I když to Francouzskému originálu nesahá ani po paty, je to docela dobře koukatelné. První půlhodina je výtečná stejně jako v originále, avšak ke konci to značně slábne. Tam kde originál zesiluje, tam remake vyznívá do prázdna. Billa Murraye mám docela jako komika rád, ale na Jean Paul Belmonda nemá ani omylem. Geena Davisová co se týče půvabu se může rovnat Kim Catrallové, nemá však její charisma. Nenáročná podávaná, pobavíte se, ale jednou vidět stačí.(23.2.2006)

Dve hviezdičky proste nemôžem dať (akokoľvek by som chcel) kvôli perfektnému úvodu, v ktorom je v presnom množstve namixovaný humor a chytrosť. Ten zvyšok mi ale prišiel hrozne uťahaný, zbytočný a nezábavný. K hercom-Murray, klasicky výborný, na ňom ten zvyšok stojí, Geena Davis je krásna a Randy Quaid je tak otravný, že som si niekoľkokrát želal jeho smrť. 50%(28.3.2009)

• cure

Další márny filmový pokus o remake úspešného európskeho filmu po americky. Už len ten výber hercov je tak, tak, tak veľmi americký, že to nemôže byť úspešné. Úplny odpad to nieje, americká profesionalita tam cítiť je, ale kto raz videl originál jednoducho viacej ako 20% nedá, aj keď tam hraje Bill Murray.(7.10.2010)

Pokus o americký remake Belmondovy Bezva Finty se příliš nepodařil, ale neřekl bych, že je to přímo propadák. Film měl i světlé chvilky a Bill Murray je skvělý herec, který dokáže i podprůměrný lívanec kravského lejna povznést alespoň na borůvkový koláč z Tesca. Sice je poněkud vysušený a všichni víme, jak uměle chutná, nicméně je to pořád lepší, než se ládovat trusem z tura. Poněkud novým prvkem je pak celkem zdlouhavý útěk všech zúčastněných. Komediálních prvků zde naservírováno poskrovnu, ale to už je Murrayeho styl. Nedělat před kamerou skoro nic a přesto být docela vtipný. Zde to příliš nepůsobí, ale i tak je to solidní průměr. Odpočinková komedie, ale pokud se chcete zasmát u skoro totožného filmu s lepším provedením, rozhodně zvolte Belmonda. 50%(4.1.2015)

::::::::::::: Je to docaela vtipné, ale nějak mne to nevzalo. Už jsem to myslím před několika lety viděl a pamutuji se, že jsem se ani nedodíval. Je to takové nezáživné. Bill Murray je jako vždy vynikající, ale není nad jeho novější filmy, tím mám samozřejmě namysli Ztaceno v překladu a Zlomené květiny, které mám ve své filmotéce a jsem na to hrdý !! ,-) Takže pokud máte po boku některý z těchle dvou filmů, tak se dejte radši do něho. ::::::::::::::(28.3.2009)

• - Bill Murray v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)