Skrblík (TV film)

• Francie

La maison du bonheur

Komedie

Francie, 2006, 99 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (24)

• Oskar

Finanční poradce si chce vyžehlit vroubek u manželky tajnou koupí domu, který se ukáže být ruinou a polyká další a další výdaje. V rámci současné francouzské produkce je to docela solidní situační komedie, ale… Protože rejdit v bankovních výpisech a uhrazovat pohledávky všelijakých hýřilů mám v popisu práce, tematice úvěrů, dluhů a neschopnosti je splácet se nějak nedokážu smát. Situace, do nichž se Dany Boon dostává, jsou děsivě realistické na to, aby byly vtipné. 40%(1.12.2008)

Fajnová komedie, jen jí nedokážu dát víc, protože si myslím, že dělat si legraci ze zadlužených lidí není zrovna dvakrát výhra. Kromě toho...takové konce, jako má tenhle film, může mít skutečně jenom film.(29.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,452,000(4.7.2010)

Dany, Ty jsi moc sympatickej kluk a určitě Skrblík nebyl na Tvůj první režijní debut špatný filmek i když Ti musím říct, že ty druhé dva filmy byly přece jen o chlup lepší. Každý začátek má holt svá rizika a tady jsem našla pár hluchých míst. Podstatné pro mě ale bylo to, že jsem potřebovala odreagovat něčím příjemně pohodovým, to jsi splnil a nejen to. Já jsem totiž při celé té anabázi koupi a opravy jednoho domu viděla tak trochu i své osobní déja vu. Ovšem ve srovnání se Skrblíkem to byla úplná havaj. Myslím si, že za tenhle první počin můžeš dát hlavu klidně vzhúru nebo nahoru......to je jedno :-)(14.5.2015)

Moc milá komedie o jednom opravdu nepovedeném dárku. Byt za dům je dobrá změna, ale nesměli by u toho být dva řemeslníci-blbové a vychytralý realitní makléř... :-))(26.11.2011)

Jakožto milovník francouzské komedie, musím uznat, že tahle ke špičkám rozhodně nepatří. Je pravdou, že humor na toto téma ztrácí kouzlo, právě díky naprosté reálnosti celého příběhu. Může se to opravdu stát komukoli. Snad jen lehkou komičnost dodávají dva dělníci, kteří Boulinovi domeček dávají dohromady, pravda mají trošku ukradeno z Bláznivých komedií s Pozzetem a Villaggiem, ale tento druh humoru se právě do tohoto filmu hodí a příjemě ho zpestřuje(2.3.2009)

Nie je to komedia pri ktorej by som sa cely cas chytal za brucho od smiechu, ale zapletka bola prijemna a ani na chvilu som sa nenudil. Proste prijemna odychovka. Dany Boon tymto filmom dokazal, ze je nielen skvely komik, ale aj reziser. 7/10.(19.10.2012)

Opět jeden z filmů, kde je řada nešťastných náhod a příhod, které jsou ve svém výsledku k pláči, ale my se smějeme.(25.11.2014)

Dannymu Boonovi jsem věřil a jeho debut (a můj první film s ním) mě nezklamal. Neříkám, že jsem se válel smíchy po zemi, ale dost mě to bavilo a také mě to neustále nutilo přemýšlet, co se bude dít dál. A pokud mě něco rozesmálo, tak to byli psí kusy mistrů dělníku. A neprávem opomíjený herec Daniel Prevoist vystihl typického podvodníka a šmejda naprosto přesně (a já nemohu zapomenout ani na skvělého Olivu v českém znění.) Některé vážnější chvilky se do toho hodili a do příběhu zapadali. Vytknout bych mohl jenom to že některé situace mi připadali až moc reálné a občas mi při nich bylo spíš smutno. Ale možná to bylo cílem. No, každopádně se těším se na další Boonovky.:-)(15.10.2016)

• noctambule

Francouzská prdlá komedie, která nepřináší žádná překvapení. Ztráta času.(13.3.2011)

