Jurský park 3

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

• Matty

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Ale můžu do ní vstoupit třikrát? Můžeš, jenže dopadneš jako třetí Jurský park. Nebýt pěkně rozpohybovaných dinosaurů, těžko bych na něm našel něco pozitivního. Jurrasic park 3 je pouze akční výluh a kdyby v něm místo dinosaurů expedici ohrožovali třeba lidožraví domorodci, rozdíl by byl jenom v těch domorodcích. Takhle je to jednoznačné – pro peníze, pro peníze a pro ještě větší kopu peněz. Ale tentokrát Spielberg coby producent doopravdy šlápl vedle, do pořádného – ještě horkého – raptořího lejna.50% Zajímavé komentáře: Gemini, DaViD´82, 902 10, MilesTeg, Weirdman(10.8.2005)

O moc horšie, ako predchádzajúce diely to určite nie je, tak na úrovni dvojky, ale ešte viac svižnejšie a menej upotené. Čakal sa shit, to si priznajme, dostavilo sa však príjemné prekvapenie. To si väčšina neprizná. Už je v pláne štvorka, no uvidíme.....Celá séria je iba čistá zábava, ak by si to ešte niekto nevšimol.(28.9.2009)

No tak rozhodně lepší než dvojka, ale zase né tak dobrý, aby to předčilo i první díl. Tady se samozřejmě už úplně vytratila originalita a už od začátku bylo jasný kdo přežije a jakým směrem se bude příběh odvíjet, ale příběh byl vpodstatě nahrazen akcí, teda spíš nustálým útěkem před nějakým dinosaurem a nebo občasným zabitím, kterýho tam bylo na muj vkus velice málo, to že tam na začátku chcíplo pár lidí je sice pěkný, ale dalších 70 minut kde nic tu nic, mohli tam aspoň navézt pár zbytečnejch postav, který by postupně chcípaly, ale to se nestalo a dost to filmu ublížilo, protože se nedostávalo žádný napětí už od začátku filmu, kdy bylo jasný že nikdo z hlavních postav už nechcípne, ale aspoň jsem se slušně bavil, když už jsem nebyl napnutej. Další věc co bylo dost rozporuplná jsou triky, občas vypadaly velice slušně a hned v dalším záběru to vypadalo neopravdově a gumově, s tim si určitě mohli pohrát víc, ale aspoň že se vrátil Sam Neill a trochu to pozved, takže lepší 3*(2.7.2005)

,,Ty kosti tam budou, i když se vrátíme. To je na nich nejlepší, neutečou..." Svižnější než druhý díl. Hraný dokument o cestě do pravěku, kde mnozí ještěři vypadají opravdu věrohodně. Akce, skvostný prales a úžasní ptakoještěři! Laboratoř jakoby vypadla z Vetřelců...i vtípek se skleněným válcem, který má zde ale děsivější pointu. Sam Neill připomíná během filmu čím dál více Indiana Jonese, čemuž nahrává i výborný dabing J.Štěpničky, dvorního to dabéra H.Forda. ,,Nikdo nehne ani brvou, jasný! Sakra!!!" Viděno 3x.(14.7.2013)

"Poslední svého druhu." Doktor Alan Grant (Sam Neil) prohlásí, že žádná zemská ani nebeská síla, by ho na ostrov nedostala. A bum, už sedí v prvním letadle na okružní jízdu na ostrov Isla Sorna. Pokud Ztracený svět (1997) byl volným pokračováním a sledoval příběh Iana Malcolma tak trojka sleduje pokračování příběhu Alana Granta. Ve filmu je pár nelogičností a dost dialogů ztrácí smysl. Nemluvě o absolutně nesympatických hercích kromě Sama. Občas se tu mihne krásná melodie z předchozích dílů a film má příjemnou stopáž, ale v porovnání se Spielbergovými filmy je to o pár tříd níže. Čím víc koukám na tuhle trojku, tím méně se mi zamlouvá. Mě asi nejvíc rozčiluje, že Grant se nechá tak snadno přemluvit na okružní jízdu. Proto mi celý ten druhý výlet na Sornu prostě nejde přes zuby. Čím dvojka byla, tak trojka už není. Je to jen laciná popcornová zábava bez špetky nápadu nebo inovace. Rozhodně nejméně oblíbený díl z celé série. (50 %)(7.7.2012)

• - Hrdinové se vrátí i do komplexu, kde se v předchozím díle (1997) odehrála bitva s raptory. (cariada)

• - Natáčelo se od 30. srpna 2000 do 20. ledna 2001 v Kalifornii, Utahu, Nevadě a na Havaji. (Varan)

• - Spinosaurus byl největší postavená loutka. Vážil 12 tun. (cariada)