• cure

Další márny filmový pokus o remake úspešného európskeho filmu po americky. Už len ten výber hercov je tak, tak, tak veľmi americký, že to nemôže byť úspešné. Úplny odpad to nieje, americká profesionalita tam cítiť je, ale kto raz videl originál jednoducho viacej ako 20% nedá, aj keď tam hraje Bill Murray.(7.10.2010)

Pokus o americký remake Belmondovy Bezva Finty se příliš nepodařil, ale neřekl bych, že je to přímo propadák. Film měl i světlé chvilky a Bill Murray je skvělý herec, který dokáže i podprůměrný lívanec kravského lejna povznést alespoň na borůvkový koláč z Tesca. Sice je poněkud vysušený a všichni víme, jak uměle chutná, nicméně je to pořád lepší, než se ládovat trusem z tura. Poněkud novým prvkem je pak celkem zdlouhavý útěk všech zúčastněných. Komediálních prvků zde naservírováno poskrovnu, ale to už je Murrayeho styl. Nedělat před kamerou skoro nic a přesto být docela vtipný. Zde to příliš nepůsobí, ale i tak je to solidní průměr. Odpočinková komedie, ale pokud se chcete zasmát u skoro totožného filmu s lepším provedením, rozhodně zvolte Belmonda. 50%(4.1.2015)

Americká variace Belmondovy Bezva finty, ze které je zachováno jen vykradení banky v kostýmu klauna, je ale staženo maximálně na 20 minut a zbytek filmu je jen utíkání před policií, chytání autobusu či letadla a pitvoření Randyho Quaida. Občas je to zábavné, občas nudné. Prostě průměr. Hudba: Randy Edelman(20.8.2010)

Dve hviezdičky proste nemôžem dať (akokoľvek by som chcel) kvôli perfektnému úvodu, v ktorom je v presnom množstve namixovaný humor a chytrosť. Ten zvyšok mi ale prišiel hrozne uťahaný, zbytočný a nezábavný. K hercom-Murray, klasicky výborný, na ňom ten zvyšok stojí, Geena Davis je krásna a Randy Quaid je tak otravný, že som si niekoľkokrát želal jeho smrť. 50%(28.3.2009)

Je mi jedno, že jdu proti proudu, ale líbilo se mi to. Bezva fintu už jsem viděl dávno a kromě úvodní půlhodinky si z ní taky nic nepamatuju. Takže jsem si chtěl osvěžit pamět alespoň americkým remakem. Čekal jsem daleko větší bídu podle zdejších komentářů. Bill Murray je můj oblíbený herec a možná jsem na něj zatížený až moc. Jelikož některé komentáře se týkají srovnávání až moc, měl bych si asi znovu pustit původního Belmonda. Třeba pak hodnocení změním. Možná, a nebo taky ne. 70%(8.9.2007)

• - Bill Murray v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)