Když komedie tak jedině hodně hořká. Spíše než komediálně mi to ovšem vyznělo jako varování. Toto je dobrý film od Boona, který je přímo ze života (ovšem až na ten konec že…). Velmi trefné, velmi poučné !(25.10.2016)

Zacpe svojí ženě finanční poradce, který by si příslovečně pro korunu (nebo spíše pro euro) nechal vrtat koleno, ústa novým domem na venkově. Možná by se mu to povedlo, kdyby zároveň díky svému kolegovi zajímajícímu se o stejnou parcelu nepřišel o letitou práci, nebyl nucen potají prodat stávající dům, s kterým je jeho manželka přílišně spjatá nebo nové sídlo nebylo jedna velká ruina, na jehož opravu najal vzdálené příbuzné Pata a Mata. Velmi příjemné překvapení – jelikož na mne poslední dobou francouzské komedie nepůsobí jako důstojní pokračovatelé tradice pánů de Funése, Belmonda nebo Richarda a díky celkem chladnému přijetí na ČSFD, nečekal jsem od této situační komedie žádné zázraky o což větší bylo moje překvapení. Sice musím souhlasit s komentáři, že nejde o žánrovou špičku nebo o prokoukatelnosti zápletky, ale jako volba na všední podvečer je televizní Skrblík ideálním řešením. Autor nechává la Maison du bonheur s lehce humorným nádechem příjemně plynout, k čemuž dopomáhá i fakt, že Dany Boon neinklinuje k lacinému gejzíru gagů, ačkoliv k tomu situace přímo vyzívají. Cromo, na pět hvězdiček to asi nebude, ale Durandův „odpad“ rozhodně není fér!(2.3.2011)

• salamandrr

Docela blbost, ale co jiného čekat od francouzů, zápletka je tak prokouknutelná a stupidní, že to snad ani blběji nešlo(3.3.2009)

• Narciska

Proč je dobrých komedií jako šafránu?(16.11.2014)

Ano je to trošku životně brutálnější komedie a myslím si, že i autor vycházel opravdu ze zkušeností života, ale kdyby se člověk měl jen stresovat a nadávat, už by se pomalu nemohl podívat ani např. na pošetilost mocných, kde Luis de Funes příjde takřka taky o vše..(28.11.2011)

Reku mne sa to páčilo a aj priateľke :))). A celkom poučné :))).(13.3.2011)

• MickeyStuma

Reálný příběh z oblasti osobních financí. Nevýrazná francouzská komedie lačnící po velice nudné atmosféře bez špetky zábavy a nějakého humoru. Je to prostě velice slabé. Námět sice nebyl nijak špatný, ale scénář je naprosto bez nápadů a něčeho, co by připomínalo staré dobré francouzské komedie. Nuda, šeď a zívání. Ne, tohle se nepovedlo.(18.6.2016)

Komedie jako ze starých francouzských časů, pěkně bezstarostná, bláznivá, a přesto ze života.....jen to někdy chtělo se ještě více se odvázat, přeci jen trochu konvenční a trochu pomalejší...Danny je komik, kterých je dnes málo, a má skvělé nápady (duo řemeslníků - blbců)(6.10.2016)

Docela solidní situační komedie, možná mohlo být více komický scén, ale na televizní počin je to slušné. Jednu a hlavní vadu to však mělo- příběh je až moc podobný osudům řady lidí kolem nás a jejich osudy moc k smíchu nejsou.(8.7.2011)

Stalo se mi něco podobného. Nicméně jsem velký optimista a dnes se tomu již směju.(19.3.2012)

• PORTER44

Ty herci byli příšerný,pár komických situací by se tam našlo ale převládají ty trapnější.Kde ty herce Francouzi vyhrabali,hlavně ty zedníky a jejich pokusy o vtipy.Padesát minut stačilo.(23.9.2013)

<< předchozí 1 2