Rudolf na ostrově hraček

• USA Rudolph the Red-Nosed Reindeer and the Island of Misfit Toys (více)

Pohádkové dobrodružství soba s červeným čumáčkem, který se s pomocí přátel vydá zachránit vánoce ohrožené záhadným Hračkoberem. Každý rok zapřahá Santa Claus do saní Rudolfa, nejslavnějšího soba z Vánočního města a společně rozvážejí dárky dětem po celém světě. Tentokrát ale musí obyvatelé Vánočního města vyřešit velikou záhadu. Ve světě mizí hračky a Vánoce jsou tak v ohrožení. Rudolf je pověřen nelehkým úkolem. Se svými kamarády se musí vydat na Ostrov hraček, aby tam vypátral troufalého zloděje, který okrádá děti o jejich dárky... (oficiální text distributora)

ModryPlamen

[spoilery] Tak som troška upravil recenziu, pretože ta predošlá bola troška nešťastne napísaná. V prvom rade, nie som jedinec, čo by očakával od každého animáku animáciu v štýle Pixaru. Teda som neočakával nič v štýle Príšerky s.r.o. No priznám sa, že som zostal z animácie toho yettiho a tej kráľovnej hrošice (meno si nepamätám) nepríjemne prekvapený, ostatné postavy boli na tom lepšie, no neodvážil by som sa to nazvať najmodernejšou animačnou technológiou, byť sa píše rok 2001. Pripomenulo mi to moje staré PC hry, ktoré som už dávno nehral a ani už nebudem hrať. Animáciu ale nikdy na animáku nehodnotím. No spev, ktorého tu bolo nezdravé množstvo, hlavne v prvej polovici filmu, to už áno. Nie že by som to neprežil, no keď začne spievať hrošica, tak to bolo priveľa aj na mňa. Výraznejšie zaujal záporák, no nahnevalo ma, že jeho príbeh je len kopírka príbehu postavy Jessie z dva roky staršieho animáku Toy Story 2. Najlepšie z príbehu bolo chytanie záporáka v druhej polovici (vzducholoď, horská dráha). Inak príbeh cestovanie, nie že by mi to v animákoch vadilo, no konkrétne v tomto prípade ma to moc nebavilo. ()

Diamant

Po výchovnej stránke, hlavne čo sa týka detí, je tu záporom vymyslenina Santa Clausa a jeho klamstvo, keď odvrhnutej hračke (macko) hovorí, že chlapec, ktorý ju dostal si ju opatroval, pritom sa k nej tak správal, že sa dostala až na smetisko. Pozitívom je veľmi pekný apel na deti, aby šetrne a citlivo zaobchádzali s hračkami, tiež aby sme boli spokojní s tým, aké dary sme dostali - sob Rudolf bol so svojím červeným nosom veľmi užitočný, hoci zo začiatku s ním nebol spokojný. Pochváliť treba výborný slovenský dabing, aj spevu. Divákov tiež poteší krásna až dojímavá hudba a veľmi pekná animácia sobov, prírody, domov. Naopak, niektoré postavičky by mohli byť krajšie zobrazené, napríklad snežný muž vôbec nezapadá svojím spôsobom stvárnenia medzi ostatných. ()

Scraffy

Celkom milý filmik pre deti, ktorý dokáže spomínané deti zaujať. Animácia je na svoju dobu dobrá a príbeh celkom tiež. Ja som sa bavil, takže deti pri tom budú v siedmom nebi. ()

majo25

Podobné ako prvý film, akurát už v 3D animácii. Tá z dnešného pohľadu pôsobí odfláknuto, ale v dobe vzniku to bol asi štandart, aj keď lacný štandart. Postavičky vyzerajú sympaticky, chovajú sa však stupídne. Horšie je to ešte s tuctovým vianočným príbehom, ktorý je "prikrášlený" infantilným humorom a je opäť strašne uspievaný. Každých päť minút začne niekto rumázgať a tempo animáku sa totálne spomalí. Fakt iba pre najmenšie decká. ()