poster

Bubba Ho-tep

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 2002, 92 min

Režie:

Don Coscarelli

Předloha:

Joe R. Lansdale (povídka)

Scénář:

Don Coscarelli

Kamera:

Adam Janeiro

Hudba:

Brian Tyler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anais
  **

  Hororové to není, mumie vypadá naprosto gumově, což byl možná záměr. Vtipné jsou Elvisovi hlášky, a v podstatě nápad dát dohromady starého, dávno mrtvého, ale živého Elvise s mumií vysávající duše je sám o sobě perfektní. Nejkrásnější scéna je asi ta, v níž přijde Elvis do místnosti a jeho dvojník otočený zády ke dveřím vytuší „královu“ přítomnost. Následující moment je plný posvátné úcty, a nepřekonatelné absurdity. Nehledě na tyto drobné klady, je Bubba Ho-tep celkem nuda, kterou lze doporučit snad jen lidem, kteří mají rádi Bruce Campbella. Hail to the king baby.(24.8.2006)

 • 3DD!3
  ****

  Elvis a černý JFK v ultimátním souboji proti egyptské mumii? Proč ne? Dokonalá zápletka, citlivá režie, bezvadné hlášky a Bruce Campbell v životní formě. Celý film se navíc odehrává za stěnami nejděsivějšího místa na světě. Domova důchodců. Opouštíme jej jen u flashbacků, Elvisova héroického výletu k mostu a u finální konfrontace. Temné až filozofické úvahy "Krále" navíc dávají BUBBA HO-TEPovi místy až neuvěřitelný přesah. A ta hudba. Tyler se vážně předvedl. Sorry, man.(27.9.2010)

 • Ruut
  *****

  Elvis Presley nezemřel. Jen si vyměnil kdysi roly se svým dvojníkem. Samotný král dožívá v domově důchodců kdesi v Texasu. Najednou začínají přibývat záhadná úmrtí ostatních staroušků. Elvis spolu se svým přítelem černochem, který si myslí že je John F. Kennedy (vyoperovaly mu kus mozku a namísto něj má v hlavě pitlík písku), zjistí že úmrtí má na svědomí oživená mumie,jež se kdysi v Texasu ztratila z muzea. Spolu se rozhodnou s ní zůčtovat. Tohle vypadá na náběh na zběsilou akční jízdu. Zvlást když v tom hraje Bruce "Ash" Campbell. Bruce je opravdu famozní a k nepoznání v masce 70letého Elvise. Ale opravdu není dobré čekat šílenost typu Evil Dead. FIlm je kombinací těžce černé komedie se špetkou hororu a množstvím monologů hlavní postavy nutících k zamyšlení. Tempo je pomalé a akční scény odpovídají tomu že hrdinové jsou důchodci nad hrobem. Ale to vůbec nevadí. Spíše naopak. Moc takových filmů jako Bubba Ho-tep jsem neviděl.(4.6.2006)

 • Slasher
  ****

  Dědek Elvis s hnisajícím penisem někde v domově důchodců se postaví oživlé egyptské mumii, co chce vysát duši prdelí nejen jemu, ale všem jeho bezmocným spolubydlícím. Zápeltka je maximálně šílená, ale celý to už tak bláznivě nepůsobí. Spíš naopak. Ale funguje to jako horor stejně jako komedie. Maximálně osobitý film a dokonalý Bruce Campbell. Eat the dog dick of Anubis you ass wipe!(7.2.2008)

 • choze
  ****

  Dva blázniví dědci z domova důchodců nebo Král a JFK odsunutí do ústraní a bojující proti mumii? Hlavní kvalitou filmu není komediální ani hororový nářez, ani na odiv stavěná ujetost, ale nádherná melancholie, k níž přispívá především hudba, kterou si do teď pobrukuju. Bruce bez svého obvyklého přehrávání odvedl perfektního zestárlého Elvise. A teď šup PHANTASM V, Coscarelli.(18.1.2009)

 • - Rozpočet filmu byl něco málo přes 500.000 dolarů. (Chatterer)

 • - Film se točil v opuštěné nemocnici pro veterány poblíž Los Angeles. (BoredSeal)

 • - Ve filmu nezazní ani část melodie od Elvise, protože cena za licenci k jedné písni Presleyho odpovídala polovinu rozpočtu. I jako upoutávky na Elvisův maratón režisér použil vybrané úryvky z veřejného filmového archívu, na kterých jsou herci podobní Elvisovi. (BoredSeal)