (Ježíš) a vtipné, od úvodních záběrů je jasné, že se nedíváme na běžný snímek, Allan Cumming je fantastický v roli děsivého lektora a je úžasné sledovat jak se herci úmyslně pitvoří a předvádí groteskní výrazy, ovšem stopáž je možná zbytečně natažená, těžko se mi hodnotí snímek, který se pohybuje na hranici geniality a šílenství, ovšem ujeté snímky já rád a musím říct, že jsem se bavil i když některé myšlenky režiséra se dají ve střízlivém stavu těžko pochopit.(19.1.2009)

• - Andy Fickmen je podepsán i pod divadelní verzí tohoto muzikálu. (Mahalik)

• - Předlohou Trávy byl propagandisticý film Tell Your Children z roku 1938, varující před účinky marihuany. (Mahalik)

• - Pro film bylo ušito celkem 800 kostýmů, na nichž pracovalo 12 švadlen a také několik litevských šiček. (Mahalik)