Malá Tinke žila v polovině 19. století se svými rodiči na samotě kdesi v dánských lesích. Když jí bylo sedm, přerušila její šťastné dětství náhlá smrt obou rodičů. V osamění živořila mnoho měsíců, než potkala pasáčka krav Laruse, který ji vzal na nedaleký statek, kde ji představil svým pánům. Ti vnímají zdivočelé dítě rozporuplně, statkář by se jí rád co nejrychleji zbavil, ale jeho žena by ráda Tinke pojala za vlastní, neboť její jediné dítě trpí silnou mentální retardací. Tinke ale na statku zůstat nechce. Touží najít své prarodiče, kteří by dle slov její matky měli být velmi zámožní lidé. Jenže jejím jediným vodítkem je drahocenný náhrdelník, který ji předala matka krátce před svou smrtí. (Flarnytryl)

tahit

Tak takhle dobře hrát malou holku, to se jen tak nevidí, (roli Tinke ztvárnila s neuvěřitelnou lehkostí). To byla sázka na jistotu. To malé děvče mě dokázalo rychle dojmout. Jo a ještě abych nezapomněl, pozitivum filmu je pohádkový háv, romantická nota a úsměvný styl. ()

kajda.l

Po úvodních pěti minutách jsem si říkal, že by se mohlo jednat o solidní dobrodružný film, po dalších deseti jsem to zavrhl a snažil jsem se navnadit na podivnou pohádku, ani to nevyšlo. Výsledkem totiž je sladkobolně slaboduchá story, provázená hudbou připomínající ty nejlacinější německé TV filmy, o rezatém andílkovi s modrýma očima, který když sladce nemrká do kamery, tak otravně ječí nebo vrčí, prostě neskutečně otravnej fracek a to mám filmy s dětskými hrdiny opravdu rád. A aby té "lidskosti" a vypočítavosti nebylo málo přidáme neustále fackovaného sirotka, dochutíme to uslintaným ňuňu retardem a jako nejsladší třešničku přidáme primitivně natočené flashbacky s Tinke rodiči, zde už mi chyběly jen poskakující bílí králíčci či závěrečný ohňostroj. Ovšem nebyla by to dánská "kvalitka", aby ji zdejší šamani neposlali s pětaosmdesáti procentům, je to Dánsko a tam se přeci točí pecky!!! Jen by mě zajímalo, kolik by Vlčí dívka získala, kdyby byla vytvořena u našich západních sousedů. Tak o čtyřicet méně :) ()

hygienik

Keby toto bol film pre dospelých, bol by to naivný príbeh, najskôr z pera D. Steelovej. Lenže toto bol dánsky film pre deti z pekného prostredia s talentovanou malou Tinke a trochu nevierohodným dobrým koncom. Tú naivitu mu rád odpustím. ()

toma.baza

Příběh se odehrává v Dánsku v roce 1850. Hlavní hrdinkou je devítiletá dívka Tinke. Je špinavá a hladová. Oba její rodiče zemřeli a jenom zázrakem přežila v lesích. Tinke potká pasáčka krav, Laruse, který ji dá chleba a mléko. Postupně si získává její důvěru a pochopí, že by Tinke umřela hlady, kdyby ji nepomáhal. Larus ji vezme s sebou na statek, kde pracuje. Statkář by ji chtěl poslat do chudobince, ale jeho žena by si Tinke chtěla nechat a vychovat ji jako svoji dceru, kterou nikdy neměla. Ale Tinke je jako divoké zvíře a má svůj vlastní plán. Na maminčině smrtelném loži dostala náhrdelník. Maminka ji řekla, že pochází z velmi bohaté rodiny, ale že ona utekla s Tinčiným otcem a od té doby své rodiče neviděla. Řekne Tinke, ať najde své prarodiče... ()

Dimo

Naprosto vynikající rodinný film, který opravdu pohladí, co je však nejobdivuhodnější, je úžasný herecký výkon malé Sarah Juel Werner, nad kterým zůstává rozum stát. ()

Flarnytryl

Příběh je opravdu trochu naivní a snadno předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Film si mě získal jemným humorem, rychlým plynutím děje a především malou Tinke, kterou výborně ztvárnila Sarah Juel Werner. ()

ferika

Hm, celkom detsky film to ani nie je, skor by som povedal rozpravka pre aj odrastenejsie deti - tak asi do penzijneho veku :) Miestami trochu jadrny styl, skor bez zbytocneho patosu. Mne sa ten styl videl prijemne civilny. Dievca, ktorej najprv zomrie otec a zije s mrtvou matkou v drevenej chajde - pre deti asi aj trochu menej stravitelne. Aj ked ktohovie. Ale vykony hercov, hlavne v detskych ulohach su vyborne, film som videl asi 5x a chystam sa ho pozriet si znova. Prijemna zmena stylu v dnesnej dobe! ()