Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Reefer Madness - slavný muzikál, který byl uváděn v Los Angeles historicky nejdelší dobu. Film se odehrává v malém americkém městě roku 1936, v době, kdy se mládež začala pohupovat na vlnách marihuanového opojení. Rodiče středoškoláků jsou pozváni do posluchárny místní školy, aby vyslechli přednášku Lektora (Alan Cumming) o šokující drogové zkáze, která se šíří mezi studenty. Fanaticky se snaží přesvědčit rodiče o restriktivních opatřeních, která se musí podniknout dříve, než staré dobré Spojené státy podlehnou hrozbě odporné MARIHUANY! Jeden šluk trávy přece vyvolává v člověku manickou energii, sexuální nespoutanost a šílenství!

Tráva je drsná komedie o hodných dětech, které sejdou na špatnou cestu do pekelných hlubin marihuanového a sexuálního šílenství. Ve filmu se střídají černobílé záběry, ve kterých je použito odlišné světlo, se zářivými a sytými barvami. Záměrem bylo přiblížit se tak muzikálům ze 40. a 50. let. Film měl světovou premiéru loni na festivalu nezávislých filmů Sundance. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Celkem ulítlá zábava. Parodie na osvětový film s výbornými muzikálovými čísly a skvělým Alanem Cummingem v mnoha vedlejších rolích. Neve Campbell tu má jen jedno (ale vynikající) taneční číslo a zbytek obsazení (v čele se starším bratrem uvedené herečky Christianem) je stylizován do naivní podoby z roku 1936, což naštěstí neplatí o řadě odvázaných muzikálových čísel. V nich byl nejzajímavější Ježíš v podání Roberta Tortiho a můžete mi věřit, že nemá nic společného s tím chlápkem z Gibsonova filmu. Bacha, stačí dát si jednoho šluka a zanedlouho z vás může být zpívající zombie. :) ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

„Ať to, co nás děsí, můžem zakázat. Nebo spálit na popel! A až se marihuany zbavíme, tak si Darwina a Freuda pěkně podáme. A sex ve filmu, který rádi nemáme, a taky buzeranty a pak komouše. Když hrozba je v tmách využij jejich strach. Cíl posvětí všechny prostředky.“ Řekl bych, že je to až zbytečně kontraproduktivní nuda. Zpravidla mě na muzikálech nebaví to zpívání, ale tady jsou některá pěvecká a taneční čísla to jediné, co si zaslouží pozornost a nějak zaujme (skvělé číslo v mléčném baru v čele s výbornou Neve Campbell, nebo horrorová zombie gore část). Zbytek je nemastná neslaná kaše bez chuti. Asi u toho tvůrci moc hulili a mysleli si, jak velkou švandu to nenatočili. Jenže nenatočili. Zasmál jsem se pouze u vystoupení Ježíše Krista. Ale možná jsem jen pouhý nadutec, který nehulí a tak to nikdy nedokáže procítit a hlavně pochopit. V tom případě se omlouvám za své nedostatky. ()

Reklama

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Od tohoto trestuhodně opomíjeného snímku jsem si sliboval leccos, ale ani v nejmenším jsem nebyl připraven na takovou šílenou smršť, která mi byla naservírována s takovou grácií, že to vyráží dech. Tento film má naprosto všechno - od chytlavých písní, přes krvavé orgie až po společenskou satiru. Obsazení vévodí vpravdě ďábelský Alan Cumming, ale v pozadí nezůstávají ani další herci z nichž svým roztomilým pozlátkem vykukuje například kouzelná Kristen Bell. Byl jsem tímto snímkem, i přes jeho přestřelenou stopáž naprosto smeten a to i přesto, že mi hulení nic neříká... Prohulených pět hvězd... ()

ChewieDC 

všechny recenze uživatele

Zhruba stejně vtipné by mi přišlo podívat se na tu původní verzi z roku 1936 (možná dokonce o něco vtipnější). V dnešní době nijak zvlášť účelné, velmi televizní (podle toho, že to produkovala tel. stanice Showtime předpokládám, že je to televizní film), velmi nudné. Pár hudebních čísel je vyvedených (Ježíš, ano), splatter ke konci pobavil, ale zbytek běs. ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Ujetý filmy prostě zbožňuju a Tráva je svým způsobem tak zvláštní, že si ji už od úvodního záběru zamilujete. Alan Cumming v roli děsivýho lektora vás provede celým filmem a popisuje dění na plátně (a fakt vtipně) takže nemusíte mít strach, že se budete nudit. Písničky jsou skvělé, rytmické a song Reefer Madness (který zazní hned v úvodu) si budete pobrukovat celý den. Co mě ovšem nejvíc dorazilo jsou ty ochotnické výrazy herců (zvlášť u Kristen Bell). Ó ano právě kvůli tomuhle človíčkovi jsem chtěl Trávu vidět a jsem rád, že jsem tak udělal, poněvadž tenhle snímek určitě stojí za to. Btw nezalekněte se, že je to Tv film, protože ve výsledku to ani nepoznáte. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu se mnohokrát vyskytuje číslo 420, které v konopné subkultuře funguje jako eufemismus pro kouření marihuany. (Mahalik)
  • I když se jedná o televizní produkci, film nabízí 16 velkolepých tanečních čísel. V těchto výstupech exceluje 30 tanečníků, kteří byli vybráni ze 400 účastníků konkurzu. (Mahalik)
  • Andy Fickmen je podepsán i pod divadelní verzí tohoto muzikálu. (Mahalik)

Reklama

Reklama