Černý hřebec

The Black Stallion

Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 118 min

Knižní předloha od Waltera Farleyho je moc pěkný příběh pro mládež, který "odsejpá" a ani na chvilku nenudí. Během dvou stran A5 tam dojde ke zvratu, který se ve filmu táhne 15 minut. Řekla bych, že je to neobratně natočené a proto chvílemi nudné, ale ono asi není nic snadného přesvědčit koně aby prokázal trošku hereckeho talentu.. 70%(14.3.2012)

Přátelství mezi chlapcem a hřebcem, navázané po ztroskotání na pustém ostrově, se po záchraně přenese i do dostihové drezúry a závodění. Ve zvířecí sportovní pohádce se málo mluví a více se lyricky kochá, pročež o krásné záběry plnokrevníků není nouze. Já se ovšem u poeticky bezeslovného, zadrhávajícího tempa dost nudil (hlavně zpočátku).(8.6.2018)

• ilemas

Neuvěřitelná konina!!! Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do neskutečně vzdáleného konce. Nudnější film jsem neviděl, herci než něco řeknou, tak asi kvůli natahovaní filmu pár sekund zírají do blba apod. Mám rád filmy o zvířatech, „ Mládí černého hřebce" i animovaný „Spirit" se mi líbily, tak jsem si přes neustálé vychvalování myslel, že tohle bude mnohem lepší, ale opak byl pravdou.(17.5.2010)

Kůň, lodě a moře, to by mělo stačit k vytvoření trháku. Alespoň u mě. Navíc je tu klasické schéma s dostihy, vítězstvím, dětským a koňským superhrdinou, tenhle film má všechno. Jenže to nestačí, aby to bylo ono. Kdyby mi bylo osm, byla bych na vrcholu blaha. Jenže tehdy jsme neměli televizi a místo koně jsme jezdili na ohnutém kmeni břízy, osedlaném dekou a provázkem z dědečkovy kápézetky.(2.6.2017)

Teď jsem dočetla knihu, tak jsem rovnou mrkla na film. Docela je děj zachovalý, jen Aleka i Henryho jsem si představovala trochu jinak. Moc se mi líbil nápad s Bucefalosem, smrt Alekova otce byla zajímavá( v knize není). Film měl takovou tu správnou atmosféru starých dobrodružných filmů, skvěle ztvárněná postava Itala s Napoleonem no a nejlepší byl ovšemže samotný Black, v kterém byla opravdu síla, vytrvalost a odvaha pravých arabských koní. I Cyklon a Sun Rider byli dobří, jen nevím, zda neměl být v závěrečném dostihu druhý Cyklon, ale vždyť je to jedno :-) Ano, tento dostih byl na filmu opravdovou parádou, jen ta monotóní hudba, jinak nikdo ani nehlesne... Prostě příběh pro ty, co mají rádi koně, dobrodružství a dostihy, příběh o chlapci a jeho koni...(9.1.2012)

• - Carmine Coppola soutěžil o cenu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Ve filmu si scény rozdělují dva arabští hřebci. Jeden se jmenuje Cass Ole a druhý Fae Jur. (Terva)

• - Cass Ole (představitel Černého hřebce) měl vystříhanou hřívu za ušima. Při natáčení musel mít příčesky, aby jeho hříva vypadala jako hříva divokého koně. Měl také bílé odznaky na nohou (čtyři ponožky) a hvězdu na čele, které mu musely být maskovány černou barvou na vlasy. (Verka13)