poster

Ona, jedině ona

 • USA

  She's the One

 • Slovensko

  Ona, jedine ona

Komedie / Romantický

USA, 1996, 92 min

 • MickeyStuma
  ****

  Romantický nádech příběhu je složen se zajímavých životních osudů několika postav, které se vzájemně prolínají. Velmi dobře napsané dialogy mající zajímavé myšlenky jen dobře doplňují děj o neobyčejnostech i zásadovostech partnerských vztahů. A v tom to právě celé je. Snímek je hlavně dialogový bez humorných scén či lecjakých gagů. Tady je dobré se do rozhovorů zaposlouchat a udělat si o dané situaci svůj vlastní názor. A že jich je. Celé je to o dvou bratrech, jejichž milostné avantýry nejsou pranic jednoduché a dá se říci, že jsou postaveny na skutečných reálných základech. Pozná se někde někdo? Mezi nimi se pohybuje i jejich otec se svými moudry a vůbec svým postojem. Ano, nejen ženy probírají své problémy se svou matkou. Nikdo není v ničem odlišný. Protipólem bratrů jsou, jak jinak, ženy, které samozřejmě naopak mají své představy a celkově jde o to, jak co kdo uchopí a jak s tím naloží. Klasická romantická šablona nechybí a týká se pouze jednoho z bratrů. Suma sumárum, snímek přináší několik milostných a partnerských realistických situací v životě lidí zcela bez gagů a omšelých humorných situací. Takových není natočeno zas až moc.(7.7.2018)

 • gudaulin
  ***

  Průměrná americká komedie bez výrazných kladů ale i vyložených kiksů, která sází na hvězdné obsazení ženské polovičky hereckého ansámblu. Není asi překvapením, že Jennifer Aniston ale i Amanda Peet po herecké stránce Cameron Diaz bez problémů zastiňují - ta naopak boduje svým šarmem. Ve filmu se najde několik vtipných dialogů, ale i pár hluchých míst. Jít na podobný snímek do kina není moc rozumná investice, ale na televizní obrazovce jde o přijatelnou záležitost. Celkový dojem: 50 %.(5.1.2007)

 • JohnnyD
  **

  Čudná rádoby romantika a rádoby komédia, v skutočnosti iba rádoby romantická dráma. Nezaujímavý dej, absencia humoru, nesympatické postavy ... celkovo strata času. PS: skutočne úžasný soundtrack pre film zložil Tom Petty a jeho kapela The Heartbreakers. Odporúčam si zaobstarať rovnomenný album, je tam množstvo piesní, ktoré ani vo filme nezazneli, alebo zazneli len na pár sekúnd. A fakt je čo počúvať, jeden z mojich najobľúbenejších Pettyho albumov.(1.5.2007)

 • freddy
  ****

  Až nečekaně příjemná, atraktivní a kvalitní romantická komedie, kterou stálo za to vidět. Rozhodně se nejedná o typickou romantickou komedii, zde se jedná spíše o vztahy mezi jednotlivými zúčastněnými a o jejich zdárné vyřešení ke spokojenosti všech. Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, ale nakonec jsem se do toho zakoukal a rozhodně jsem spokojený s tím, co jsem viděl. Ovšem nejsem si příliš jistý, jestli se zrovna do tohoto filmu hodila Cameron Diaz, mně tam totiž ve své roli příliš neseděla, naproti tomu Jennifer Aniston byla správná volba pro roli Renee. Edwarda Burnse začínám mít s každou jeho další rolí stále více v oblibě a zde mi opět dokázal, jak perfektně dokáže hrát, což v tomto případě je obdivuhodné o to více, že se zde kromě herectví věnoval i režii. Zkrátka tahle komedie má docela zvučná jména, díky čemuž mohou mít různí diváci vysoká očekávání a výsledek pak může být pro mnohé zklamáním, k těmto lidem já však nepatřím, tuto romantickou komedii jsem si totiž docela užil a občas jsem se i nějakému fórku zasmál. Navíc mě těší, že tenhle film nechce být jen kopií mnohokrát viděného tématu, ale že snaží být originálním a zajímavým počinem a chce se vymanit z průměru. V mém případě se mu to rozhodně povedlo, z tohoto filmu jsem absolutně nadšený a rád uděluji zasloužené čtyři hvězdy.(17.5.2010)

 • Yardie
  ***

  Nebylo to až tak zlé. Občas jsem se fakt nasmál. Hlavně, když promlouval otec k synům, nebo synové se bavili mezi sebou. To byla fakt radost poslouchat - taková "moudra" se jen tak neslyší. Co se týká příběhu - byl jsem docela překvapen, čekal jsem hlavní dějovou linii podle klasického scénaře romantický komedií, ale vše bylo jinak - i dějová linie, i závěr, což pro mě bylo veliké překvapení - milé.Uteklo to velice rychle a bavilo mě to. Howgh!(23.11.2009)

 • - Natáčení proběhlo v newyorském Brooklynu. (Terva)

 • - Hladina piva Mickeyho (Edward Burns) v závěrečné scéně je pokaždé jiná. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace