poster

Hwaseongeuro gan sanai

 • Jižní Korea

  화성으로 간 사나이

 • Velká Británie

  A Man Who Went to Mars

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2003, 107 min

 • t_gon
  *****

  Velice rád a hrdě se hlásím do klubu maximálních hodnocení. May skvěle vystihla jednoduchost a sílu Korey a její filmografie. Je to krásný pocit sledovat osudy hrdinů na obrazovce, kteří jsou tak živí a uvěřitelní, že častokrát nesnášíte konec a scénáristy, právě kvůli tomu, co s vašimi hrdiny provedly. Nedokážu popsat tu sílu emocí, které si ze mne korejský „Ota Rákosník“ vydoloval, vím jen, že podobně čisté, jednoduché a krásné filmy se v jiných končinách Světa jen stěží dohledám. I když je to všechno na jedno kopyto ( tombac ;) ), hlavně když to potěší a dojme dvojnásob…(7.7.2007)

 • Natascha
  ***

  Man Who Went to Mars mě narozdíl od ostatních uživatelů zde moc nechytl. Přišel mi trochu natahovaný, nijak zvlášť na mě emocionálně nepůsobil (což je u jihokorejského dojáku dost neobvyklé) a občas jsem měla dokonce pocit, že jsem mírně citově vydírána (viz scéna kdy Seung-jae přijede za So-hie do Soulu). Možná je proto vše jen jeden důvod - hlavní hrdina mi nepřirostl k srdci, spíše naopak.(4.1.2008)

 • tombac
  *****

  Ach jo, to byla zase jednou romantická nádhera! To jsem si zase jednou pobrečel... A Man Who Went to Mars je tak ladný, emocionálně očišťující a povznášející zážitek, orámovaný překrásnou hudbou, až se z toho člověku po jeho konci dělá slabo... Bezesporu jedno z nejlepších korejských melodramat. S pokusem May krátce definovat kouzlo a ojedinělost korejských romancí souhlasím, jen bych si přisadil s trefným rozhovorem Seung-jaa a jeho maminky u televize, který lze víceméně aplikovat na většinu našich zamilovaných jihokorejských slaďáků: "Vždyť je to na jedno kopyto." ... "Ale vždy mě to dokáže dojmout." Ano, tak tak... Více takových filmů jako je A Man Who Went to Mars.(7.3.2007)

 • Maemi
  ***

  V poslední době se na jihokorejské filmy dívám jen střídmě, a to nejen proto, že už jsem z nich viděla velkou většinu (samozřejmě myslím z těch, které mě lákají), ale také proto, že jak napsal tombac, jsou podobného rázu. A ač se mi většinou i přesto líbí, přece jen bych se na ně nedokázala dívat v jednom kuse, protože mě už do té míry omrzely. Na skutečně dobrý film se totiž nedá narazit tak často, aby mě naprosto okouzlil, a zrovna A Man Who Went to Mars se mezi ně rozhodně řadit nedá. Ano, první polovina mě bavila, pomalé tempo mě ale začalo unavovat, a tak jsem byla nadšená, když se objevily titulky. Je to hezký film, ale s námětem by se dalo udělat mnohem víc, jak už tu bylo zmíněno.(19.8.2011)

 • molotov
  ****

  Mírné zklamání. Po těch nadšených ohlasech jsem čakal víc. Příběh naprosto standardní, technické zpracování průměrné. Nejvíce na celém filmu se mi líbili poetická místa (hlavně v závěru), která byla naprosto okouzlující. Bohužel hlavně v úvodu (celá první hodina) mě díky svému rozvláčnému tempu a téměř žádným výraznějším momentům film lehce nudil. Bráno jako celek jde určitě o nadprůměrný film a rozhodně ho doporučuji, ale mohl být ještě mnohem lepší, stačil by lepší scénář.(24.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace