Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Všechno to začíná v newyorském metru. Pro většinu cestujících je to další z mnoha obyčejných dnů, které se ničím nebudou lišit od těch předchozích. Možná jen tím, že mezi nimi sedí klaun. Má obrovské rozbité boty, pestrobarevný klaunský kabát, namalovaný obličej a červený nos. Narozdíl od lidí je klaun veselý a má důvod. Chystá se totiž spáchat nejodvážnější bankovní loupež v dějinách. Všechno má dokonale promyšleno, všechno je vyzkoušeno a všechno také klape. Alespoň zpočátku. Banka je vyloupena a Grimm se svými komplici, Loomisem a jeho dívkou Phyllis doufá, že zatímco bude policie s běsnícím policejním šéfem hledat klauna, oni už budou sedět v letadle směřujícím daleko za hranice. Jenže to všechno nakonec dopadne úplně jinak. V newyorských ulicích se proti nim totiž všechno spiklo. Auto, kterým chtěli ujet bylo odtaženo, taxikář jim nerozumí a řidič autobusu hodlá jezdit přesně podle předpisů. A navíc vše komplikuje Phyllis, která hodlá opustit smolaře a nešiku Loomise, protože miluje Grimma. Zdá se, že útěk je nemožný, přestože letiště je tak blízko. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

TheMaker 

všechny recenze uživatele

::::::::::::: Je to docaela vtipné, ale nějak mne to nevzalo. Už jsem to myslím před několika lety viděl a pamutuji se, že jsem se ani nedodíval. Je to takové nezáživné. Bill Murray je jako vždy vynikající, ale není nad jeho novější filmy, tím mám samozřejmě namysli Ztaceno v překladu a Zlomené květiny, které mám ve své filmotéce a jsem na to hrdý !! ,-) Takže pokud máte po boku některý z těchle dvou filmů, tak se dejte radši do něho. :::::::::::::: ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tak tahle slátanina je fakt až ubohá, nevim proč se museli opičit po skvelým a salvným filmu bezva finta a dělat stupidní americkej remake, kterej bohužel má s Beza Fintou společný jen příběh a všechno ostaní včetně herců jsou absolutně odfláknutý, Geena Davis je hodně průměrná a vůbec nevyniká a Bill Murray to rozhodně nezachrání a ještě k tomu se nevyhne srovnáním s Belmondem a tomu nesahal ani po kotníky.a to i když se snažil asi nejvíc ze všech herců. Podle mě se tohle ani nemuselo točit, natož vysílat v televizi ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Kdybych viděl jen prvních třicet minut a pak by vypnuli proud, všude bych rozhlašoval, že jde o jediný americký remake, který předčí francouzský originál (Bezva fintu). Rychlá změna má větší tempo, vtipnější dialogy a Billa Murrayho. Tam, kde se původní autor Francis Veber zdržoval se zbytečně dlouhou expozicí, nás tvůrci R. Z. rychle a vtipně vtáhnou do děje a okouzlí několika zlepšováky. Jenže po půl hodině následuje další děj - zcela původní - a ten je nezajímavý, nudný a plný zmateného pobíhání. Nechápu proč. Takže bohužel... 50 % ()

sud 

všechny recenze uživatele

I když to Francouzskému originálu nesahá ani po paty, je to docela dobře koukatelné. První půlhodina je výtečná stejně jako v originále, avšak ke konci to značně slábne. Tam kde originál zesiluje, tam remake vyznívá do prázdna. Billa Murraye mám docela jako komika rád, ale na Jean Paul Belmonda nemá ani omylem. Geena Davisová co se týče půvabu se může rovnat Kim Catrallové, nemá však její charisma. Nenáročná podávaná, pobavíte se, ale jednou vidět stačí. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Neměl jsem tušení, že Bezva finta stála Američanům za tu námahu, aby se rozhodli ji předělat. Bill Murray je zcela jiný typ komika než rozjařený Belmondo, kterého skvěle daboval Krampol. Geena Davis nesahá původní představitelce ani po kotníky a Randy Quaid byl protivný snad vždy a všude. Co tedy chválit? Jednoznačně hlavního detektiva Jasona Robardse a příběh, který se po vyloupení banky ubírá malinko jinudy, takže to není taková doslovná záležitost jako v případě předělávky Kopyta. 50% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Bill Murray v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

Reklama

Reklama