Jeans

A.R. Rahman

Ashok Amritraj

Kostýmy:

Neeta Lulla

Shankar už v prvých filmoch ukázal, akú má záľubu v CGI. Na to, že bol film nakrútený pred 13 rokmi mal dosť dobré špeciálne efekty. Samotný príbeh bol pritiahnutý za vlasy, ale veľmi zábavný. Potreboval by trochu skrátiť. Bol príliš dlhý a zbytočne moralizoval. Kebyže si mám pozrieť len 20 minút z filmu, tak by som rozhodne zvolila hudobné klipy Poovukkul, Anbea a Nityasree Mahadevan. A T-Rexa na konci :D(16.5.2011)

Svým způsobem skutečný originál. Směs Trávníkáře, Skandálního odhalení, Dvojčat, několika dílů různých telenovel... Mám dojem, že jsem to viděla dokonce i v dabingu, patrně z tamilštiny do hindštiny. Takže proč tak vysoké hodnocení? Samozřejmě za výtečnou Aish v hudebních klipech, kvůli kterým štáb procestoval polovinu známého světa. A vzhledem k tomu, že ty klipy tvoří dobrou polovinu stopáže, je to ideální. Miluju tradiční Toba Toba, ale čelist mi pravidelně klesá při Dharti Se Ambar Se - Velká čínská zeď, Eiffelovka, Empire State Building, Taj Mahal, Džoserova pyramida, Koloseum v Římě, Šikmá věž v Pise a pořád nekončíme... možná přijde i Sindibád a jeho kostlivci. Kde se tu vzal tyranosaurus Rex? Však Jeans byly ve své době nejnákladnějším a nejúspěšnějším tamilským filmem. A ačkoli byly Jeans zároveň pro Aishwayru teprve třetím filmem, není bez zajímavosti, že jedním z jejích současných hitů letošního roku je Enthiran, film, ve kterém se po dlouhých 12ti letech setkala znovu s režisérem S. Shankarem. Byl to pro ní návrat i k tamilštině, jazyku, ve kterém debutovala ve filmu Iruvar, pokračovala s ním v Jeans, Kandukondain Kandukondain a po dlouhé pauze navázala na tuto tradici opět až v letošních Raavanan a Enthiran.(28.12.2010)

• - Raju Sundaram, který hraje bratra Aishwaryi Rai, je také tanečním choreografem filmu. (NinadeL)

• - V Jeans je více minut speciálních efektů, než například v Jurském parku (1993). Z tohoto důvodu byl film na čas zaznamenán v Guinness Book of World Records. (NinadeL)

• - Původně byla píseň "Anbe Anbe" nahrána s menším počtem bicích, ale po té, co ji skladatel A. R. Rahman odevzdal režsérovi S. Shankarovi, změnil názor a upravil "Anbe Anbe" do současné podoby. (NinadeL)