Calla

Drama / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 1999, 105 min

Hae-seong Song

Hyeon-ri Oh

Vážení přátelé, ano. Přesně tohle je Jižní Korea. Takovouhle romantiku umí jenom tam. První zápletka vám dojde poměrně záhy, s tou druhou už je to trošku horší, ale v půlce ji víte. A stejně koukáte dál. Před koncem vám odtajní tu poslední třetí a pak už jenom finále, za které dávám jedničku s hvězdičkou. I výtku bych měla, ale nechám si ji pro sebe, protože se mi to prostě hodně líbilo.(16.10.2013)

A světe div se, korejský snímek z let 90.tých který se mi líbí:) Nevtíravý, civilní s pohlcující atmosférou, minimalistickým herectvím, přesto však naprosto přesvědčivý. Citové rozpoložení hlavních postav doslova hmatatelné a dýchá na vás. Skvělé obsazení ze zápletky vytěžilo maximum, jestliže práce kamery působí dnes poněkud oldschoolově a hodila by se spíše na přelom let 80./90.týchm tak je to přesto velmi stylové a někdy povedené nad průměr. Perfektní spojení vizuální roviny, audiostopy. Dokonce mi vyráží dech přítomonost songu Years Go By od Stratovarius z alba Destiny (rok 98), a vhodně zvolených skladeb je zde více. Tenhle filmík je pro nostalgiky a romantiky jak dělaný, tohle už prostě dnes nikde neuvidíte. Hae-sung Song u mě znova zabodoval, viz Failan.(23.8.2013)

Krásná fantasy romance kde ani o napětí není nouze, láska může obnášet dosti zamotané cestičky jak se dostat jeden k druhému a někdy je třeba jí notně pomáhat i cestou ne zcela běžnou. Nějakou půlhodinku jsem se i trochu nudil, pak mne ale děj dokázal zcela pohltit, volba hudby též na pochvalu, pěkně obohacuje a podbarvuje mnohé scény. Hlavní hrdina se sice leckdy chová trochu jako blb - tedy nelogicky při řešení ústředního problému, tudíž nejen proto plné hodnocení udělit nemohu. Opravdu krásná dívka zde nechybí (já si jí na rozdíl od něho všiml hned :-)) a závěr byl přesně dle mých představ a přání – 85% . P.S. Song Seung-heon a lilie kala – kdo viděl seriál Summer Scent (2003) se Son Ye-jin, ví nač narážím...(22.10.2017)

• Rathe

Já teda nevím, jestli jsme se všichni dívali na ten stejný film, když tady vidím tak vysoké hodnocení, ale doufám, že jo. Veškerý hudební doprovod v tomhle filmu mi vadil a působil vnitřní bolesti už po 3 minutách. Herecké výkony mi připomínali první lásky ve školce a jediné, co se na tom filmu dalo vyzdvihnout byla zápletka. Všichni tu vyzdvihujete pokrok v kinematografii Jižní Korei, ale mně to přišlo všechno tak pomalé, pak najednou akce a pak zase nic.(18.3.2017)

Kvalitní příběh, který vám začne odhalovat až v poslední půlhodině, ale ta gangsta vsuvka mi tam moc nesedí s tím koksem, ale bohužel, ono pořád nejde ždímat ty nemoce donekonečna, takže nakonec je to poměrně originální v tomto. Celkově pěkná romantika a feeling konce 90. let, ale nestačí to na víc než průměr.(21.12.2014)