Dramatický příběh milostného trojúhelníků tří mladých lidí – Madeleine, Heleny a Paula se odehrává ve Francii ve třicátých letech a na počátku druhé světové války. Na pozadí stěžejních historických událostí probíhá geneze jejich vztahů, která vrcholí smrtí Heleny. Souběžně tři mladí lidé zaujímají svá stanoviska k probíhajícím dějinným zvratům a právě celý název – Krev těch druhých – se týká obětování Československa Hitlerovi v zájmu zachování míru pro Francii.
Režisér Claude Chabrol, významný tvůrce francouzské nové vlny, pro tento svůj film použil slavnou stejnojmennou literární předlohu významné spisovatelky Simone de Beauvoir (1908-1986). Kniha vyšla v roce 1945 a vzhledem k historickým souvislostem byla již v roce 1947 přeložena i do češtiny. Film Claude Chabrola vznikl v koprodukci Francie, Kanady a USA, natáčel se v Bruselu a Paříži a do hlavní role byla angažována vycházející americká hvězda Jodie Foster, která své dialogy namluvila ve francouzštině. V jedné z vedlejších rolí se objevila také režisérova bývalá manželka Stéphane Audran. Ve Francii měl film premiéru 2. května 1984. (argenson)

Martin741

Dalsi krasny dokaz, ze silna tema - Druha svetova voja a jej zaciatok este neznamena kvalitny film. Chabrol ludovo povedane stupil do hovna : 11 % ()

Volodimir2

Podaril sa mi prvý komentár k tak dôležitému filmu. Film je natočený podľa rovnomenného románu Simone Lucie Ernestine Marie Bertrand de Beauvoir, významnej francúzskej spisovateľky, intelektuálky, filozofky, politickej aktivistky a predovšetkým feministky. Začína v 30-tych rokoch, kedy francúzsky odboj pomáhal revolucionárom v Španielskej občianskej vojne a plynule prešiel na odboj proti nemeckému nacizmu, útlaku Židov až do vojny s Nemeckom. Na jednej strane je aktívny revolucionár Jean, ktorý sa neskôr stáva vedúcim francúzskych bojovníkov odporu v Paríži. A na druhej strane je vypočítavá Helene, ktorá v túžbe po láske a osobnom šťastí k Jeanovi pochopí, že jedine bojom proti tým, ktorí majú momentálne moc si môže získať jeho náklonnosť. A ku všetkému do tohto trojuholníka sa zapletie aj vysoký funkcionár nemeckej administratívy v Paríži Bergmann, ktorý zahorel láskou k Helene a tá ho taktiež len využíva. Ale obraz kolaboranta je veľmi zlý a tak sa prostredníctvom prebudenia začne angažovať v hnutí odporu. Film je veľmi dôležitý, predostiera nám skutočnosť, že aj v danej historickej situácii sú mnohí obyčajní ľudia len bábkami v hre politikov a že život celých národov je len taká zmena v tomto boji mocenských vplyvov a záujmov. Preto v názve tá krv niekoho iného, obetovanie iných. Dôkazom je záverečná scéna týkajúca sa odpálenie náloži aj napriek zabitiu nevinných civilných osôb. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (1945) Simone de Beauvoir. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo převážně v Bruselu. (Terva)
  • Film měl být původně televizní minisérií, ale následně byl zkrácen o čtyřicet minut, aby mohl být uveden v kinech. (Terva)