poster

Bubba Ho-tep

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 2002, 92 min

Režie:

Don Coscarelli

Předloha:

Joe R. Lansdale (povídka)

Scénář:

Don Coscarelli

Kamera:

Adam Janeiro

Hudba:

Brian Tyler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  ****

  Tak tohle se Brucovi fakt povedlo! Perfektní zábava pro Campbellovi / Elvisovi fanoušky, ale vlastně i pro kohokoliv jiného. Není zde žádná akce, spíš jde o konverzačku, ale je perfektně napsaná. Hlavně proto, že Elvis je tak starej, že sotva chodí, se výraznější akce za celý film nedočkáme. Ale to vůbec nevadí. Tak trochu se tu řeší i otázka stárnutí a film celkově hrozně hraje na nostalgickou notu, ale především je to zábava.(3.8.2009)

 • Nick Tow
  *****

  Je to všetko iné, len nie horror a nie komédia, je to film, ktorý je kategóriou samou o sebe. Buď vás to po pätnástich minútach prestane baviť, alebo sa namotáte. Milujem obskúrne témy, čierny humor a zrovna tak milujem, keď pod zdanlivo ľahučkými hláškami a "srandovným" dejom buble hlboká a temná výpoveď - v tomto prípade meditácia nad jedným zbabraným a povrchne prežitým životom a o túžbe aspoň na staré kolená s tým čosi urobiť. Posolstvo: chráňte si svoje duše, viac ako svoj "řiťák!"(3.2.2007)

 • Joe321
  *****

  Naprosto geniální počin. -"Ask not what your rest home can do for you. Ask what you can do for your rest home." Hláškující stroj, mistr Campbell, jako Elvis společně s černým Kennedym v zápase na život a smrt proti duše vysávající mumii. Hlavně díky předešlému obsahu se mi do toho hrozně dlouho nechtělo, ale vylezla z toho nadmíru zajímavá věc s výtečnou hudbou (!) a vůbec celkově velmi stylizující sranda od začátku do konce a to i se slušně zapracovaným vážným prvkem. Bruce zvládá Elvise parádně, baby. -"There had been two presidential elections since I had a boner like that one."(3.6.2010)

 • choze
  ****

  Dva blázniví dědci z domova důchodců nebo Král a JFK odsunutí do ústraní a bojující proti mumii? Hlavní kvalitou filmu není komediální ani hororový nářez, ani na odiv stavěná ujetost, ale nádherná melancholie, k níž přispívá především hudba, kterou si do teď pobrukuju. Bruce bez svého obvyklého přehrávání odvedl perfektního zestárlého Elvise. A teď šup PHANTASM V, Coscarelli.(18.1.2009)

 • Morholt
  ****

  Elvis žije! Dožívá ve starobinci kdesi v Texasu a trápí ho nádor na péru. A nejen to. V domově důchodců je s ním zavřený i John F. Kennedy. Místo kusu mozku má voperovaný pytel s pískem a kůži mu nechali napustit do černa, aby ho lépe ukryli. Společně se postaví mumii, která po nocích brázdí chodby jejich domova a na stěny záchodků píše, že faraon žere oslí bobky. Tohle prostě nevymyslíš. 80%(13.1.2014)

 • - Film se točil v opuštěné nemocnici pro veterány poblíž Los Angeles. (BoredSeal)

 • - Ve filmu nezazní ani část melodie od Elvise, protože cena za licenci k jedné písni Presleyho odpovídala polovinu rozpočtu. I jako upoutávky na Elvisův maratón režisér použil vybrané úryvky z veřejného filmového archívu, na kterých jsou herci podobní Elvisovi. (BoredSeal)

 • - Film byl natočen za 30 dní. (facojurka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace