Co vlastně ženy chtějí?

Čo vlastne ženy chcú

Komedie / Drama / Romantický / Povídkový

USA, 1999, 109 min

• jane1106

Povídkový film s plejádou báječných hereček, bohužel tolik umělecky tvářící se a otevřený nejrůznějším interpretacím, že mě paradoxně vůbec neláká se osudy hrdinek v mysli jakkoli dále zabývat. Kde je psáno, že všechny ženy jsou tak vnitřně komplikované? Nemůže mezi nimi být alespoň jedna "normální a "nudná"? Aź někdo natočí zajímavý film o průměrné ženě v domácnosti, jejíž partnerka neumírá, jež zrovna nejde na potrat, není slepá, nevyšetřuje vraždy, atd., atd., tak se podívám podstatně raději. Co se týče vizuálu, používání jakéhosi filtru nebo masky jsem nepochopila.(30.12.2011)

Povídkový film s pěti volně propojenými příběhy. 1. To je Dr. Keenerová **** 2. Fantazie o Rebecce ** 3. Někdo pro Rose *** 4. Dobrou noc Lilly, dobrou noc Christine *** 5. Láska čeká na Kathy *** Ocenění : MFF v Cannes ´00 (Francie): Zvláštní cena festivalu.. ...Emmy Awards ´01 (USA): Nominace na cenu pro nejlepší herečku (Holly Hunter). ...Scénář : Rodrigo Garcia. Kamera : Emmanuel Lubezki. Hudba : Ed Shearmur(22.5.2011)

Každý příběh na mě zapůsobil jinak. Ale nejvíce se mě dotkl příběh spisovatelky a trpaslíka a pak příběh bankovní managerky. Tak nějak byly nejsilnější. Pak následovala Glen Close a její den se starou maminkou. Jelikož jsem se starala o babičku, když byla v podobném stádiu.......uvědomila jsem si jak detailně je vykreslen den s nemocným starým člověkem a z toho mi běhal mráz po zádech a přišlo mi líto, že jsem se jí nevěnovala ještě víc :-(. Co dodat.....je to báječný film.....sonda do nás žen. :-))(8.4.2011)

Zase sa my chlapy o trochu viac dozvieme, čo ženy chcú, aj keď uspokojivých odpovedí sa nedočkáme. Ani to nechceme. Tento malý nenápadný nezávislý filmík (o ktorom skoro nikto nevie, aj napriek hviezdnemu obsadeniu) vyžaduje od diváka trochu väčšiu dávku trpezlivosti, ako by sa dalo na prvý pohľad čakať. Viac ako slová občas povedia gestá postáv, ich pohľady a nekomentované činy. Každá epizódka je o niečom inom (čo sa samozrejme odohráva v ženskej duši), má zmysel a dôjde k nie vždy jasnému vyústeniu. Takže aj keď na konci uvidíte v jednom zábere male a female, žiadne happily ever after z toho nevyplynie. Ak ste muž a čítate rovnako ako jedna z postáv o chlapoch z marsu a ženách z venuše a veríte tomu, tak to s týmto filmom radšej vopred vzdajte. Anglický názov je omnoho zmysluplnejší. Táto komorná skladačka síce nie je tak nabubrelá ako Magnólia, alebo Babel, ale o to môže na mnohých pôsobiť sympatickejšie.(3.12.2012)

Mám hodně ráda tyto "střípkovité" filmy, kdy se nakonec nebo postupně jednotlivé příběhy propojují. Je to pak kouzelné, ale tohle byla vcelku nuda a místy to bylo i divné. Měla jsem i tendence film vypnout. Nakonec jsem se dodívala a je fakt, že na konci se trošku můj pohled na snímek vylepšil na ten průměr - 3*, ale asi už se s ním nikdy nepotřebuju setkat.(1.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Braillovu knihu "Sto roků života", kterou Carol Faber (Cameron Diaz) čte, napsala dcera režiséra Gabriela García Márquezová. (Terva)