• Kubaso

Tak tady mě Bill Murray hodně zklamal. Film je sice docela vtipný a příjemně svižný, ale ve druhé půli míří po všech stránkách jaksi donikam. Přesto je to celkem ucházející komedie, ale s "Bezva fintou" se absolutně srovnávat nedá. Kupodivu i Murray vychází ze srovnání s Belmondem dosti bídně, ale pokud jste původní film neviděli, s klidem si přidejte jednu *. Koukat se na to určitě dá.(29.3.2007)

Pokus o americký remake Belmondovy Bezva Finty se příliš nepodařil, ale neřekl bych, že je to přímo propadák. Film měl i světlé chvilky a Bill Murray je skvělý herec, který dokáže i podprůměrný lívanec kravského lejna povznést alespoň na borůvkový koláč z Tesca. Sice je poněkud vysušený a všichni víme, jak uměle chutná, nicméně je to pořád lepší, než se ládovat trusem z tura. Poněkud novým prvkem je pak celkem zdlouhavý útěk všech zúčastněných. Komediálních prvků zde naservírováno poskrovnu, ale to už je Murrayeho styl. Nedělat před kamerou skoro nic a přesto být docela vtipný. Zde to příliš nepůsobí, ale i tak je to solidní průměr. Odpočinková komedie, ale pokud se chcete zasmát u skoro totožného filmu s lepším provedením, rozhodně zvolte Belmonda. 50%(4.1.2015)

Původně jsem ani koukat nechtěl, ale nakonec sem kanál nepřepnul, docela mě to zaujalo. Začátek byl vcelku povedenej a dokázal probudit zvědavost, ale potom co se všichni aktéři loupeže dostali ven z banky a vydali se na cestu na letadlo, zvědavost pomalu pominula. Bylo to hodně zdlouhavý a postupně se to až moc překombinovalo, asi aby to bylo vtipnější, ale to se moc nepovedlo. Prostě nějakej silnější dojem to ve mě nezanechalo.(9.3.2013)

Je mi jedno, že jdu proti proudu, ale líbilo se mi to. Bezva fintu už jsem viděl dávno a kromě úvodní půlhodinky si z ní taky nic nepamatuju. Takže jsem si chtěl osvěžit pamět alespoň americkým remakem. Čekal jsem daleko větší bídu podle zdejších komentářů. Bill Murray je můj oblíbený herec a možná jsem na něj zatížený až moc. Jelikož některé komentáře se týkají srovnávání až moc, měl bych si asi znovu pustit původního Belmonda. Třeba pak hodnocení změním. Možná, a nebo taky ne. 70%(8.9.2007)

Jako jeden z mála se této komedie musím zastat (už jen proto, že jsem si k ní sám přeložil české titulky). Je sice pravda, že o pět let starší verzi s Belmondem jsem zatím neměl tu možnost vidět (a možná je vážně lepší, to nikomu nevyvracím), ale o "Rychlé změně" nelze jen tak říct, že je to remake tohoto filmu, stejně tak nelze říct, že je Belmondova "Bezva finta" originál. Oba dva filmy čerpají z knihy "Quick Change", která byla napsána v roce 1981. Každý z obou filmů zpracovává tento příběh jiným způsobem. Takže film Rychlá změna ve své podstatě není remakem, ale jen dalším zpracováním příběhu (snímek "Červený drak" z roku 2002 také není remake filmu "Manhunter" z roku 1985, jen vychází ze stejné předlohy). No, to byl jen tak na okraj můj názor na to, proč má tato komedie poměrně nízké hodnocení. On je to v podstatě takový zapomenutý a přehlížený film. Zkuste se na to nekoukat jako na "remake", ale jako na obyčejnou komedii s Billem Murrayem. "Rychlá změna" je typická komedie, které Murray v 80. a první půlce 90. let točil. Není to jeho nejlepší kousek, ale i tak je zde dobrý a vtipný. Stejně tak i jeho dva kumpáni Geena Davis a Randy Quaid nebyli vůbec špatní, společně vytvořili sympatické trio. Uznávám, někdy byly nabručenosti Davisové a Quaidova hloupost otravné. Policejní náčelník Jasona Robardse není zrovna tou nejsympatičtější postavou, ale o to víc pak divák fandí partě lupičů. Film možná nepatří k těm nejvtipnějším komediím, ale zábavné a vtipné momenty a dialogy zde jsou. Zábavné jsou i postavy, které ústřední trojice během svého smolného prchání potkává (mafiáni, anglicky nemluvící taxíkář Tony "Monk" Shalhoub nebo třeba pedantský řidič autobusu, který vás nevezme, pokud nemáte drobné). Prostě pro mě je tento film příjemná a nenáročná komedie, u které si mohu odpočinout. Ale jak už jsem napsal, mé hodnocení pochází z originální verze. Třeba za negativní názory může nepovedený dabing...EDIT: Tak jsem Bezva fintu konečně viděl a Rychlá změna se mi stejně líbí víc...(5.1.2009)

• - Bill Murray v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)