poster

Znásilnění

 • USA

  Accused, The

 • slovenský

  Znásilnenie

Drama / Krimi

USA / Kanada, 1988, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kagemush
  ***

  Hodně subjektivní hodnocení,kdy mnou značně neoblíbený téma-tzv.soudní drama a občas patos jako zápor, a na straně druhé výborná Jodie (byť rozhodně nejsem její fan) a uvěřitelný příběh jako klad. (poslední a snad jediné ,,soudní drama",které se u mě dočkalo nadprůměrného hodnocení byl Můj bratranec Vinny,- a takhle to mám se vším....)(2.2.2010)

 • Omnibus
  ****

  Povinná četba všech sexuálních agresorů (tedy v zahraničí - my máme zase svoji Smrt stopařek s famózním Markem Perepeczkem v roli Charváta). Poučné i pro všechny ty, kteří se nestydí tleskat a hecovat, a to skandováním do rytmu přírazů. Joddie Foster za hlavní roli ve Znásilnění získala dvě nejvyšší ocenění: svého prvního Oskara a navíc i Zlatý Glóbus. Právem. Herečka zde podala strhující a velmi obětavý výkon, obětavý i vzhledem ke své známé lesbické orientaci. A to nejen v tom lokále před vděčnými diváky, na zádech na desce hracího automatu, postupně potupně pod třemi chlapy, ale i v soudní síni, kde se řešilo, jestli k těm třem navíc zavřít i někoho za "pouhé" fandění. Za to, že se „jenom“ díval, tleskal a povzbuzoval ... Echt cynická hláška filmu, když se jim pak Sára vytrhla a začala zdrhat: „Chlapi, utíká nám šukání!“ Možná, že v tom našem českém majstrštyku tenkrát Charváta, těsně před hraniční závorou, policejní ostřelovač neměl sejmout. Kdyby ho scénáristi nechali uprchnout na západ, mohl se dostat až do Ameriky, kde by si ho stopla servírka Sára a bylo by z toho nejmíň dvouoskarové Accused 2 .(21.3.2013)

 • emma53
  ****

  Filmů s podobnou tématikou už bylo natočeno určitě víc a i když jde v tomhle případě o událost, která se skutečně stala a žel k nim stále dochází, jak vyplynulo ze závěrečného šokujícího doslovu, tak bych přivítala ještě větší emocionální hloubku. Dívala jsem se tak trochu pohledem nezúčastněného diváka, což je strašná škoda, přesto moment, kde jsem viděla, jak k znásilnění došlo bez jakýchkoliv servítků, se mnou docela zacloumal. Celá síla The accused spočívá hlavně v úžasném výkonu Jodie Foster, která si svého Oskara za tuhle roli určitě zasloužila.(2.9.2014)

 • Tyler
  ****

  Film, který vám položí spoustu otázek a málokterá bude příjemná...Z prakticky televizního filmu o bohužel statisticky banálním případu se stalo zručnou prací režiséra Jonathana Kaplana a především strhujícím výkonem Jodie Foster velmi silné drama. A velmi osobní a intenzivní zážitek - neumím si představit člověka, na kterého by "Znásilnění" alespoň při několika konkrétních scénách emocionálně nepůsobilo. Však sledujeme film o sexuálním zločinu toho nejhoršího kalibru a Jodie Foster vám dá alespoň na chvíli pocítit, jaké to je, být jeho obětí...Hnus, zmatek, bezmoc, totální ponížení a v naší společnosti doživotní stigmatizace. Proč se to vůbec děje? Dá se proti tomu něco dělat? A jak napravit napáchané škody?(23.11.2005)

 • Pepinec
  ****

  Těžko o tomto filmu psát jakákoli superlativa, protože je smutné, že měl vůbec potenciál vzniknout. Podle závěrečného dodatku dochází v Americe ke znásilnění každých šest minut. To je šílené... Neexistuje pro to omluva. Ani sexy oblečená, ani opilá, ani zhulená, ani smyslně tančící, ani flirtující žena není povolenkou ke znásilnění. Bez debat. Podle zákona má každý právo na obhajobu. Být obhájcem takových zmetků a nechat si za to ještě ke všemu platit, hanbou bych se propadl. Na taková zvířata (právě jsem urazil veškeré zvířectvo) by platil jen zákon Bruce Willise; "...strčím ti do prdele deštník a rozevřu ho!"(10.8.2011)

 • - Film je založen na skutečném případu znásilnění, jenž se odehrál v Big Dan's Baru v New Bedfordu (Massachusetts), a to 6. března 1983. (D3VIL)

 • - Andie MacDowell byla vůbec první volbou pro roli Sarah, jejíž postava byla podle Andie uzpůsobována. (D3VIL)

 • - Původní datum vydání filmu - 21. dubna 1988 - bylo přesunuto až na říjen téhož roku kvůli stávce filmových autorů (Writers Guild of America). (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace