Bewafaa

Indie, 2005, 149 min (Alternativní: 120 min)

Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $338,087Tržby Celosvetovo $4,400,000(28.7.2010)

Ach, tak toto bolo naozaj bittersweet! Zaujímavý scenár si veru pripravil pre nás film Bewafaa, hoci niektoré pasáže boli naozaj dosť hluché a zbytočné (preto vlastne dávam "len" 3 hviezdičky). Veľmi ľúto mi bolo Anjali, ktorá bola v tomto príbehu jedinou obetavou a empatickou postavou. Po smrti svojej sestry Aarti pri pôrode sa Anjali obetovala a stala sa matkou práve narodených dvojčiat. No to ešte nečakala, že v novom zväzku s ovdovelým Adityom bude musieť prekonať ťažké dni samoty a pohŕdania. Namiesto toho, aby jej obetavosť Aditya ocenil, správa sa k nej veľmi chladne. Potom sa na scéne objavuje opäť Raja, ktorý bol Anjalinou prvou Láskou - práve kvôli nečakanému úmrtiu sestry sa vzdala svojej Lásky k nemu a oddala sa deťom. Na Anjali sa následne sypú výčitky z každej strany a bolo nechutné ako každý myslel len na seba (ako Raja, tak aj Aditya) - to sa ani nedivím, že sa potom občas nezmohla ani na slovo. Aby toho nebolo málo, k tomu všetkému sa do toho primiešal excentrický manželský pár Dil a Palavi, ktorý bol svojim vystupovaním až neuveriteľne nesympatický - obaja následne Anjali vyhadzujú na oči jej zmätenosť a neistotu ohľadom jej vzťahu k jej novému manželov. Strašne mi jej bolo ľúto, lebo bola v situácii, že mohla spraviť čokoľvek - aj tak ju bude niekto označovať za zradkyňu (btw. Bewafaa v preklade znamená zradkyňa). No ten egoizmus Raju bol fakt nechutný, medzitým sa Aditya aspoň pokúsil o to, aby sa zmenil a uvedomil si, že mu na Anjali záleží a nechal ju slobodne sa rozhodnúť akou cestou sa chce vybrať. Zakončenie bolo absolútne vynikajúce, až sa mi tisli slzy do očí, keď Anjali obhajovala svoje životné rozhodnutia (hlavne tá pasáž o tých zradách). Kareena Kapoor zas a znovu zahviezdila a hlavnú postavu Anjali zvládla podľa mňa na výbornú.(24.7.2013)

• berg.12

Nekouká se na to špatně, ale ten film zůstává trochu utahaně daleko za svým dramatickým potenciálem. A Kareena Kapoor má do charakterové herečky zatím daleko.(8.9.2007)